Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hetes terhes vagyok. Egy...

5 hetes terhes vagyok. Egy pár helyen véraláfutások vannak rajtam, megütöttem magam. Igaz, hogy meglátszódnak majd a babán a sérülések?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 07:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még csak az 5. hétben vagy, a baba még ki sem fejlődött ott, ahol Te megütötted magad. Az ütődés meglátszódások vagy forrázás égés stb. majd csak olyan 6 hónapos korban kezdődnek! Legalábbis én így hallottam.
2011. jún. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

erről a hiedelemről én is hallottam,de ez csak babona:)

ha pl terhesen eltöröd a kezed v leforrázod a baba keze makk egészsées lesz:)))ne aggódj:)

persze ha a pocakot éri baleset abbol baj is lehet, bár nagyon nagy traumának kell történnie,mert a kisbaba jóóól be van oda csomagolva:D ha pl nekimész vminek a pocakkal és fáj is attol még a baba nem sérül. ha legurulsz a lépcsőn az már nagy baj.

szumma szummárum, nagyon vigyázz magatokra, de a kisebb balesetektől nem lesz baja a picinek:)

2011. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Eddig én sem hittem benne, de most egy rokon kisbabát látogattunk, akinek volt egy folt a lábacskáján. Mondták a szülők,hogy így született és anyuka terhesen megsütötte a pocakját a kifröccsenő olajjal!:)

Persze ez nem mindenkinél van így, de egyébként is,csak akkor fordul elő, ha hasadat éri sérülés.

2011. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ismerősömnek a kislánya kezén egy hatalmas anyajegy szerű valami lett mikor megszületett, mert az anyukát megcsípte egy darázs és odacsapott, és az megvan a babán. Nekem viszont apukám meggymagot lőtt anyukám hasához és a fenekemen ott van a helye:)
2011. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért aki ekkora marhaságot elhisz, annak már úgy kell. Hát könyörgöm, hogyan látszana már meg??? Ha megütöd magad, a folt átmászik a köldökzsinóron, és kiül a baba bőrére??? Jaj nemár felnőtt anyukák! Nem lehettek ennyire buták!
2011. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sumergo ***** válasza:
100%

Ez csak babona, ha valamit látunk a babán, akkor megmagyarázzuk miért is van ott. Ha nem lőttek volna meggymagot, lehet akkor is ott lenne a "helye" rajtad!

Én nem hiszek benne, pedig anyukám is folyton ezzel zaklat. Ha belegondolunk 9 hónap alatt biztosan mindenkivel történik valami, ami ezek szerint nyomot hagyhatna a babán, én mégsem láttam még ilyet, csak hallottam róla. Egyszer már jó lenne ilyet látni, akkor azt mondhatnám, hogy előfordul. Addig azt mondom nincs ilyen.

2011. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én sem hittem benne, talán még most sem. De 7 hónapos kismama voltam, amikor a rántotthúst sütöttem, és kicsapott az olaj, megégette a hasamat. Amikor megszületett a kisfiam, ugyanolyan a folt neki is a hasán, mint nekem, és szinte ugyan ott. Hogy attól vagy sem....
2011. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez is egy pont olyan babona, ha terhesseg ideje alatt belerugsz a macskaba, akkor szoros lesz a gyerek, ez mind hulyeseg
2011. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én olyat hallottam, hogy anyuka volt valahol, ahol rétest vágtak,és nem kínálták meg a kismamát, ezért a babán egy réte alakú véranyajegy lett.....


Hát nehezen bírtam nevetés nélkül...

2011. jún. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Annyira nem babona,mert a kisfiammal amikor terhes voltam,már az utolsó Nst-ről jöttünk haza,amikor elöttünk lévő autós elütött egy macskát és én annyira meg ilyedtem h rácsaptam a combomra,a kisfiamnak pedig a bal combján van egy hatalmas nagy barna folt.
2011. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!