Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy a plussz kilók...

Lehet, hogy a plussz kilók miatt nem jön össze a baba? Első terhesség előtthöz képest most 8 kg-val vagyok több és nem jön össze 5 hónapja.

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A barátnőmön 30 kiló plusz volt és simán teherbe esett kétszer is. Szóval a 8 kiló miatt ne aggódj. Szerintem az ehhez nem olyan sok. Ez a súlytöbblet otthon nagy para. Én itt Angliában élek és rajtam van vagy 10 kiló plusz, de a dokim ne mondta, hogy le kéne fogyni, sőt! Otthon meg amiket a barátnőim mesélnek, hogy már pár kiló plussz miatt is miket hallgatnak?

Na mindegy, szerintem nem a 8 kiló miatt lehet.

2011. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a plusz kilókat és nehezebb teherbeesést is valamilyen hormonális változás okozta. Ebben az esetben a súly nem betegség, hanem tünet.

Kérj kivizsgálást a dokitól, és viszonylag hamar kiderül, mi lehet a baj.


Önmagában 8 kiló nem akadály szerintem sem, kb. 80 kg szoktam lenni, ez meg 30kg plusz, de mindkét gyerek hamar összejött.

2011. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hihetetlen sokat eszek, nasizok, és csak úgy jönnek fel a kilók. Nem hinném,hogy betegség, inkább csak egyszerűen nem birom kihagyni a nasikat. :-(
2011. júl. 30. 09:05
 4/14 anonim ***** válasza:
162 cm és 95 kiló vagyok sajnos!Első próbálkozásra összejött a baba és pont ma egy hónapos a kislányom!Szóval ne keseredj el biztos összejön csak lehet nálatok több idő kell de nem a kilóid miatt!
2011. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nézesd meg, hogy rendben van-e a pajzsmirigyműködésed. Csak egy vérvétel.
2011. júl. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nemrég voltam vérvételen, ott nem derült ki semmi, csak minimálisan magas a koleszterinem.

Magamhoz képest sok ez a 8-9 kg. CSak nem tudom, hogy ebben az esetben mi lenne a helyes fogyási módszer. A babától függetlenül se ártana leadni néhány kilót, mondjuk 8-at. :-)) De mégis hogy? Nekem ez nem megy...

2011. júl. 30. 09:37
 7/14 anonim ***** válasza:

Rajtam kb 20 kiló felesleg van, ami nem látszik egyáltalán. Még a védőnő is meglepődött, amikor megmért, mert vagy 20 kilóval arrébb rakta, persze negatív irányba a mérlegen a súlyt. Aztán alig akart hinni a szemének, hogy tényleg ennyit mutat a mérleg :)

Nekünk egyből összejött a baba.

Ja és nekem például a vérképem és a vizeletvizsgálatom során is tökéletes volt minden értékem.

Így én nem hiszem, hogy csak a kilók befolyásolhatnak bármit is. Valószínű más miatt nem jön össze.

Mondjuk én nagyon szeretek enni, nekem tudom, hogy ez okozza a plussz kilóimat, de mivel mindent eszek ezért sosem volt a súlyom miatt még egészségügyi problémám.

2011. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Manka68 ***** válasza:

Egyetértek azzal a válaszolóval, hogy akkor gond a plussz kiló, ha csak tünete valamilyen betegségnek. A terhesség kihozhatja ezeket, nekem is azóta van meg, hogy megszületett a nagylányom. Persze csak évek múlva derült ki, amikor nem sikerült a következő baba. Általános vérkép erre nem alkalmas, az nem mutatja ki. Viszont okozhat éhségrohamokat. Érdemes lenne egy hormonprofilt kérned pajzsmirigy meghatározással, és akár terheléses cukor és inzulint is nézetni. Ha nincs semmi gond velük, legalább kizárhatod. :-)

Lefogyni a legkönnyebben cukros diétával lehet, és azt lehet terhesen is csinálni, ha esetleg közben összejön.

Nem okoz hiányt a szervezetben, és egészséges is.

2011. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kedves Utolsó! Mit jelent a cukros diéta?
2011. júl. 30. 20:42
 10/14 Manka68 ***** válasza:

Úgy kell étkezni, mint a cukrosoknak. Kevés szénhidrát bevitel, az is naponta 5 alkalommal elosztva. Fehérjét lehet enni nyugodtan, így nem éhezik az ember. Kerülendő minden, amiben cukor van, a lisztes, keményítő tartalmú ételek (vagy csak számolgatva lehet). Pl ehetsz szalonnát, de kenyeret nem szabad enni hozzá. Rengeteg mintaétrend van a neten, vagy kérhetsz tanácsot dietetikustól. Én csak nagy vonalakban tudom. A krumpli, rizs, kukorica nagyon sok szénhidrátot tartalmaz, a gyümölcsök is, ezekből nagyon keveset szabad enni egyszerre, és gyümölcs után el kell rágcsálni pl egy korpakekszet, hogy ne nyomja fel olyan hirtelen a cukrot.

Tudom, most azt gondolod, te nem vagy cukros, minek kínozd magad effélével. De a dolog nagyon jól működik mindenkinél, és szinte azonnal olvadni kezdenek a kilók. :-)

2011. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!