Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezek az értékek miért nem jók?

Ezek az értékek miért nem jók?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál ezeket kaptam az ultrahang után:

Uterus 57X30X32mm endom 7mm, jobb oldal 25x11 bal oldal 15x16 ov. benne apró follicilusok. Márc. 20-án volt menstruációm.


Tavaly november óta folyik a tortúra nem akart megjönni majd kaptam gyógyszert azzal megjött, de most közölte a doki, hogy kb. 3 hónapig biztos nem leszek babás.

Én már úgy elvagyok keseredve!


2011. ápr. 1. 13:33
 1/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ne legyél elkeseredve! Nem olyan nagy a baj! :-)

Én semmi rosszat nem látok, kivéve a cisztákat.

Ez nagyon PCO gyanús.

Keress fel endokrinológust, mielőtt a nődokid fogamzásgátlót, clostyt vagy műtétet kezdene emlegetni. Ezek régi és hatástalan, esetleg ideig-óráig hatásos gyógymódok, sajnos a ciszták visszatérnek nagyon hamar.


Endokrinológus(és csak ő tud!!!) elküld terheléses cukor és inzulin vérvételre.

Ezek azért fontosak, mert a PCO-t többnyire a cukoranyagcsere zavara okozza, ami még nem cukorbetegség, de idővel az lehet belőle. Ha tényleg IR(inzulin rezisztencia) a probléma oka, akkor adnak rá cukorcsökkentő gyógyszert, cukros diétát kell tartani és sokat kell mozogni. A ciszták elmúlnak, és jöhet a gólya. :-)

2011. ápr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na most aztán megrémisztettél!

Cisztákról a doki semmit nem mondott? Ezt miből gondolod, hogy vannak?

2011. ápr. 1. 18:05
 3/3 Manka68 ***** válasza:

"benne apró follicilusok." folliculuc=tüsző. Szeintem ha sok aprót látnak, akkor az nem annyira jó. És ettől ne rémülj meg, ez könnyem kezelhető gyógyszerrel és diétával, nem kell műteni és hasonlók. Nem kell hormonokkal tolni. Gyakorlatilag egy életmódváltás és rendben lehetsz. :-)

Nem kell hozzá semmi, csak egy kis akaraterő. Márpedig aki babát akar, annak van! :-)

Tényleg keress fel endodokit, különben marad a tortúra.

2011. ápr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!