Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Próbálkozunk. Akarom is meg...

Próbálkozunk. Akarom is meg nem is. Ez probléma? Érdemes így belevágni?

Figyelt kérdés
30 évesek vagyunk mindketten,5 hónapja próbálkozunk,de én sokszor érzem úgy,hogy még nem kéne a gyerek,máskor viszont úgy gondolom,érett vagyok az anyaságra és szeretném.Ez normális és majd ha összejön,előjönnek az igazi anyai ösztönök?Vagy így,bizonytalanul inkább várjunk még?
2008. febr. 24. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék a helyedben, mert mi van akkor, ha teherbe esel és azt gondolod, hogy most nem tudod elképzelni egy gyerekkel az életed.Lehet, hogy ha sikerül, akkor nagyon fogsz neki örülni, de először legyél magadban teljesen biztos, döntsd el, hogy tényleg akarod-e a babát.
2008. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is így vagyok, csak én 26 vagyok. Szerintem, ha jön a baba, nem fogsz gondolkodni, hogy még nem kellett volna. Azt hiszem 30 évesen nem probléma. Ha azt várod, hogy minden tökéletes legyen és majd egyszer csak azt érzed magadba, hogy mostmár minden szép és jó, jöhet a gyerek, akkor arra hiába vársz. Csak magamból indulok ki. Szerintem természetes, hogy vannak kétségeid (mondom, én is ugyanígy érzek újabban), de ha véletlen jönne baba, biztos a világon mindennél jobban szeretném. Én azért gondoltam úgy, hogy 30 éves korom előtt szeretnék egy babát, mert nem szeretnék öreg anyuka lenni (ezt nem bántásnak szántam),de még nem érzem, hogy megértem rá. Néhány hete teljesen azt hittem, hogy babánk lesz és azért kicsit "megrémültem" hogy most mi lesz, meg hogyan fogjuk felnevelni, de aztán hozzászoktattam magam az új helyzethez, amikor is kiderült, hogy mégsem..... azért örültem, hogy még nem ő jött... Azt hiszem, ilyen az amikor valaki még nem érett. :-)
2008. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!!

én 23 éves vagyok a párom pedig 30. ugyan ebben a helyzetben voltam, mint az előttem válaszoló csak máshogy. sokat beszélgettünk már a babavállalásról, de egyszer akartam aztán meg egy kicsit sem. azután egyszer csak késett, terhességi tüneteim voltak. teszteltem és negativ lett. nagyon csalódott voltam... akkor döbbentem rá, hogy kisbabát szeretnék :) mostmár próbálkozunk is :) de szerintem ezt érezned kell száz százalékig, nem csak néha. szóval amig nincs meg ez az érzés, addig nem is akarod biztosan a babát.

2008. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!