Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van így peteérésem? Van...

Van így peteérésem? Van olyan, hogy a hő nem esik le de esetleg napok múlva felmegy? Ilyen esetben lehet peteérés?

Figyelt kérdés
Már napok óta 36,5-36,6 a hőm, (ennyi az alaphőm amúgy) viszont tegnap annyira fájt a petefészkem, hogy menni alig bírtam. Éjszaka is fent voltam mert mozdulni sem bírtam annyira fájt. Ma már csak kicsit fáj, a hőm mégsem esett le.
2011. júl. 25. 10:04
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


mértem: 36,95 volt reggel a hőm. Akkor reménykedhetem, hogy volt peteérésem?

2011. júl. 30. 07:44
 22/32 anonim ***** válasza:
Becsatolod a frissített görbéd? :)
2011. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
2011. júl. 30. 11:22
 24/32 anonim ***** válasza:
Ebből még sajnos nem lehet megmondani. Az jó,hogy felugrott, de fent is kellene maradni pár napig!
2011. júl. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

16:57 vagyok az előző oldalról


Igen, megvolt az ovulációd, az már biztos.

Nem a "legszabályosabb" típus, de a második kivételszabálynak megfelelően alakult, 17-18 ciklusnap között volt az első megemelkedett napod (mert 6 olyan nap előzte meg, aminél magasabb az érték. Aztán az őt követő harmadik nap nem lett két tizeddel magasabb az alaphőnél, (ami jelen esetben a 36,6), viszont a (második kivétel szabály alapján) a mai mért adatod is magasabb mint 36,6, tehát bizonyossággal állítható, hogy az ovuláció megtörtént. Hogy egészen pontosan mikor, azt nem tudni (de ez mindig így van).

Viszont együttlét volt a megfelelő időben.

A hőd most már teljesen leesni nem fog, egy-egy nap alacsonyabb hő néha becsúszhat.


Az, hogy van-e baba, csak a ciklus végén fog kiderülni. (Ovuláció után amúgy is magasan marad a hő a következő menstruációig.)

2011. júl. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


köszönöm, hogy írtál. nagyon megnyugtat ez, hogy akkor volt most peteérésem. Mit értesz azon, hogy nem általános ciklus (bár az eddigi tényleg normális volt, ez most nem tudom miért ilyen) illetve szerinted mikor lehetett peteérésem, vagyis mikorra ne várjam? Befolyásolhatta a ciklusomat az, hogy elvileg múlthónapban nem volt peteérésem?

2011. júl. 30. 15:14
 27/32 A kérdező kommentje:
esetleg leírnád mi ez a kivételszabály?
2011. júl. 30. 15:16
 28/32 anonim ***** válasza:

13:37 vagyok


Hű. Én egy 4 alkalmas tanfolyamon sajátítottam el ezt a módszert, így röviden nem tudnám leírni a hőmérsékletre vonatkozó alapszabályokat, mert már az is hosszadalmas.

De ha holnap futja rá, leírom.

Ha baba céljából megy a hőmérőzés, akkor kicsit kevesebb infó is elég. (Én magam fogamzásgátlásra is ezt használom, ha kell óvszerrel kiegészítve, így a "tévedés" nekem nem megengedett. :o) Itt már minden szabályt ismerni kell... :o)

Még jelentkezem. De ha van skype-od, az sem kizárt, hogy inkább elmondom, mert úgy gyorsabb lehet, és főleg ha valami nem világos, egyből tudsz kérdezni...


A tanfolyamon is egyértelművé vált, hogy leírt szöveg alapján elsajátítani nem lehet, vagy nagyon-nehéz.

Cikluslapokat nézve-elemezve magyarázták nekünk is...

2011. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:

igen, baba céljából megy a hőmérőzés, ma 37.00 fokot mértem, tehát egy fél századdal többet mint tegnap

Ha időd engedi jó lenne, ha leírnád. Van ilyen, hogy ebből képzés? Na ezt sem gondoltam volna. Drága egy ilyen? Akkor szerinted van esélyünk ebben a hónapban?

2011. júl. 31. 09:01
 30/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez a módszer, amit én tanultam, a hőmérséklet mérésen, és a nyákmegfigyelésen alapszik, méhszájvizsgálattal kiegészítve, ha szükséges (ha az első kettőből kiesne az egyik valamilyen okból). Alapvetően családtervezési módszernek hívják (TCST= Természetes Család Tervezés), nevéből adódik, hogy fogamzásgátlás és babaprojekt céljából egyaránt használható.

A ciklus.hu ennek a módszernek gépesített változata, amennyire megfigyeltem eddig (itt az oldal kapcsán), elég jól működik, de mivel egy-két szabályt nem vesz figyelembe, ezért sokszor pontatlan. Akinek szép szabályos ciklusai vannak, annál általában pontosan és megbízhatóan működik.

A módszer segítségével biztosan megállapítható a terméketlen időszak, illetve van egy másik sáv, ami lehetségesen termékeny, és ezen belül egy szűkebb sáv, amikor a legvalószínűbb a teherbeesés lehetősége.

Én a férjemmel közel 6 éve alkalmazom ezt a módszert. Ha az ember "rendesen csinálja", akkor csalhatatlan, biztonsága a tablettáéval azonos. (Ha nem akarunk gyermeket, akkor a lehetségesen termékeny időszakban -ami maximum 10 napra jön ki egy ciklusban- vagy óvszert használunk, vagy más módon szerzünk egymásnak örömet. És persze lehet kockáztatni is. :o)

Két gyermekünk született eddig, mindkettő az első "éles" hónapban fogant.

A módszert "tanfolyamon" tanultuk, ami teljesen ingyenes, önkéntesek csinálják a szabadidejüket erre áldozva. (Ha érdekel, a szervezőktől meg tudom kérdezni, hogy indul-e valamikor csoport -ez olyan 3-4 párt jelent általában-, vagy hogy egyénileg van-e idejük fogadni titeket.

A katolikus egyház alapvetően nem engedélyez semmilyen olyan módszert, ami egy baba életébe kerülhet. Sajnos kevesen tudják, de ide tartozik a tabletta is, az összes méhen belüli eszköz (IUD) és minden hormonális készítmény. Ezek mind-mind tartalmaznak olyan hormont, ami egy lehetségesen megtermékenyült petesejt beágyazódását gátolja. Csak egy példa: a tablettából ha ezt a hormont kivonnák, akkor kb. 60%-os lenne a hatékonysága.

De ha félre tesszük a világnézeti kérdést, meg hogy ki mikortól számítja az életet stb., a hormonális cuccok a nők szervezetét is jócskán igénybe veszik. (A férjem biokémikus, és ő azt mondja, hogy még ha nem is lenne fontos nekünk az "élet védelme" vallási szempontból, akkor sem akarná, hogy valaha is beszedjek bármi ilyesmit, mert a hormonok hosszú (van akinél rövid) távon sok kárt okoznak.

Nem bizonyított még egyértelműen az összefüggés, de a manapság egyre szaporodó meddőség (vagy nehezen működő termékenység) oka a sok fogamzásgátló lehet. Ami biztos, minél fiatalabban kezd egy nő rendszeresen ilyesmit használni, annál nagyobb az esély, hogy később gondjai lesznek. (Persze, vannak kivételek, akik 10 év tabletta után az első hónapban teherbe esnek, de ők vannak kevesebben).

Nem meglepő egyébként, hogy a módszer kidolgozói között német és svéd orvosok vannak, amely nemzetekre jellemző, hogy szeretik a természetes dolgokat...


De vissza a módszerhez.

A nyákvizsgálatot most nem részletezem, ott annyi a lényeg, hogy van egy ún. nyákcsúcs, ami azt az utolsó napot jelenti, amikor a legtermékenyebb típusú nyákot tapasztalja a nő. (Ezt szokták tojásfehérjésnek nevezni itt is sokan, bár összesen 5 féle állapotot különböztetünk meg, és vannak nők, akik ezt az 5. fajtát soha nem tapasztalják, ettől még ők is termékenyek...)


A hőmérsékletet a ciklus elejétől mérve azt tapasztalható, hogy nagyjából azonos magasságú értékeket mérünk, általában max. két tized fokos eltéréssel. (A mérés helye és ideje azonos kell legyen mindvégig, és analóg típusú hőmérőt kell használni!)

Amikor közeledik az ovuláció, akkor a hő megemelkedik. A szabály az, hogy az számít megemelkedett hőmérsékletnek, ami magasabb az őt megelőző 6 érték mindegyikénél. Tehát ha pl. 36 és 36,2 közöttiek az értékek, akkor 36,2 és fél is megemelkedettnek számít. Legtöbbször azonban ennél látványosabb emelkedés is történik, pl. 36,4-re. Ha megemelkedett értéket találunk, akkor be kell húzni egy vízszintes segédvonalat (alaphő jelzése a ciklus.hu-n, bár itt sem tudom pontosan, a gép mi alapján húzza ezt be) Ezt a vonalat a 6 alacsonyabb hő legmagasabbikára kell húzni, tehát a példám esetében 36,2-re. Másnap a mért hőnek újra a vonal fölé kell esnie, harmadnap pedig két tized fokkal (vagy még többel) magasabbnak is kell lennie. Tehát jelen esetben 36,4 vagy annál több. Ha ez megvolt, akkor az ovuláció biztosan megtörtént. (Azt most nem részletezem, hogy ennyire nem egyszerű, mert a nyákkal kombinálva még plusz szabályok is vannak, de ez nem fontos abban az esetben, ha az ember direkt babát szeretne, hiszen akkor nem lehet "hibázni", akármikor együtt lehet lenni...)


Azonban nem mindig ilyen "mintaszerűek" a ciklusok.

(Most elővettem a füzetemet, és látom, hogy Nálad az "első kivételszabály" volt, és nem a második, de ez végül is tök mindegy, melyiket hányadiknak nevezzük, mert csak kettő van... :o)

Tehát ha a vonal fölé esik ugyan mindhárom érték, de a harmadik nincs 0,2 tizeddel a vonal fölött, akkor egy negyedik értéket is mérnünk kell még másnap. Ennek már nem KELL két tizeddel a vonal fölött lennie, de a vonal fölött KELL lennie. Ha ez meg van, akkor szintén megtörtént az ovu. (Nálad ez szépen meg van)


Másik verzió, hogy az első megemelkedett napot egy olyan érték követi, ami a vonalon, vagy az alatt van. Ezt ilyenkor nem kell figyelembe venni, és további két napon mérni. Ha ott az alapszabálynak megfelelően alakulnak a dolgok, akkor szintén megvolt az ovu.


Ezt a két kivételszabályt egymással kombinálni azonban tilos!

Minden egyéb esetben újra fel kell venni az "első megemelkedett napot" a ciklus folyamán később.


Ezért nem lehet Nálad tudni, hogy már megtörtént-e korábban a 13-14. napon, mert ott nem volt előtte 6 alacsonyabb érték, mivel nem mértél. Viszont később teljesül a szabály, tehát így-vagy úgy, volt ovud. :o)


No nem tudom, mennyire volt ez sok így. :o)


Azt tanították nekünk, hogy ha babát szeretnénk, akkor a legesélyesebb az első megemelkedett nap reggele-estéje.


A nehéz ebben az, hogy az ember visszamenőleg tud ugyebár pontosat, de minél több hónapon át figyeled a ciklusaid, annál jobban képbe lehet jönni, hogy milyen egyéni rendszeresség figyelhető meg.


Na most búcsúzom. :o)

2011. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!