Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérek mindenkit, aki lombikpro...

Kérek mindenkit, aki lombikprogramon vett részt irja le a részleteket a beavatkozásról, mennyire fájdalmas és mennyi idöbe telik amig programálnak, ugyanakkor milyen eséllyel indulunk a férjem 3-4 spermájával?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt elég hosszú leírni, de megpróbálom.

Nálam antagonista protokoll volt. (van short és long, mild is) A menses 2. napján kellett elkezdenem adnom magamnak az injekciókat (puregon, merional, orgalutran). Folyamatosan (2 naponta) vérvételre és uh-ra jártam, ahol az orvos figyelemmel követte a hormonszintet és a tüszők növekedését. Amikor már elérték a 19-22 mm-es állapotot (kb 11. nap) akkor utasított a tüszőrepesztő beadására és azt követő másnap volt a petesejtleszívás, ami altatásban történt így semmit nem éreztem. Amikor felébredtem görcsöltem, hányingerem volt, de csak mert hyperstimulált lettem. A mellettem fekvő lánynak semmi baja nem volt. Szóval eközben a férjem is produkált és még aznap elkezdték megtermékenyíteni a petesejteket. ICSI módszerrel csinálták, mert nagyon kevés volt a jól mozgó spermium (kb 100ezer tisztítás után). Másnap telefonálnom kellett, hogy hány kis embriócskánk van és hogy mikor lesz a transzfer (beültetés). 3. nap mentünk be és akkor lett volna, de én nagyon rosszul voltam és így infúzióztak pár napig, a babókat fagyasztották és 2 hónap múlva egy spontán ciklus közepén peteérés, tüszőrepedés utáni 3. napon kaptam meg két pici embriónkat, akik közül az egyik most kint alszik a babakocsiban :)

Fájdalomról nem igazán tudok mesélni. Minden fájdalmat megér, bármikor előlről kezdeném Érte! A hyperstimuláció az nem volt leányálom, a beültetésnél is éreztem ahogy kifogják a méhszájat (nekem nagyon hátul van) , az injekciók kellemetlenek, de nem vészes az egész!

Esély? 1 spemiummal is van! :)

Ha van még kérdésed priviben szívesen válaszolok!


Üdv!

23 hetes Mazsola anyukája

2009. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"tüszőrepedés utáni 3. napon kaptam meg két pici embriónkat, akik közül az egyik most kint alszik a babakocsiban :) "


Ez aranyos volt :) Jó volt olvasni, amit írtál :)

Egy lombik várományos

2009. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, nagy pocakot! :)
2009. ápr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)
2009. ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a biztatast!
2009. ápr. 22. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!