Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lesz így velem? Lehet...

Mi lesz így velem? Lehet ezért nem jön a baba?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdésem mert titeket olvaslak a legtöbbet és úgy éreztem, hogy tőletek kérek tanácsot, nem pedig az egyéb kérdésekben. Akkor kezdeném is:


a családunkban sógornőm megállás nélkül szül, életében nem dolgozott, azt sem tudja mi az, hogy munka.

A férjemmel már nagyon régóta vágyunk egy gyermekre, de nem akar jönni, és amikor meglátom a gyerekeit akikért rajonganak a nagyszülők, teljesen odáig vannak, majdnem hogy dicshimnuszt szólóznak a menyüknek azért mert potyognak belőle a gyerekek, addig minket teljesen elhanyagolnak és mintha nem is léteznénk. Velem van a baj?

Talán irigy vagyok rájuk? De akiket ismerek/ismerősök, mind ugyanazt mondják: - "még sosem dolgozott, és szerintük azért szül, hogy ne is kelljen".

Mi rendesen dolgozunk a párommal és mi vagyunk szó szerint letojva csak azért mert nincs még baba?

Már olyan sok mindent kipróbáltunk teherbe esés kapcsán, hogy lassan a meddőségihez kell fordulnunk.

Mi lenne a helyes megoldás, hogy ne készüljek ki idegileg?

Volt már más családjában is hasonló helyzet? Mit tehetnék?

Tényleg szinte semmi másról nem lehet vele beszélgetni csak, hogy melyik gyerek éppen mikor mit csinált, anyóssal is ez a helyzet, más témája nincs is. Már nem szeretek hozzájuk elmenni, teljesen egy stresszben leszek ha meghallom a nevét.

Értelmes válaszokat kérek légyszíves. Köszi.


2011. okt. 12. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes,hogy a nagyszülők örülnek az unokáknak. És az is természetes az is, hogy szeretnek erről beszélni.

Ne görcsölj,minél jobban akarod,annál kevésbé leszel terhes. Adj magatoknak egy évet,amikor nem gondolsz a teherbeesésre és meglátod teherbe esel.

2011. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hogyan küzdhetném le az irigységem? úgy érzem mindez féltékenységből fakad. sosem voltak ilyen problémáim és nem akarok ilyen gonosz ember lenni.. komolyan.
2011. okt. 12. 11:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Eloszor is nagyon sajnalom, hogy meg nem sikerult a baba, de meglatod, hogy turelemmel sikerulni fog, ne add fel! Menjetek meddosegi vizgalatokra, ferjedet es teged is rendesen meg kell vizsgalni, hogy hol lehet a hiba es orvosolni, ha lehet. Lehet, nincs is problema, csak varnotok kell.

A masik pedig, hogy sajnos az irigyseg jatszik itt kozre, nagyon szeretnel tudatalatt babat es ha meglatod a sogornodet, akkor elfognak az erzelmek. Hidd el, nincs semmi bajuk az anyosodeknak veletek, csak szeretik az unokaikat, ha lesz nektek, veluk is ugyanugy foglalkoznak. Az meg, hogy sogornod dolgozik-e vagy akar-e az az o maganugye, mi kozod van hozza? O ezt valasztotta, tiszteletben kellene tartanod. Nem szep dolog ezt a hata mogott terjeszteni, de bitos, hogy tudatalatt jon nalad. Hidd el, erot kell gyujtened,ha nem birsz ott lenni veluk, ne legyel, de nem szabad ennyire csal magadra figyelni. Ismerd meg jobban a gyerkocoket, jatssz veluk, meglatod, valtozni fog a velemenyed. Ha meg nem akarsz jopofizni, ne tedd, csak ne utald meg oket csak azert, mert meg nincs babad. Majd lesz! Ne aggodj,csak menj el meddoseggel foglalkozo klinikara.

2011. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem ezt úgy sikerült leküzdeni,hogy nem foglalkoztam az egésszel. Akinek volt gyereke az meg ránk volt irígy,hogy milyen jó nekünk, mehetünk mindenhová, szabadság, stb.stb.

És az agyam szépen ráállt erre,hogy bizony tényleg nekem a jobb!

Hát 3 év hiába való próbálkozás távlatából már másképp gondolkozik az ember!!!

Majd lesz egyszer nekünk is, vagy így vagy úgy!!!

Le kell tojni mindent, és fel a fejjel!

2011. okt. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
férjem is ezt mondja, hogy jön amikor eljött az ideje. igazatok van természetesen, de magát az érzést, hogyan tudnám kizárni az életemből a gondolkodásomból, mert hát nem olyan egyszerű ez mint ahogy írják.
2011. okt. 12. 11:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor meg keress fel egy orvost, hátha valami apró hiba miatt nem sikerül a baba! De az is lehet,hogy az ég világon semmi bajotok sincs,és akkor talán megnyugszol és ripsz-ropsz babás leszel!

Én spec. abszolut nem irígyelném a sógornődet, milyen élet lehet az ilyen.... ???

2011. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány gyereket "potyogtatott" eddig a sógornőd, de az azért erős túlzás, hogy azt sem tudja mi a munka. Ha beleolvasol a kismamák kérdéseibe, akkor magad is látatod, hogy 1-2 gyereket tisztességesen ellátni, a háztartást vezetni mellettük, egy család életét megszervezni és összefogni, nagyon is kemény munka. Nem jövök most azzal, hogy ha fizetni kellene a bébiszittelésért, takarításért, házvezetésért, akkor milyen órabér járna azoknak, akik "csak" otthon vannak, és "semmi dolguk" azon kívül, hogy 24 órás szolgálatot teljesítenek a gyerekeik mellett.

Ami a konkrét problémádat illeti; ezzel a hozzáállással saját magadban fogod kialakítani azt a tudatot, hogy gyerek nélkül kevesebb vagy másnál. Ez pedig nagyon is lehet gátja annak, hogy teherbe ess.

Ne foglalkozz azzal, és ne méricskéld, hogy ki kap több figyelmet a családban. Amúgy érthető, ha a nagyszülők örömmel, és szeretettel veszik körül az unokáikat, és azokat a szülőket, akiknek az unokákat köszönhetik. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy titeket ne szeretnének. De teljesen természetes, ha a nagyszülők azzal a gyerekükkel foglalkoznak többet, ahol a kicsik miatt elkel a segítség.

Te pedig örülj annak, hogy ( most még) csak egymással foglalkozhattok a férjeddel, szabadon tervezhettek közös programokat, úgy élhetitek az életeteket, ahogy jól esik.

Ha pedig nagyon régóta vágytok gyermekre, ideje lenne felkeresni egy jó szakembert, hogy biztosak lehessetek abban, nincsen-e valami egészségügyi oka annak, hogy nem jön a baba. Ha minden rendben van, akkor légy türelmes és nyugodt. Ha jönni akar a baba, akkor jönni is fog.:-))

2011. okt. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudom, ismerem ezt az érzést, nagyon nehéz. Nővérem azért szült érettségi után, hogy ne kelljen dolgoznia, három gyereket! Én nem rájuk, de másra féltékeny voltam, de ez természetes szerintem, nagyon nehéz legyűrni.

Barátnőmék abbahagyták a védekezést, első hónapban összejött a baba. Annak idején, mikor nekünk sem jött, mindenhol csak gyerekeket láttam magam körül. 1 év után már-már utáltam tükörbe nézni, mert én képtelen vagyok teherbe esni. Aztán bevettem a leszarom-tablettát, és összejött! Most itt van, 7 hónapos, imádom!


A nagyszülőket én is megértem valahol, hisz most párom szüleinél ez a helyzet velünk. Első unoka, és másról sem tudnak beszélni, csak róla, ez nyilván a párom testvérének és párjának rosszul esik (még valamilyen műtétet kell csinálnia a lánynak, mielőtt próbálkoznának). De nem rejthetik el az érzéseiket, egy unoka hihetetlen érzés lehet.


Csak azt tudom mondani, kitartás, lazulj kicsit, ne görcsölj a témán, fog az jönni! Szurkolok nektek! Sok sikert!

2011. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

teljes mértékben igazat adok nektek. tudom, hogy bennem van a hiba és tudom, hogy ezt magamban kell leküzdenem, megvívnom és azt hiszem, ha nyitnék felé és felajánlanám a segítségem neki(biztos nem utasítaná vissza), lehet sikerülne elfogadnom ami eddig oly sokáig nem ment. később én is számíthatnék rá (sógornőmre) és összetartana a család.

úgy érzem nem vagyok egy buta ember, elismerem ha nincs igazam, de sokszor fáj az igazság és azzal nehéz megbirkózni.

köszönöm!

2011. okt. 12. 12:42
 10/12 anonim ***** válasza:

12.04 vagyok, hidd el, tudom, hogy nehéz, de ezek természetes emberi érzések, nem a te hibád, biztos vagyok benne, hogyha nem jön a baba, a nők (talán a férfiak is) többségének rosszul esik és elgondolkodik, neki miért nem jön, másnak olyan egyszerű.

Talán tényleg könnyebb lenne túllépned ezen, ha megpróbálsz neki segíteni, összejárni vele, stb.

2011. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!