Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Closty-t és duphastont írt az...

Closty-t és duphastont írt az orvosom. Nem küldött semmi vizsgálatra előtte, sem közbe. Lehet valami bajom, ha így szedem tovább?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 08:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
3 hónapon vagyok túl,de semmi. Még 3 hónapig kell/ene szednem és majd csak utána jönnének a vizsgálatok.
2011. máj. 27. 08:08
 2/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó dolog, hogy egy doki 3 hónap után closyt ír valakinek. A 3 hónap az szinte semmi. Én megértem, hogy türelmetlen vagy, mert annyi embernek elsőre sikerül, de az nem véletlen, hogy a teljesen egészséges párok esetében 12 hónapot adnak, annyi idő alatt kell "elvileg" teherbe esni. Szerintem felelőtlen a doki, hogy meg se nézi, mi a helyzet, hanem azonnal olyan gyógyszereket (hormonokat) ír fel, ami megsokszorozza az érő petesejteket... Ha semmi bajod, minek beavatkozni a természetes útba? Pl. ez sokkal gyakrabban okoz ikerterhességet, ami azért veszélyes is lehet. Egyébként szerintem extrém esetektől eltekintve bajod nem lehet tőle, egy ismerősömnek is ezt csinálta a dokija (neki a legelső hónapban felírta!), és azonnal terhes is lett, csak nem értem, hogy minek, hiszen valószínűleg semmi bajod, de vizsgálatok nélkül azt sem tudhatja, hogy ha mégis van valami, akkor ez használ-e egyáltalán.
2011. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. 1 éve próbálkozunk már, 3 havi gyógyszert szedtem be eddig. Nem tudom mit csináljak,már nagyon vágyom egy kisbabára. Minden hónap csalódás, úgy érzem néha, hogy feladom.
2011. máj. 27. 08:25
 4/22 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi, úgy értettem, hogy 3 hónapja próbálkoztok, és most kezdted a closyt. Nem tudom, hogy amerre élsz, ott van-e meddőségi klinika a közelben (jaj, de rossz név, de nem tudok jobbat rá...), én inkább elmennék oda, ott vérvétellel kezdenek, abból nagyon gyorsan kiderül, hogy van-e baj, és van-e értelme a clostynak, és a párodat is megnézik. Sajnos tudom, miről beszélsz, mit érzel, de ne add fel, már szinte mindenen tudnak segíteni, csak szerintem jobb, ha olyan foglalkozik veled, aki kifejezetten ehhez ért. Drukkolok!
2011. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást! El fogok menni kivizsgálásra. Addig nem is szedem a closty-t,nehogy ártsak vele.
2011. máj. 27. 08:58
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia! A dokid vérvételt kért, vagy csak próbaképp adta? Amúgy sokaknak sikerül a 3. hónap után, nem mindenkinek jön össze az elsőben, én nagyon drukkolok! :)
2011. máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Semmit nem kért a doki. Felírta és szedjem. Ha + a teszt menjek. Lehet,hogy orvost váltok.
2011. máj. 27. 09:36
 8/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is clostyt kaptam 2 dobozzal abból 1et szedtem még be, igaz 3 hónap próbálkozás után. Most nem jött meg, hát csak reménykedek hogy baba miatt, remélem nem más okból kifolyólag. De a 2. doboz clostyt nem szedem be emrt nem tartom normálisnak hogy 3 hónap után csak úgy felírta, igaz vérvétel volt. De megyek magándokihoz 6-án, hátha ő beválik. Én most a barátcserjén gondolkodom, hogy megbeszélem vele mit gondol róla, ajánl-e valami mást esetleg.

2011. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szia! Mikorra nem várod? Nekem 2 napja késik. Lehet,hogy épp a closty-tól. Következő hónapba nem szedem már be. Cickafark és palástfű teát iszok még.
2011. máj. 27. 11:39
 10/22 anonim ***** válasza:
Budapesten jársz dokihoz? Ha igen, engem érdekelne az elérhetősége, ha nem gond (akár priviben). Nekem ugyanis úgy tűnik nincs peteérésem és nem írja fel, majd csak akkor, ha egy évet próbálkoztunk és utána ha a párom elment kivizsgáltatni magát és utána ha volt átjárhatósági...én inkább megpróbálnám clostival, max nem sikerül.
2011. máj. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!