Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annak tényleg könnyebb teherbe...

Annak tényleg könnyebb teherbe esnie aki fog. Gátlót szedett huzamosabb ideig?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a fog.gátló megakadályozza a peteérést, és mivel nem érik meg a pete, így több marad bent a petefészekben. Ezáltal nagyobb esély lesz teherbe esni a fog.gátló szedésének befejezése után. Ez tényleg így van?


Aki nem szed fog-gátlót, annak akkor minden hónapban 1-el kevesebb marad bent, míg aki szed, annak bent marad az összes. Vagy ez nem így van? Mert akkor aki pl 20 éves korától 40 éves koráig szedi a gyógyszert, akkor annak könnyebb lesz teherbe esni? Nem értem...


2011. jún. 24. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Én 8 évig szedtem és 3 hónapja hagytam abba, eddig semmi :(((((((((((((((((((
2011. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Én meg soha életemben nem szedtem, és az első direkt babacsinálós hónapban terhes lettem. :) 33 évesen...
2011. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Én közel 5 évig szedtem fogamzásgátlót. 2 éve hagytam abba. 1.5 éve próbálkozunk babával és eddig semmi:((

de legalább már kiderült, hogy miért nem sikerült eddig.


23/L

2011. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Én úgy érzem, pont a fogamzásgátló miatt nem jött eddig össze.

Nem várom ki az 1 évet, el fogok menni kivizsgáltatni magam, ha 1-2 hónapon belül nem sikerül.

29N

2011. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves utcsó!


Szerintem se várd ki az 1 évet. Én is kb a 8. sikertelen hónapban mentem el kivizsgáltatni magam-és akkor derült ki, hogy alacsony a progeszteron szintem. Nem kezdtem el egyből gyógyszeresen kezeltetni magam, megpróbáltam először a homeopátiás termékeket, de nem hoztak sikert:(

Holnap kezdem a Closty kúrát, remélem sikert hoz:)

Mielőbbi babásodást!


(utcsó előtti)

2011. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Manka68 ***** válasza:
100%

A dolog nem így működik. :-)

A fogamzásgátló tényleg jegeli a petefészek működését, ezért amikor abbahagyja valaki a szedését, nagyon beindul. Ilyenkor akár több petesejt is megérik egyszerre. De ez csak az abbahagyás utáni első pár hónapra érvényes. Utána beáll minden a bogyószedés előtti állapotra. De nem kell hozzá huzamosabb ideig szedni, elég pár hónapig. Ezzel a módszerrel próbálják a PCO-sokat is kezelni, több-kevesebb sikerrel.

Amúgy petesejtállománnyal bőven el vagyunk látva, marad akkor is 40 éves kor utánra is, ha nem szedünk fogamzásgátlót, csak a hormonok változása miatt nem érnek meg esetleg, vagy mivel velünk öregszenek, már nem olyan minőségűek.

Vagyis nem igaz, hogy 40 évesen 20 év tabiszedés után könnyebben esünk teherbe, mint 20 évesen. De talán könnyebben, mint tabi nélkül 40 évesen. :-)

2011. jún. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10 évig szedtem fogamzásgátlót, utána 2,5 évig próbálkoztunk a babával. Már végigjártunk mindent, Closty, Inszem, meddőségi központ, petevezeték átjárhatósági... Végül spontán jött össze. Már lassan 8 hónapos:o) Szóval türelem és kitartás mindenkinek!!!!

Ja és rengeteg petesejtünk van, ha jól tudom több ezer! Így nem hiszem, hogy befolyásolná, hogy érik-e minden hónapban vagy sem...

2011. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

9 évig szedtem gyógyszert, abbahagytam, és 3. mensim volt, majd terhes lettem, nekem kellett az a "bűvös" 3 hónap:-)

de én 2 évente hagytam 4 hónap szünetet mindig a gyógyszerbe, lehet ez is segített.

2011. jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam bejött, gyógyszer abba hagyása után egyből terhes lettem a legelső próbálkozásnál mind a kétszer.

10hkm

2011. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hónapja hagytam abba, és még semmi. Most vannak a vizsgálatok hogy miért nem sikerül, igaz nem tudja a doki a 6 hónapot, hanem 1 évet.
2011. jún. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!