Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A legális tömegnövelő szerek,...

A legális tömegnövelő szerek, pl. fehérje, protein, nehezíthetik e a teherbeesést, ill. okozhatnak e károsodást a fejlődő magzatban?

Figyelt kérdés
2007. júl. 11. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Szinte biztost, de egy orvos megtudná mondani, ha a szerek nevét elmondanád neki, szerintem rombolja a hormonrendszert is és amikor valaki terhes nem szedheti azokat a gyógyszerekt, mint előtte csak azt amit kimondottan kismamáknak írnak fel , szerintem károsak ezek a szerek!
2007. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Látom, már kb egy éves a kérdés, de hátha valakinek még hasznos lehet.


Kizártnak tartom, hogy ezek a "szerek" bármilyen problémát okozzanak, mivel ezek TÁPANYAGOK!!! A protein porok mindegyike TERMÉSZETES ALAPANYAGOKBÓL KÉSZÜL.


Pl. a tejsavófehérjét a tejsavóból nyerik ki, ami a sajtgyártás mellékterméke, a sajt előállítása során, a sajt levet ereszt (erre mondják szakberkekben, hogy "izzad a sajt"), ez a folyadék a tejsavó, ami az összes természetes anyag közül a leginkább hasonlít összetételét tekintve az anyatejhez, tehát rendkívül egészséges és tápláló. A Tejsavónak kb 70%-a laktóz, ami a felnőttek számára nehezen emészthető, illetve sokak számára emészthetetlen és különböző eljárásokkal elválasztják a tejsavó fehérje részét a szénhidráttól (laktóz), ezen eljárások közül van olyan is, ami még mechanikai hatásoktól is mentes mert az úgynevezett "ionizálás" során töltéssel látják el a két fő alkotóelemet és így szétválasztják őket a statikus elektromosság segítségével. A tejsavófehérjét nem csak sportolóknak ajánlják, hanem átlagembereknek is, immunrendszererősítő hatása miatt.


"A jó minőségű CFM tejsavó fehérjékben sérülés (denaturálódás) nélkül kerülnek át az immunrendszer működését segítő di- és tri-peptidek, és egyéb összetevők. Ezek az összetevők emelik a szervezet glutation szintjét. A glutation egy fontos antioxidáns, mely védi sejtjeinket az őket károsító oxidatív folyamatok és szabad gyökök ellen."

-------------------------------------------------------


A szójafehérjével a következő a helyzet:

A szóját szójababból vonják ki. Amikor az olajat kinyerték belőle, akkor a maradék anyag a szójafehérje. A kereskedelmi forgalomban a tofuban, szójatejben, szójasajtban, texturált szójafehérjében, és a szójalisztben fordul elő. Tehát ebbe sincs semmi káros.

--------------------------------------------------------


Tojásfehérje:

A tojásfehérje természetesen a csirketojásból származik. A kiegészítőként fogyasztott tojásfehérje általában a tojás fehérjéjéből készül, elválasztva azt ily módon a sárgájában található zsírtól és koleszterintől.

A tojásfehérjét eleinte muszáj volt turmixolni, mivel nem jól oldódott vízben. Ma már olyan emulgeálókat adnak hozzá, mint a lecitin, így téve lehetővé, hogy a tojásfehérjét egy kanállal is el lehessen kevergetni.

-------------------------------------------------------


Tejfehérje:

A tejfehérjét tehéntejből vonják ki, mely 3-5%-os fehérjetartalmú, és két fehérjetípusból épül fel: kazeinből és tejsavóból. A tejfehérje átlagosan 80% kazeint és 20% tejsavót tartalmaz.

----------------------------------------------------


A tömegnövelőkben általában tejsavófehérje van, valamilyen szénhidráttal, ami leginkább szólócukor, illetve tartalmazhat még kreatint és egyéb anyagokat. Szerintem ezek használatából sem lehet gond, de mivel a magasabb kategóriás, komplex tömegnövelőkben előfordulhatnak olya anyagok, amik serkentik a hormontermelést (hangsúlyozom, SERKENTIK és nem tartalmaznak hormont), én inkább a házilag összeállított tömegnövelő használatát ajánlom: 2 adag tejsavó+ 35-40g szőlőcukor+5g kreatin.

---------------------------------------------------------


Kreatin:

Húsokkal tudunk némi kreatint bejuttatni szervezetünkbe, illetve az elfogyasztott fehérjékből a szervezetünk előállítja. A sportokban nyújtott előnyeit egyik forrás sem tudja igazán kibontakoztatni, mivel a kreatin a húsok hőkezelése és hosszas emésztése során gyorsan lebomlik, a szervezet pedig nem állít elő többet az általa szükségesnek ítélt mennyiségnél. Ez sportolók számára kevés.


A kreatin mellékhatásait sokat vizsgálták, szerencsére nem találtak semmit. Mégis óvatosan nyilatkoznak erről a szakértők, mert több lehetséges nem kívánt hatással is számolnak elméleti szinten: a saját kreatinszintézis tartós leszabályozódásával, hasmenéssel, izomgörcsökkel, dehidratációval. Ezek azonban csak hipotézisek, semmiféle máj, vese vagy izom károsító hatás nem volt kimutatható a kutatásokkal, a kreatinszintézis csökkenését pedig az irodalom teljesen reverzibilisnek (visszafordíthatónak) tartja. A mai ismeretek alapján az előírt 20-5 grammos vagy azt némileg meghaladó adagokban alkalmazva nem kell mellékhatásoktól tartanunk, de fennálló vese-, májbetegségek, komolyabb egészségügyi problémák, terhesség, szoptatás esetén nem árt megkérdezni egy orvost, sportorvost. Állóképességi sportolók görcsökről, izomfeszülés-érzetről számolnak be, kutatások ezt nem erősítik meg, sőt, kifejezetten cáfolják. Egyéni tapasztalattól függően használjuk vagy ne használjuk ilyen esetekben.

-------------------------------------------------------


Remélem lesz, akinek segítettem!

Mindezek figyelembevételével azért javaslom a konzultációt egy orvossal, de mindenképp olyan orvos kell, aki tisztában van a sport-táplálékkiegészítőkkel, mert sajnos nagyon sok olyan orvos van, akik ugyanannyit tudnak ezekről a dolgokról, min az átlagemberek és olyan butaságokkal ijesztegetik a embert, hogy ezek az étrendkiegészítők szteroidokat, hormonokat tartalmaznak, holott csak arra kellene gondolni, hogy ezek bevizsgált, bolti forgalomba hozható termékek, egyszerűen nem tartalmazhatnak illegális, tiltott összetevőket.

2008. szept. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mike Lowrey válasza:

Azt nem értem, hogy ha valaki hülye egy témához, miért nyilatkozik róla. Ezzel csak feleslegesen ijesztgetsz másokat.


A tömegnövelők pont annyira veszélyesek, mint a babatápszerek. Tejsavófehérje kivonat, vitaminok, szénhidrátok, aminosavak.


Akinek addig terjed a tudománya, hogy a "porok" veszélyesek, az inkább ne ossza az észt. Az meg hogy a hormonháztartással bármit is csinálna pl. egy tömegnövelő, egyenesen baromság.

2011. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 2008. szept. 19. 23:17-kor válaszoló, nekem nagyon sokat segítettél igényes, hozzáértő hozzászólásoddal. Köszönöm.
2018. jún. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!