Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha terhes vagyok, mennyi...

Ha terhes vagyok, mennyi táppénzt kapok?

Figyelt kérdés
alapbérem 100.000ft
2011. ápr. 18. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia azt hiszem a várandós nők a fizetésük 70%át kapják de nézz körül a neten biztos irnak róla valamit én nem kapok mert megszünt a munkahelyem:(31hkm
2011. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A táppénzhez legalább 360 biztosított munkaviszony kell, nem több, mint 30 napos megszakítással.

Ha neked ez a 30 nap munkaviszonyod van, nem fogsz kapni semmit szülésig.

Ha előtte dolgoztál már, de régebben, mint 30 nap, szintén nem kapsz semmit.

Ha a két munka között nem telt el 30 nap, akkor kapsz táppénzt. De egyébként a TB-nél minden ilyen kérdésedre válaszolnak

2011. ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, ezt is átolvashatod: [link]
2011. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló, ne haragudj meg kérlek, de akkora keveredésben vagy, amit leírtál, az egy hülyeség. A táppénzre vonatkozó jogszabályok szerint ez teljesen másként van!

A táppénzhez NEM kell 360 nap biztosítotti viszony.


A táppénzhez munkaviszony kell. Ha ez a munkaviszony egy évnél rövidebb, akkor csak annyi napig jár a táppénz,m amennyit előtte dolgoztál (pl. 3 hónapot dolgoztál, akkor 3 hónapig lehetsz táppénzen). Ha egy évnél hosszabb, akkor nincs ilyen megkötés, viszont a táppénz mértéke ekkor csak 50%.

Ha két év folyamatos munkaviszonyod van, akkor 60%.


Ha volt megszakítás a munkaviszonyban, akkor is jár a táppénz, csak a fent felsoroltak alapján, és a megszakítás előtti jövedelmet nem lehet figyelembe venni a táppénz alapjának megállapításánál.


Kérdező, ha két évnél hosszabb folyamatos munkaviszonyod van, akkor a táppénzed 60%.

Ha ennél rövidebb, de egy évnél hosszabb, akkor 50%.

2011. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok, bocsi de lehet hogy félreírtam valamit, de nekem is így mondták, ezelőtt állok én is.
2011. ápr. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csináltam egy kivonatot a vonatkozó jogszabályból, így talán már minden tiszta lesz:

46. § (1) Táppénz a keresőképtelenség tartamára jár, legfeljebb azonban


a) a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át, a biztosítási jogviszony megszűnését követően 30 napon át;


(3) Az, aki keresőképtelenségét közvetlenül megelőző egy évnél rövidebb ideig volt folyamatosan biztosított, táppénzt csak a folyamatos biztosításának megfelelő időn át kaphat.

(7) A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30 napi megszakítás időtartamába nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély folyósításának az ideje.


Összege (itt befolyásoló tényező, hogy MEDDIG volt folyamatos jogviszonyod)

(8) A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának hatvan százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt ötven százaléka, azzal, hogy a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 400 százalékának, a biztosítási jogviszony megszűnését követően a minimálbér 150 százalékának harmincad részét.


(ez változik április 30 után, nem a minimálbér 400%-a, hanem csak 200%-a. Vagyis a táppénz max. napi összege április 30 után 5200Ft)



Remélem, így már minden oké.

2011. ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 23. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!