Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes tanácsadáson mit...

Erica17 kérdése:

Terhes tanácsadáson mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha először mész, felveszik az adataidat, elbeszélgetnek veled, kitöltik a várandós gondozási kiskönyvet és törzslapot. Előbbit te kapod, utóbbi marad a vnőnél. Iyenkor vinned kell magaddal egy, a terhességet igazoló leletet (pl. nőgyógyi), különben csak beszélgetnek, de nem veszik fel az adataidat.

Adatok:

- családi dolgok

- korábbi betegségek (családtagoknak is)

- esetleges korábbi terhességek, azok kimenetele (méhen kívüli, vetélés, halva szül. magzat,...)

- súly, magasság, vérnyomás


A következőekben minden tanácsadáson mérnek súlyt, vérnyomást és nézik a vizeletet is - ezekkel a terhességi toxaemiát szűrik ki. Ha már nagyobb a magzat, mérnek szívhangot, illetve megállapítják a magzatod elhelyezkedését (ezt nem biztos), továbbá segítenek, minden kérdésedre válaszolnak, a panaszaiddal foglalkoznak (ha vannak).


Persze ezt a normális védőnők csinálják, a hülyébbje le se sz.r. :(


Egy vnő hallgató. :)

2011. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.igen most megyek elöször védönönél már voltam.
2011. szept. 4. 20:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik részében? Koraterhességnél?

Ha van papír róla, hogy terhes vki (nődoki, uh), akkor felveszi a kismamát nyilvántartásba, kiadja a kiskönyvet, kérdez jópár dolgot, megméri a testsúlyt, vérnyomást...stb.

Később kb. havonta kell visszamenni hozzá, megkérdezi hogy van a kismama, van-e panasza, leleteket átnézi, életmód tanácsokat ad; testúly+ vérnyomásmérés. Van ahol szívhangot is hallgat.

Szülés előtt (várható időpont előtt) ő megy ki házhoz, segít a "babakelengye" összeállításánál, elmondja hogy mi a teendő ha a baba megszületik stb.

Legalábbis ez az elméleti forgatókönyv.

2011. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod védőnőnél már voltál..akkor végül is a terhesgondozásra gondolsz nem a tanácsadásra ugye?? Védőnő után mentem én is oda, elkérte a kiskönyvet, megnézte a mellek állapotát, befeleforduló vagy normál, ezt beírta a kiskönyvbe, azután megmondta mikor kell vérvételre menni, majd kézi vizsgálatot csinált, és beírta a méhszáj állapotát.
2011. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
már 12 hetes vagyok és most a korházba kell mennem.van kiskönyvem mert azt a védönö kiállitotta.
2011. szept. 4. 20:40
 6/11 A kérdező kommentje:
igen arra gondoltam bocsi.
2011. szept. 4. 20:44
 7/11 A kérdező kommentje:
és az nagy probléma hogy már 12 hetes vagyok?nem kaptam elöbb idöpontot.
2011. szept. 4. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, a lényeg, h várandósság alatt min. 4x menj el a tanácsadásra. :)
2011. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat
2011. szept. 4. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem gond szerintem, legalább az uh-on már meg tudják csinálni a tarkóredőmérést azt úgy is 12.héten végzik, emellett leveszik az első nagyv érképet, annak az eredménye majd úgy is csak egy hónap múlva lesz meg, boldog babavárást:) jó kis türelmes vagy, hogy eddig nem voltál dokinál:))
2011. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!