Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért vágyok ennyire egy...

Miért vágyok ennyire egy babára amikor még nincs itt az ideje? Hogyan tudnám enyhíteni ezt az érzést?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, még főiskolás. Az elmúlt 3 évben sorra jöttek a terhességek, pici babák és bennem egyre erősödött a vágy, hogy babát szeretnék.Még nagyon fiatalnak érzem magam a dologhoz, de minden álmom egy baba lenne. Érezni akarom hogy terhes vagyok, még a szülési fájdalmak sem érdekelnének csak végre nekem is lehessen egy kisbabám. A párommal ötödik éve vagyunk már együtt és mindketten vágynánk rá, de mivel még van 1 évem a fősuliból és legalább dolgoznom kéne 3 évet ahhoz, hogy valamennyi felhalmozott kis pénzünk legyen, leghamarabb 4 év múlva lehetek anya ha az Isten is úgy akarja, hogy egyből összejön. A szívem is megszakad ha ezekre gondolok. Áll terhes pedig nem akarok lenni a sok babáról való álmodozástól. Ez a hatalmas vágy egy baba után szerintetek csak azért van, mert mindenki szül körülöttem, vagy ez egy természetes dolog és így van rendjén? Ti erről mit gondoltok? Más is van hasonló cipőben? Hogyan tudnám enyhíteni ezt az érzést?
2011. ápr. 4. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez természtese, ha nem így lenne akkor már kihalt volna az emberiség.

Enyhíteni úgy tudod ha van barátnö vagy rokon ahol bébi van és sokszor meglátogatod öket, babázol, vagy babisitter munkát vállalsz a suli mellett.


Arra is gondolj hogy egy baba nehéz dolog. Söt már terhesség is az lehet, elképzelhetö hogy egész végig feküdnöd kell, vagy olyan fájdalmaid lesznek amitöl mozogni sem tudsz, nem minden terhesség csak szuper jó dolog.

Aztán ott van az egész éjszakai fentlétek, mikor nappal hulla fáradt vagy és még a mosást is nehéz megcsinálni nem hogy egy pár hónaüpos babával játszani. amikor a barátaid bulizni mennek, neked meg nem akad nagymama akire hagyd a bébidet vagy mikor már hónapok óta egy mpoziba nem tudtok elmenni.

2011. ápr. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Normális, hogy ezt érzed. Mindenkiben máskor ébred fel a baba utáni vágy. Én 18 éves korom óta szülnék :)

Persze simán lehet, hogy közrejátszik a körülötted lévő sok baba.

Csillapítani úgy tudod, hogy lekötöd magad a tanulással, járjatok szórakozni, moziba, gyerek mellett ezeket már nem lehet így. És persze tervezgessétek a jövőt

2011. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!