Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A meddőségi ambulancián...

A meddőségi ambulancián hogyan kezelik a pco-t?

Figyelt kérdés

Nincs peteérésem,szedtem rá clostyt de attól sem lett,a petefészkeim policisztásak.Kaptam orvosomtól beutalót meddőségi centrumba (János Kórház)

Milyen kezléssel fognak segíteni hogy babám lehessen és mennyibe fog kerülni???


2008. márc. 3. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mennyi ideje probálkoztok?bocsi hogy visszakérdezek,de érdekelne,hogy mennyi idö után kell ilyenre menni.
2008. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Több mint fél éve próbálkozunk de nekem közbejött az is hogy nem jött meg okt. óta mert nincs peteérésem!
2008. márc. 3. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyanúgy vagyok, mint Te! Én is PCOS-es vagyok, és szintén okt. óta nem jött meg. Nekem a doki most írta fel a Clostyt, még csak az első adagnál tartok.

A neten sok mindent találsz erről a szindrómáról, www.pcos.hu . Én biztos felkeresnék egy andrológust mielőtt meddőségi centrumba megyek, mert ez nem "csak" nőgyógyászati betegség, hanem hormonális! Úgy tudom, hogy cukorbetegek számára alkalmas gyógyszerrel is nagyon jól kezelhető, ha jól emlékszem Metformint a neve. Az inzulin szintet rakja helyre a szervezetben, ami által a homorszint is visszaáll. Sok mindent tudnék még írni, de én is csak a netről vagyok ilyen "okos"! Keresgél és a lényeg, hogy ne add fel, fő az optimizmus!!! :o)

2008. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is PCO-s vagyok, s több orvos mondta már bele a szemembe, hogy nekem sosem lehet babám, volt olyan, aki biztatott ugyan a meddőségi klinikán, de nem sok esélyt adott rá. Na most vagyok 18. hétben, s magamtól, (orvosi beavatkozás nélkül( bár egy nagyon jó nőgyógyász segitségével estem teherbe. Szóval fel a fejjel! A lényeg: LE KELL FOGYNI!!! El kell menni egy endokrinológus-nőgyógyászhoz. PCO-nál vigyázni kell a cukorral, prolaktin szintet is érdemes megvizsgálni.. Amúgy hosszú, több éves próbálkozás, várakozás után a MÁV kórház meddőségi osztályán, Dr. Vajda Miklós tudott csak segiteni, akinek köszönhetem, hogy babát várok, annyi szenvedés és átsirt éjszaka után.
2008. márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de rohadt jó hogy senki nem a feltett kérdésemre válaszolt!!!! :(
2008. márc. 4. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem saját tapasztalat , egy ismerőstől hallottam erről. Nálunk Győrben , ha jól tudom laporoszkópiás műtéti beavatkozással tudnak segíteni az ilyen problémán.Szerintem ez nem térítéses beavatkozás. Csak azt tudom, hogy a műtét után a legelső alkalommal teherbe esett. Nekem is volt gond a petefészek működésével, és kilátásba heklyezték a műtétet. Aztán jó sokat fogytam, mert elég sok plussz volt rajtam és ettől minden rendbe jött. Egyszerűen szép nagy érett petesejeim lettek. Nem tudom Nálad fenn áll-e ilyesmi, mármint túlsúly. Az orvosom szerint ez is csökkentheti a petefészek jó működését. Mindenesetre sok sikert és remélem tudtam picit segíteni!

2008. márc. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat...végre valaki arra válaszolt amit kérdeztem...!

A testsúlyommal nincsen gond (170cm magas vagyok és 60kg)!

Nem tudod a laparoszkópiás műtét hány kórházi napot vesz igénybe?Elaltatnak?Fájdalmas??

Válaszodat előre is köszi

2008. márc. 7. 10:04
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia!

A lapar 2 napos bentfekvés. Én is pcos vagyok, még csak febr. óra szedem a Metformin alapú gyógyszert, a Meforalt.

Ha bővebbet szeretnél megtudni a laparoszkópáiról, akkor ajánlom Neked a www.nlcafe.hu weboldalon lévő fórumot, keress rá a pcos topic-ra. A napokban számolt be éppen egy lány hosszan a műtét menetéről. (Őt altatták, és azt megelőzően spec. étel+beöntés)

Remélem tudtam segíteni.

PCOS találkozó lesz!!! Nézd meg a www.pco-szindroma.hu/ honlapon hol és mikor!

2008. ápr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én pco s 24 éves csajszi vagyok, számtalan cisztám van mnidkét petefészkemben, sajna emlőmben is van, és agyalapi mirigy daganatom is van, eddig védekeztem, amíg volt párom, de fél éve nem szedek semmit, bár nem is próbálkoztam babával, nekem csak a cickafark fú teától lett rendszeres a vérzésem, előtte se gyógyszerrel, se anélkül, igaz teát abbahagytam, utána is volt vérzésem majdnem napra pontosan, de sajna megint össze vissza vérzek, hol több havi kimaradás van, hol hetekig vérzek folyamatosan és nagyon erősen.

Nem tudom lehet e majd babám, de szeretnék.

Mindenesetre mégcsak nem is kezelnek, mert folynak a vizsgálatok, és a gyógyszerek meg a tea befolyásolná az eredményeket.

Ugye nem feltétlen lesz szükség műtétre vagy lombikra?

2010. márc. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit hozzátennék, hogy négy féle hormonom is túl magas, emiatt termelődik sok inzulinom, amitől leesik a cukrom, de nem mondták h diabéteszes lennék, és vékony vagyok, vannak hőhullámaim, semmi egyéb tünetem nincsen, nameg újabban magas a vérnyomásom, de alacsony szokott lenni régebben.

Tehát nincsenek tipikus tüneteim, mégis PCO s vagyok.

2010. márc. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!