Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezt olvastam az egyik weboldal...

Ezt olvastam az egyik weboldalon "A spermiumok is meglepő életképességről tehetnek tanúbizonyságot. Eléldegélnek olykor 8 teljes napig is, mintha csak az ovulációra várnának." Na ezt nem ertem. Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Nos en a hetvegen voltam a ferjemmel,nem vedekeztunk de nem elvezet belem! Es ma eleg nagy mennyisegu feher folyasom volt es a napokban kell legyen a peteeresem. Tehat akkor a napokban ha nem is leszek egyutt megint a ferjemmel, akkor a heten sex nelkul teherbe esek? Feltetelezve ha nem estem teherbe ebben a 2-3om nap alatt amennyi eleltelt azota.. Kicsit ez nekem furcsa. Akkor hogy is van ez? 21/l
2009. márc. 2. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 8 nap azért elég extrém eset lehet. Általában a spermiumok 3-5 napig élnek. Ez azt jelenti, hogyha a közösülés után 3-5 nappal van peteérésed, akkor terhes lehetsz.
2009. márc. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én is így tudom, hogy 3-5 napig éldegélnek el a spermiumok.
2009. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, hogy terhes maradhatok e, vegulis en csak harom napot tudtam, hogy eletkepesek, hisz azert vannak azok a hormonalis tablettak 72 oras... Tudom hogy az elovaladek is tartalmazhat spermat.Viszont ma szuro erzeseket ereztem a mehemben. Ez mitol lehetet? Beagyazodas? Vagy a peteeresem miatt? Vegulis 27-28 naposak a ciklusaim tehat korul belol 5en kene peteeresem legyen.
2009. márc. 2. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

a hormontablettának nincs köze a spermákhoz, a méhfalat választja le egy nagy löket hormonnal.

igen, van olyan, hogy a sperme kivár, tehát elvileg még terhes is lehetsz, de nagyban csökkenti az esélyt az eltelt idő és az, hogy védekeztetek. ha késik tesztelj mindenképp, de szerintem nem leszel terhes, viszont a jövőben ne bízz ennyire az "átlagban", tényleg élhet extrém sokáig a sperma, és bármikor terhes lehetsz, mert egy rendkívüli ovuláció akármikor bekövetkezhet (pl. egy nagy orgazmus esetén).

2009. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csütörtökön voltam együtt a férjemmel, hétfőn volt peteérésem, 25 hetes kismama.

2009. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, kisfiam aktívan játszik...

Szóval nem tudom hogy lehet ez, de nálunk ez így alakult, a napot is biztosan tudom, mert utánna beteg voltam, nem volt több alkalom abban a hónapban. És mindez menzesz után két nappal történt...

2009. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!