Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magándoki vagy SZTK?

Magándoki vagy SZTK?

Figyelt kérdés

Babát szeretnénk a párommal. Ezzel kapcsolatosan merült fel bennem a kérdés, hogy majd terhesgondozásra hova járjak.

Ami az sztk-s doki mellett szól: nálunk egy nagyon kedves doktor úr van, rendesen megvizsgál, alapos, de nagyon sokat kell várni (múltkor voltam és 4,5 órát vártam mire sorra kerültem). A magándoki mellett ugyanez (kedves, lelkiismeretes), de egy vizsgálatra 2 napi fizumat hagyom ott, messzebb van sokkal, viszont nem kell várni.

Nem tudom melyiket válasszam. Meg az is kérdés nekem, hogy ugye ha valami baj van, felhívod a dokidat. De egy sztk-s dokit is tudok ugyanúgy hívni mobilon, mint egy magánt?


Ti mit gondoltok, ill. ha babások vagytok ,akkor ti mit választottatok?


2011. márc. 24. 07:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagyon kedves és nagyon nagy tudású, elismert nőgyógyász professzor ismerősöm, aki amikor kiderült, hogy terhes vagyok egész egyszerűen megmondta nekem, hogy ne haragudjak, de nem tud vállalni, mert ő már nem szívesen kelne fel éjszaka azért mert szüléshez hívják. Cserébe nagyon szívesen ajánl más lelkiismeretes, jó kollégát, de ha elfogadok egy tanácsát, akkor zavartalan terhesség mellett, csak az utolsó harmadban fogadok nőgyógyászt, addig teljesen felesleges fizetni az amúgy is már megfizetett ellátásért. Azóta már a harmadik terhességemet hordom éppen. Az elsőnél a második trimeszter elején fogadtam nőgyógyászt, akinél keveset kellett ugyan sorba állni, sokat ultrahangozott, úgyhogy mozizhattunk a férjemmel, de a szülésnél nem kellett semmit csinálnia, mindent a szülésznő csinált, csupán a markát tartotta másnap, és fizethettünk ki több mint egy havi fizetésünket. A másodiknál egy SZTK-s nőgyógyászhoz jártam, akit az utolsó trimeszterben fogadtam fel, így nagyon keveset (kb. 30.000 forintot) fizettem ki terhesgondozásra, viszont a szülésért megint otthagytam egy havi fizetésünket. Itt sem csinált sokat a nőgyógyász, igaz ott volt, normális hozzáállással, biztonságban éreztem magam. Most harmadszorra megint az előző nőgyógyászomhoz jártam SZTK-s rendelésre, csak szülésznőt szerettem volna fogadni, de mint a 35. héten kiderült, nem engedélyezte a kórház a fogadott szülésznővel való szülést, csak úgy, ha a nőgyógyász is fogadott lesz. Így a szülésznő keresett nekem egy még tanuló(rezidens) kezdő nőgyógyászt (mellesleg eddig a legalaposabbnak érzem), aki nem kér pénzt (természetesen illik majd adnom neki, de messze nem egy havi bérünket), ő lesz velünk majd a szülésnél. Nálam mindig volt fogadott szülésznő, ezt a döntésemet sosem bántam meg. Ha csak nem tudod, hogy bizonyosan császárral fogsz szülni, mindenképpen fogadj, hidd el, szinte mindent ők csinálnak, ők a kulcsfontosságú figurák a szülések alatt, a nőgyógyászok csak baj esetére kellenek ilyenkor. Az SZTK-s rendelések alatt tényleg sokat kell várni, na de cserébe mennyi pénzt spórolsz meg? Lehet, hogy nekem szerencsém van a mi SZTK-s dokinkkal, de ő normálisan végzi a munkáját, magánban sem csinálja tapasztalataim szerint másképp.
2011. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Különben arról, hogy baj esetén nem tudod felhívni az SZTK-s nőgyógyászt az jutott eszembe, hogy én egyetlen egyszer sem hívtam még fel egyik nőgyógyászomat sem.

Előző válaszoló vagyok, egy 32 és egy 18 hónapos kisgyermek édesanyja és éppen 37 hetes terhes.

2011. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen a történeted :) Igen nálam is szempont, hogy azt a pénzt, amit elsütök a magándokinál, azt költhetném majd a picire is. :) A telefonálós azért volt nekem kérdés, mert egy barátnőm nemrég szült és ő veszélyeztetett terhes volt, az elején elkezdett vérezni. Ő akkor ugye tudta hívni a dokiját, de ilyen esetben kit hívsz amúgy ha sztk-ra jársz, a kórházat?

2011. márc. 24. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!