Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tikteket nem idegesit az,...

Tikteket nem idegesit az, hogy mar honapok, vagy akar evek ota probaltok teherbeesni, es masok koruletetek terhessek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 20:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Elég nehéz nem tudomást venni a kismamikról, ha az ember családjában és a munkahelyén is ott vannak. A kedvenc unokanővérem 2 gyereket szült, amíg nekünk nem jött össze, a sógornőmnek 2 gyereke is van, a család folyton őket ajnározza. A munkahelyemről nem is beszélve. A kollégáim nagy részének van gyereke, persze mind 1-2 hónap alatt fogant. Rettentően fáj, hogy mi meg 2 éve várunk rá, és a világért sem akar sikerülni. A baráti körünk nagy részének is van gyereke. Kirekesztettnek érzem magam köztük :((
2011. máj. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Most ez lehet sértő lesz de mégis el fogom mondani a véleményem. A minap beszélgettem Édesanyámmal erről, hogy itt mennyi ilyen jellegű kérdést olvasok, főleg arról, hogy számtalan hiába próbálkozó nő "szidja" a fiatalabb korosztályt amiért ők nem tervezik és mégis összejön. Nos, én sem terveztem a babám de összejött és megtartottam! Édesanyám azt mondta, hogy ő mélyen sajnálja azokat akiknek nem lehet babájuk, ill. azt akik próbálkoznak már egy ideje de semmilyen eredménye nincs, de megkérdezte tőlem, hogy milyen jogon idegesít vagy háborít fel egy nőt az, hogy egy másik terhes? Lehet, hogy az egy 14 éves lány és így van ez igazságtalan, de talán még mindig jobb mintha abortuszra ment volna! Én ugyanis minden babát sajnálok akiket elvetetnek! Én úgy vélem, hogy nem azzal kellene foglalkozni, hogy ki az aki terhes az ember körül, hanem inkább saját magunkkal és talán egy picit átértékelni, hogy az a kismama nem tehet arról, hogy valakinek nem lehet babája. Én megértem tényleg, hogy ez nagyon nehéz de mégis jobban becsülöm azokat akik nem teszik szóvá, hogy de miért van az h a szomszéd is terhes én meg nem? Tudom, hogy végső elkeseredésből szól ez, de nagyon sok ilyen kérdés van, szerintem nem kellene rajta ennyit görcsölni és összejönne!! Én sosem görcsöltem ilyesmin, nem védekeztem és ha összeszámolom, kb. 3 év után jött a baba! Eszembe jutott, hogy mivan ha meddő vagyok esetleg? De sosem görcsöltem ... És jött! Mert itt volt az ideje! Nem szabad így hozzáállni! Én mindenkinek azt tanácsolom, bár ez egy nagyon nehéz tanács, hogy NE görcsöljön ezen a témán, próbáljon meg valami másra gondolni mert szerintem a sok gyermektelen párnak többnyire pszichés alapon nem sikerül a baba! Nem véletlen az, hogy sokan örökbefogadást követően esnek váratlanul teherbe! Mindenesetre én sok kitartást és erőt kívánok minden gyermekre váró párnak és kívánom, hogy mindenkinek érkezzen meg az a baba akire már olyan régen várnak!!!

2011. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!