Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek jók ezek az értékek?

Szerintetek jók ezek az értékek?

Figyelt kérdés

FSH,Luteális fázis(D+3-tól D+15-ig)

LH,Luteális fázis(D+3-tól D+15-ig)

Ösztradiol,Luteális fázis

Progesteron,Luteális fázis


FT4 13,34 pmol/L

FT3 4,97 pmol/L

FSH 4,7 IU/L

LH 3,8 IU/L

Prolactin 227,0 mIU/L

TSH 2,085 mIU/L

Ösztradiol 73,8 pmol/L

Progeszteron 1,72 nmol/L


Az ösztrogén és a progeszteron a papíron meg van csillagozva,mert az alacsonyabb,mint a normál érték.A történethez az is hozzátartozik,hogy azelőtt egy nappal vettek tőlem vért mielőtt megjött.Tehát szerdán levették a vért,és nekem csütörtök reggel megjött a menstruációm.Lehetett emiatt alacsony a progeszteron és ösztrogén szint?Teherbe eshetek természetes módon?A ciklusom egyébként pontos,28-33 napos mindig,rendszeresen megjön,ok nélkül sose maradt még ki.Légyszives írjatok,nagyon ideges vagyok emiatt a progeszteron és ösztrogén miatt,hogy teherbe eshetek-e ettől még?


2011. máj. 18. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért is ne ? Ha a tobbi érték jó akkor erre meg adnak tablettát pikk-pakk helyreáll és johet a babó. Ne aggódj ! Csak pozitívan ! Sokkal rosszabbat csinálsz ha idegeskedsz ! A stressz csak ront a helyzeten még azt is elrontja ami idáig jó volt. Nekem elhiheted !Tapasztalat !!!
2011. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre szerinted kell tabletta?
2011. máj. 18. 14:21
 3/6 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni de ha mensi előtt közvetlen vették le akkor a progeszteron szinted pont hogy magasnak kéne legyen. Peteérés után a tüsző helyén termelődik a sárgatest progeszteron. És úgy tűnik ebben a hónapban nem volt peteérésed. Ha ezt a ciklus első felében produkálod rendben van, de így necces. Miért mentél vérvételre? nem jön a baba, van valami problémád? A TSH-d sem a legjobb, 1 körüli érték kell a babásodáshoz, de ez szerintem nem szentírás.
2011. máj. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Fel kell keresni egy nőgyógyászt aki csinál hüvelyi uh-t hogy megnézze a petefészkeid mi a helyzet. Ez csak tipp, de én így indulnék tovább.
2011. máj. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Manka68 ***** válasza:

Szia4

Szerintem azért nem jó a progeszteron értéked, mert közvetlenül mensi előtt voltál. Ilyenkor már leesik, ettől jön meg. :-)

Ciklus 21.-ik napja körül kellett volna menned. Mielőtt elkezdenének hormonokkal bombázni, ezt említsd meg a dokidnak. Lehet, hogy jobb volna újra megcsináltatni normális időpontban, nehogy félrekezeljenek. A TSH-d még jó. :-) Tényleg egy körüli érték az ideális, de 2-vel még simán lehet babásodni. :-)

Szóval ne idegeskedj, rosszkor voltál vizsgálaton. :-/

2011. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nagyon megnyugtattál.Amikor levették a vért megmutattam nőgyógyásznak az eredményt,és azt mondta ő is,hogy nem mérvadó a menzesz előtt egy nappal levett vér eredménye.Azért írtam ki ide kérdésként,hogy hátha valaki tud valami okosat mondani az eredményekkel kapcsolatban,mert 3-4hónapja próbálkozunk,és még nem estem teherbe.De nagyon megnyugtattál,köszönöm szépen!:)

Szóval a 2,085-öt lejjebb kellene vinni?Egyébként iszom fagyöngy,palástfű,cickafark-teát is!:)

2011. máj. 18. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!