Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyen nehéz teherbe...

Miért ilyen nehéz teherbe esni? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál rákszűrésen, illetve hogy megnézze minden rendben van-e, kezdődhet-e a babaprojekt. Erre kiderült hogy petefészek cisztám van, szerinte így nem leszek terhes.

Azóta rengetek nővel beszélgettem erről, és megdöbbentem hogy fiataloknál és idősebbeknél egyaránt vannak ilyen problémák.

Ciszta, meddőség, van aki már több éve próbálkozik, vetélések...stb.


2011. okt. 10. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem!És férfiaknál is egyre több gond van..:( Szerintem talán a mai felgyorsult világ+az egészségtelen életmód lehet az egyik oka,valamint hogy a fiatalok egyre kevésbé vigyáznak magukra(gondolok itt az öltözködésre stb.. )
2011. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem gondolom hogy manapság több az ilyen eset, csak ma már itt a fórumon mindent olvashatsz. régen nem fértél hozzá ennyi információkhoz max ha valamilyen ismerősöd elmondta hogy milyen gondja van. a ciszta nem olyan ritka dolog,szinte minden nőnek van az élete során csak a legtöbben észre sem veszik mivel felszívódik magától. pl nekem a melleimben voltak ciszták észre sem vettem volna ha nem megyek épp ultrahangos szűrésre. aztán a következő szűrésen már sehol sem voltak.. és a doktornő is mondta hogy nagyon gyakori.anyukámnak meg anno petefészekcisztája volt pont amikor terhes is lett.
2011. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a férfiaknál is egyre több gond van.

Lehet egészségtelen életmód, bár én eléggé odafigyelek arra hogy mit eszek. Mindig vigyáztam magamra, mert mindig azzal ijesztgettek hogy majd nem lehet gyerekem, erre tessék így se lehet (egyenlőre). És még az időből sem vagyok kicsúszva, 23 éves vagyok, mégsem akar összejönni. Találkoztam egy velem egykorú lánnyal akinek szintén cisztája volt, meg is műtötték.

Nem csak a fórumon látom, inkább így véletlen beszélgetés során derül ki, hogy mennyi mindenki érintett ebben a témában.

Amúgy lehet én parázom túl (jól beijesztettek) de nekem nem úgy tűnik mintha ez lenne a normális... vagy mégis?

2011. okt. 10. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én 2007ben hagytam abba a fogamzásgátló szedését. 2008ban folyamatosan dokihoz jártam mert hol az egyik petefészkemben volt ciszta, hol a másikban. Aztán dokit váltottam, ajánlott egy homeopátiás bogyót a ciszták ellen, rá nagyjából 2 hónapra örömködve mentem vissza hozzá, hogy megoldódott a baba projekt probléma. ma már 2 éves a kislányom. A második bébit várjuk aki a 2. hónap próbálkozás után megfogant! Ne foglalkozz iylen dokival inkább menj máshoz! Sok szerencsét és kitartást a babaprojekthez!

13 hetes km

2011. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is gratulálok! :)

Másodszor, mi az a homeopátiás bogyó amit a doki ajánlott? Ha gondolod privátban is megírhatod, nagyon érdekelne, engem folyton műtéttel ijesztgetnek, meg hogy majd kiszakad a ciszta és sürgősségi műtét lesz. Nameg a baba sem akar jönni, pedig már nagyon várjuk.

Köszönöm! Reményt adtál! :)

2011. okt. 12. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!