Terhes tanácsadáson mit csinálnak?
Ha először mész, felveszik az adataidat, elbeszélgetnek veled, kitöltik a várandós gondozási kiskönyvet és törzslapot. Előbbit te kapod, utóbbi marad a vnőnél. Iyenkor vinned kell magaddal egy, a terhességet igazoló leletet (pl. nőgyógyi), különben csak beszélgetnek, de nem veszik fel az adataidat.
Adatok:
- családi dolgok
- korábbi betegségek (családtagoknak is)
- esetleges korábbi terhességek, azok kimenetele (méhen kívüli, vetélés, halva szül. magzat,...)
- súly, magasság, vérnyomás
A következőekben minden tanácsadáson mérnek súlyt, vérnyomást és nézik a vizeletet is - ezekkel a terhességi toxaemiát szűrik ki. Ha már nagyobb a magzat, mérnek szívhangot, illetve megállapítják a magzatod elhelyezkedését (ezt nem biztos), továbbá segítenek, minden kérdésedre válaszolnak, a panaszaiddal foglalkoznak (ha vannak).
Persze ezt a normális védőnők csinálják, a hülyébbje le se sz.r. :(
Egy vnő hallgató. :)
Melyik részében? Koraterhességnél?
Ha van papír róla, hogy terhes vki (nődoki, uh), akkor felveszi a kismamát nyilvántartásba, kiadja a kiskönyvet, kérdez jópár dolgot, megméri a testsúlyt, vérnyomást...stb.
Később kb. havonta kell visszamenni hozzá, megkérdezi hogy van a kismama, van-e panasza, leleteket átnézi, életmód tanácsokat ad; testúly+ vérnyomásmérés. Van ahol szívhangot is hallgat.
Szülés előtt (várható időpont előtt) ő megy ki házhoz, segít a "babakelengye" összeállításánál, elmondja hogy mi a teendő ha a baba megszületik stb.
Legalábbis ez az elméleti forgatókönyv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!