Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Coca colaben az aszpartman...

Coca colaben az aszpartman édesitöszernek tényleg rákkeltö hatása van? Mert akkor nem innám mivel babát szeretnék.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel az erővel,akkor szinte semmit nem lehetne enni-inni,mert minden tele van mesterséges anyagokkal,édesítőkkel,szinezékekkel.De ha jobban érzed magad tőle,akkor inkább ne igyad.Egyébként a levegő is tele van rákkeltő anyagokkal,de lélegezni azért kell!
2009. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Erről lehet vitát nyitni (h rákkeltő v sem), de felesleges volna. Én nem fogyasztanám az aszpartam tartalmú ételeket, italokat, ha most éppen babára készülnék. Cola-t nem csak a(z esetlegesen) rákkeltő aszpartam miatt, hanem sok egyéb más okból. Semmiképpen nem sorolható az egészséges italok közé, ezt lássuk be. Bár én amúgy sem iszom meg, mivel szénsavas. :)

A helyedben én azon igyekeznék, h kitisztítsam a szervezetemet, és feltölteném vitaminokkal, mire a baba "beköltözik".

2009. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
én rengeteget ittam, amikor terhes lettem, igaz nem tudtam, de mindig rosszul is lettem tőle, azt hittem a gyomrommal van valami baj, pedig csak a kisbaba nem bírta ;-) nem véletlenül jelzett a szervezet!
2009. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
már a szervezetemet töltöm fel E vitaminnal 5 honapja.akkor nem iszok colát csak néha mert lightott szoktam inni.de amugy minden élelmiszerben van valami káros hatás .
2009. márc. 3. 10:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát igen, sajnos körülvesznek bennünket a rákkeltő anyagok. A konzervek, levesporok, chipsek, szörpök, üdítők (igen a cola is sajnos, de azért én is iszok néha mert nagyon szeretem :), mesterséges színezékek, ízfokozók, permetezett, műtrágyázott zöldségek, gyümölcsök stb., nem beszélve a szmogról, az elektroszmogról és még sorolhatnám.Rengeteg lett az ún. civilizációs betegség is (allergiák, idegrendszeri, érrendszeri stb. betegségek)

Sajnos ezek a dolgok is közrejátszanak abban, hogy sokan több évet is várnak mire összejön a baba. (mi pl.2,5évet)

Persze hál istennek ez nem törvényszerű, de érdemes kicsit odafigyelni az életmódra, ha babát terveztek.

A legegyszerűbb módja ennek az egészséges táplálkozás, a mozgás, és jó ha elkezdesz folsavat, és v.milyen terhesvitamint szedni. Ha esetleg túlsúly van, abból is érdemes kicsit lejjebb faragni.

Ha mindketten egészségesek vagytok akkor valószínűleg nem lesz akadálya hogy jöjjön a baba, sok sikert kívánok hozzá és jó egészséget!

Egy 33 hetes kismami

2009. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ÉRDEKES!!!

Johns Hopkins Update – Fontos hírek


Azután, hogy évekig azt mondták az embereknek, hogy a KEMOTERÁPIA az egyetlen módja annak, hogy megpróbálják megszüntetni a daganatokat (a kulcsszó a 'megpróbálják'), a JOHNS HOPKINS kutatóintézete végre elkezdett beszélni arról, hogy van más választásunk is.


Friss hírek a rákról a Johns Hopkinstól :


1. Minden embernek vannak ráksejtek a szervezetében. Ezek a ráksejtek nem mutathatók ki a szokásos vizsgálatokkal egészen addig,


amíg számuk több milliárdra fel nem szaporodik. Amikor egy orvos a kezelés végeztével azt mondja a betegnek, hogy nincs több ráksejt a szervezetében, ez csak annyit jelent, hogy a tesztek nem képesek észlelni a ráksejteket, mivel azok még nem érték el a kimutatható mennyiséget.


2. Egy ember élete során a ráksejtek átlagosan 6-10 vagy még ennél is több alkalommal bukkanhatnak fel.


3. Ameddig az ember immunrendszere erõs, képes arra, hogy elpusztítsa a ráksejteket, és ezzel megakadályozza, hogy azok elszaporodjanak és daganatokká fejlõdjenek.


4. Amikor valakinél kimutatják, hogy daganata van, az azt jelzi, hogy annál a személynél összetett táplálkozási hiányosságokkal állnak szemben. Ezek hátterében lehetnek genetikai, környezeti, táplálkozási és életmódbeli tényezõk.


5. Ahhoz, hogy e sokrétû táplálkozási hiányosságokat megszüntethessük, az étrend megváltoztatására és étrend-kiegészítõk bevitelére van szükség, ezekkel fogjuk megerõsíteni immunrendszerünket.


6. A KEMOTERÁPIA során tulajdonképpen megmérgezik a gyorsan növekvõ ráksejteket, de ezzel elpusztítják a csontvelõben, a bélrendszerben stb. lévõ egészséges sejteket is, sõt egyéb szervek – a máj, vese, szív, tüdõ stb. - károsodását is okozhatják.


7. A sugárterápia, miközben elpusztítja a ráksejteket, elégeti, roncsolja és károsítja az egészséges sejteket, szöveteket és szerveket.


8. A KEMOTERÁPIA és a besugárzás kezdetben gyakran csökkenti a daganat méretét. Azonban a KEMOTERÁPIA és a besugárzás hosszan tartó alkalmazásával nem lehet több daganat elpusztulását elérni.


9. Amikor a KEMOTERÁPIA és a besugárzás hatására testbe túl sok méreg kerül, az immunrendszer meggyengül vagy összeomlik, miáltal a beteg szervezete képtelen ellenállni a különféle fertõzéseknek és komplikációknak.


10. A KEMOTERÁPIA és a besugárzás hatására a ráksejtek mutációval ellenállóvá válhatnak, ami megnehezíti elpusztításukat. Sebészeti beavatkozások ugyancsak a ráksejtek továbbterjedését okozhatják a szervezet más részeire.


11. A rák elleni harc egyik hatékony módja a ráksejtek kiéheztetése oly módon, hogy nem juttatjuk hozzá azokhoz az élelmiszerekhez, amelyekre a burjánzáshoz szükségük van.


A RÁKSEJTEK táplálékai:


a. A cukor táplálja a daganatot. A cukorbevitel megszüntetésével az egyik legfontosabb táplálékától fosztjuk meg a ráksejteket. A cukorhelyettesítõk, pl. a NutraSweet, az Equal, a Spoonful stb. Aspartamot tartalmaznak, ezért károsak. A természetes cukorhelyettesítõk, pl. a valódi méz (Manukaméz) vagy a melasz (a répa- vagy nádcukorgyártás mellékterméke) használata javasolt, de ezek is csak nagyon kis mennyiségben. Az asztali só kifehérítésére vegyszereket használnak. Jobb megoldás a Bragg's aminos vagy a tengeri só.


b. A tej a szervezetet nyálkaképzõdésre serkenti, különösen a gyomor-bél traktusban. A nyálka táplálja a daganatokat. A tej megvonásával, esetleg helyette édesítõszer-mentes szójatej fogyasztásával a ráksejtek éhezni kényszerülnek.


c. A ráksejtek virulnak savas környezetben. A hús alapú étrend savas, és ezért jobb, ha marha- és sertéshús helyett inkább halakat és kis mennyiségben csirkét fogyasztunk. A húsok vágóállat-antibiotikumokat, növekedési hormonokat és parazitákat is tartalmazhatnak, amelyek mindegyike ártalmas, különösen a rákban szenvedõk számára.


d. A 80% friss zöldségeket, zöldségleveket, teljes kiõrlésû gabonát, magvakat, csonthéjasokat (dió, mogyoró stb.)és gyümölcsöket tartalmazó étrend segít a szervezetet átállítani lúgos kémhatású környezetté. Az étrend mintegy 20%-a állhat fõtt ételekbõl, köztük a babot is tartalmazó ételekbõl. A friss zöldséglevek biztosítják az élõ enzimeket, amelyek könnyen felszívódnak, és 15 percen belül eljutnak a sejtek szintjére, hogy táplálják és erõsítsék az egészséges sejtek növekedését .


Az egészséges sejtek építéséhez szükséges élõ enzimek bevitele érdekében próbáljon friss zöldségbõl készült leveket fogyasztani (mindenféle zöldségbõl, ideértve a babcsírát!). Azonkívül naponta két-három alkalommal fogyasszon nyers zöldségeket is. Az enzimek már 104 F fokon ( 40 Celsius ) elpusztulnak.


e. Kerülje a kávét, teát és a csokoládét, mert ezeknek magas a koffeintartalma. A zöld tea jobb, és rákellenes hatású. Víz. Csak tisztított, szûrt vizet fogyasszunk, hogy elkerüljük az ismert toxinokkal és nehézfémekkel szennyezett csapvíz bejutását a szervezetünkbe. A desztillált víz savas, ezért tanácsos kerülni.


12. A húsokban lévõ fehérje megemésztése nehéz, amihez a szervezetnek rengeteg emésztõenzimre van szüksége. A belekben maradó emésztetlen hús romlásnak indul, és további mérgezõ anyagok lerakódását okozza.


13. A daganatsejtek falát erõs fehérjeréteg fedi. A húsevéstõl való tartózkodás vagy kevesebb hús fogyasztása több enzimet szabadít fel, amelyek megtámadják a ráksejtek falát, ezzel lehetõvé teszik a szervezetben lévõ ölõsejtek számára, hogy a rákos sejteket elpusztíthassák.


14. Egyes táplálékkiegészítõk felsorakoznak az immunrendszerben (IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oxidánsok, vitaminok, ásványi anyagok, esszenciális zsírsavak (EFA-k stb.), hogy lehetõvé tegyék a szervezet saját ölõsejtjei számára a rákos sejtek elpusztítását. Más táplálékkiegészítõk, mint pl. az E-vitamin, köztudottan apoptosist /programozott sejthalált/ okoznak, ami a szervezetünknek a normális eljárása arra, hogy megszabaduljon a sérült, nemkívánatos vagy felesleges sejtektõl.


15. A rák a szellem, a test és a lélek betegsége. A proAKTÍV és POZITÍV szellemiség segít a rák ellen harcolóknak, hogy túlélõkké válhassanak. A düh, a megbocsátásra való képtelenség, valamint az elkeseredettség a szervezetünket a stresszel teli, savas környezetté teszi. Tanuljunk meg szeretetteljes, megbocsátó lelkületû emberré válni. Tanuljunk meg lazítani és az életet élvezni.


16. A ráksejtek oxigéndús környezetben nem tudnak burjánzani. A napi rendszeres testmozgás és a mély lélegzetvétel segít több oxigént eljuttatni a sejtek szintjére. Az oxigénterápia is egy olyan eszköz, ami bevethetõ a ráksejtek elpusztítására.


1. Ne használjunk mûanyag edényt a mikróban.

2. Ne tegyünk mûanyag vizespalackot a mélyhûtõbe.

3. Ne tegyünk mûanyag fóliában ételt a mikróba.


Ezeket a Johns Hopkins Egyetem/Kutatóintézet a közelmúltban tette közzé a hírlevelei útján. Ezeket az információkat a Walter Reed Katonai EÜ Centrumban is terjesztik. A Dioxintartalmú vegyszerek rákkeltõ hatásúak, elsõsorban mellrákot okoznak. A dioxinok rendkívül mérgezõek az emberi testsejtek számára. Ne tegyünk vízzel telt mûanyag palackot a fagyasztóba, mivel a mûanyagból dioxinok szabadulnak fel. Nemrégen Dr. Edward Fujimoto, a Cast le Kórház Wellness Program Managere egy TV program keretében magyarázta el ezt az egészségügyi kockázatot. Ismertette a dioxinok veszélyességét és azok ártalmait az emberek számára. Azt mondta, nem szabad mikróban ételt melegíteni mûanyag edényben. Ez fokozottan igaz a zsiradékot tartalmazó élelmiszerekre. A zsiradék, a hõhatás ás a mûanyag kombinációja dioxint szabadít fel, ami bejut az élelmiszerbe, majd végül a szervezetünk sejtjeibe. Azt javasolta, hogy használjunk mûanyag helyett üvegedényeket, pl. Corning Ware, Pyrex vagy kerámia edényeket az ételek melegítéséhez. Ugyanaz lesz a végeredmény, csak dioxin nélkül. Tehát a félkészen kapható TV-vacsorákat, leveseket stb., át kell tenni a csomagolásból valamilyen más edénybe. A papír nem rossz, csakhogy nem tudjuk, mit tartalmaz a papír. Biztonságosabb, ha edzett üveget, Corning Ware stb. használunk. Elmondta, hogy nemrégen egyes gyorséttermek áttértek a papíredények használatára styofoam helyett. Ennek az egyik oka a dioxin-probléma volt. Azonkívül a mûanyag fóliák, mint pl. a Saran, ugyanilyen veszélyesek, ha a mikróban fõzött ételt ilyennel fedjük le. Amint az étel forrni kezd, a nagy hõ hatására a mérgezõ anyagok kiolvadnak a csomagolóanyagból, és belecsepegnek az ételbe. Takarják le az ételt papírtörölközõvel inkább.

2009. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
én az elevitről is hallottam h rákkeltö nyag van benne,állítólag több országban már be is tiltották ez miatt!abba is hagytam a szedését mikor ezt megtudtam!de ilyen alapon tényleg nem lehet elég óvatos az ember mert már tök sok minden rákot okoz!
2009. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Csak a light cola-ban van aszpartám, a simában nincs. Rákkeltő hatásáról még nem hallottam, de olvastam egy cikket, miszerint enyhe idegméreg. Természetesen ehhez rendszeresen kell inni a light italokat, nem napi egy pohárral, hanem többel és huzamosabb ideig. A tünetek: fáradtság, ingerültség, alvási zavar stb. Az aszpartám viszont kiürül a szervezetből, ha nem isszuk a cukormentes üdítőket és a tünetek megszűnnek.

Ebből mindenki azt a következtetést vonja le, amit akar, csak gondoltam, leírom, amit olvastam róla.

Én a terhességem alatt minden aszpartám tartalmú dolgot kerültem (nem csak az üdítőben van!!!)biztos, ami biztos alapon.

2009. márc. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Olvastam egy olyan cikket amiben megfenyegették azt a kémikust aki elkezdte híresztelni az aszpartám rákkeltő hatását.Az amerikai gyártó aki eröltette a termékét minden reklámban.A kémikus tovább is kitartott a hite mellett és halálra gázolta egy autó.

Mióta elolvastam a cikket nem fogyasztom az aszpartámmal édesített dolgokat.De a kólában lévő sav is nagyon mérgező.

2009. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat az a baj napi kb 1 liter cola lihgtott iszok meg.
2009. márc. 3. 11:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!