Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikosok, a petesejt leszívá...

Lombikosok, a petesejt leszívás kb hanyadik ciklusnapon szokott történni? Vagy ez nagyon változó?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez változó. Nekem a mostanit a 15. napon szívták le és rá 5 napra ültették vissza a "babócákat". Tavaly a 16. napon volt a leszívás és a 3 napos megtermékenyített petesejteket kaptam vissza. Az nem sikerült, viszont most ikreket várok. :)
2011. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szívből gratulálok nektek:)

Ezek szerint eredményesebb ha nem 3,nanem 5 naposan ültetik őkek vissza,ezt már többször is hallottam.Ezt lehet vajon kérni,vagy ha először nem sikerül a másodiknál már úgy csinálják?

2011. máj. 16. 16:31
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ez sajnos nem így működik, hogy kérjük, vagy nem.

Ha sok petesejt termékenyült meg, akkor kivárnak a dokik, és megkockáztatják az 5 napot. Ennek az a rizikója, hogy 3 nap után át kell őket helyezni egy másféle táptalajba, és ezt sokszor nem bírják ki. Ezért kell a sok babóca, hogy maradjon azért beültetnivaló. Sokaknak pedig az 5 napos embriókkal nem sikerült, viszont a 3 naposakkal igen. A szerencsén is múlik. :-(

Hallottam már olyat is, hogy vegyesen csinálták, a mama kapott vissza babákat 3 naposan, aztán még 5 naposan is.

Hogy ez mire jó, nem tudom, de érdekes. :-)

2011. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 sumergo ***** válasza:

ez rengeteg dologtól függ. Pl :

-hányadik naptól kapod a stimuláló szurikat

-hány nap alatt nőnek megfelelő méretűre a tüszők

-pl ha szombatra esne a leszívás napja, és akkor a doki nem dolgozik, akkor 2 nap késéssel kapod az Ovitrellt, és így hétfőn lesz a leszívás, ez is 2 nap csúszást jelenthet.

Tapolcán így volt, nem tudom más intézményben mennyire dolgoznak hétvégén, de ott nem, ezért vannak csúszások időnként, de ez semmit nem befolyásolja a sikerességet, legalábbis úgy tudom. A ciklusodat ilyenkor ők alakítják, nem a szervezeted saját ciklusa van, ezért tudnak igazítani rajta.

2011. máj. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Köszönöm szépen a gratulációt! Ma vagyok 15 hetes és nagyon megkínoznak az ikrek, de megéri!

Attól függ, hogy szépen fejlődnek-e méhen kívül vagy leáll a fejlődésük. Ilyenkor inkább visszateszik őket a méhbe, mert ott nagyobb esélyük van élni. De az 5 naposnak már kevesebbet kell várnia a beágyazódásra, ezért tartják kinn, ha lehet.

Kicsit bonyolultan írtam, de azért remélem, érthető.

Nektek is mihamarabbi sikert kívánok!!!

2011. máj. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!