Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idős korig próbálkoztok...

Mennyi idős korig próbálkoztok teherbe esni? Szóval mennyi az a kor (35? ,40? ) ameddig esélyt adtok a babának? Vagy mennyi az a kor amikor már feladtátok mert idősnek gondoltátok magatokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 09:18
1 2
 11/17 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem már van egy nagylányom, apjától elváltam, új párommal későn ismerkedtünk meg. Mindkettőnket kivizsgáltak már rég, két sikertelen inszem, két sikertelen lombik, két spontán terhesség közben, de az egyik vetélés, a másik missed ab-al végződött. Mi sem vártuk a sült galambot. Már a próbálkozások előtt elmentem a dokikhoz, hogy mielőtt hiába reménykednénnk, vizsgáljanak ki minket, de azt mondták, NEM!!!

Majd ha eltelik fél év, és akkor is csak egynként a vizsgálatokat sorban, mert ha gond van valamelyikkel, akkor azt kikezelik, és utána, ha még mindig nem jön a baba fél évig, akkor mehetünk tovább a kivizsgálással. :-(

Így elvesztegettünk egy évet nem a mi hibánkból.

Most már okosabb vagyok, ha most futnánk neki, inkább kifizetném a vizsgálatokat, csak legyen meg mind egyszerre, előre, még mielőtt belekezdenénk. Nem is olyan vészesen drágák.

2011. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Párom, azt mondta egyszer, hogy 40 éves koráig vár a babára, utána már nem. Ő egy olyan típusú ember, aki nem hiszi el, hogy 50-60 éves kor után is van élet, nem hiszi, hogy 60-nál ő többet fog élni és szeretné, ha a gyermekei addigra felnőnének.

Nem tehetek mást, mint elfogadom, megértem őt. Szerencsére sikerült az első próbálkozásunk, így 34 évesen apuka lehet. Nagyon örülök neki, hogy meg tudom ajándékozni egy babával, hisz ez volt minden álma.

2011. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én jelenleg 27 éves vagyok, pont most lehet hogy sikerült a baba, mert életemben először végre egy rettentő halvány pozitívat produkáltam, de még nem merek örülni. :(

Én 40 éves koromig próbálkoznék a teherbeeséssel, utána már semmiképp nem.

2011. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én 37 leszek idén.És most szerettünk volna 2. babót a tesó mellé aki 3 éves, csak éppen kiújult az ízületi gyulladásom amit most legalább 1-2 évig gyógyszeresen kell kezelni.Ugyhogy kb.2 év múlva kezdhetünk próbálkozni újra.Félek, hogy utána már össze sem jön a baba, de nagyon szeretnék mégegy gyermeket a férjemmel.Félek kifutok az időből.Az első gyerek is ez a betegség miatt jött ilyen későn, mert amikor gyógyszeresen kezelnek, akkor nem lehet babát vállalni.Mindig csak ez a várakozás, már kivagyok.
2011. ápr. 22. 10:56
 15/17 anonim ***** válasza:

Én 38 évesen szültem az elsőt. Most 41 vagyok, és most jön a második.


Ízületi gyulladást ilyen sokáig gyógyítanak? Akkor az nagyon durva lehet. Én reikivel gyógyítottam ki magamnak, miután mozgatni nem is bírtam már a karomat, és fájdalmaim voltak. Kb. 2 kezelés kellett hozzá.

A terhesség alatt is volt ugyanott, gyógyszerezni nem tudtak, még fájdalomcsillapítás sem volt. 10 napig csillagokat láttam. Sokszor sírtam is fájdalom miatt, aludni alig bírtam, de utána lecsillapodott. Az isten tudja, mitől, de hagyta, hogy kihordhassam a babámat. :)


Nem ismerem a problémádat, de nálam tuti előnyt élvezne a gyerek.

2011. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utsónak.Nekem most az egész ízületem be van gyulladva ami csak létezik.Lett egy Refluxom ráaadásnak, és ekkor jött elő újra az ízületi gyulladás(Reuma Arthitis).Sajnos ki kell kezelni, mert ha nem le is bénulhatok.Már így sem tudok rendesemn mozogni.Most muszájból steroidot kapok.Aztán jöhet a biológiai terápia.Amúgy meg 5 éve tünetmentes voltam, néha fájt kicsit itt ott , de semmi komoly.Most meg, hogy beköltöztünk az új lakásunkba, hozzá akartunk ebben a hónapban kezdeni a második gyerek projektehez, és erre jött a Reflux, meg újra vele együtt a RA.Nah szóval minden összejött.:( Remélem nem kések el a kezelések miatt.A másik, meg, hogy Annyit vártam már az első gyerekre is.Mindenkinek kívánok jó sok egészséges kisbabát!
2011. ápr. 22. 14:53
 17/17 anonim ***** válasza:

12:22-es vagyok!


Mielőbbi gyógyulást és babázást kívánok Neked. :))

2011. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!