Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk egy hónap tisztulás...

Szeretnénk egy hónap tisztulási időt hagyni a fog. Gátló és a teherbe esés között. Mivel védekezzünk ez idő alatt?

Figyelt kérdés
Az óvszer teljesen kizárt. Hallottam már különböző kúpokról, krémekről stb... Mit ajánlanátok? Nálatok mi vált be?
2011. márc. 21. 12:06
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ááááá.... ettől féltem...:) Tényleg annyi mindent olvastam már... és képtelen vagyok így jó döntést hozni...
2011. márc. 21. 12:26
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

12:10 vagyok

Az utolsó válaszoló miatt akkor elmondom a kérdezőnek, hogy én 10 évig szünet nélkül szedtem a gyógyszert, mikor abbahagytam nem vártunk 1 hónapot sem. Az első peteérésemkor teherbe estem, teljesen probléma mentes volt a terhességem is, a szülés is, a szoptatási időszak is, most a kisgyermekkor is!!! Semmi baja nincs a fiamnak, egészséges, szép, jó étvágyú, könnyen tanuló, gyorsan fejlődő 21 hónapos lurkó!!! Szóval NO PARA, nyugodtan próbálkozhattok akár azonnal a bogyó befejezése után!

Ja, és már 31 éves voltam, mikor az első babával teherbe estem.

Üdv és sok sikert!!

2011. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt jó hallani, megnyugtattál. Én 6 éve szedem folyamatosan, kihagyások nélkül.
2011. márc. 21. 13:12
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is 6 évig szedtem kihagyás nélkül. Abbahagytam és nagyon rendszertelenné vált. 3-4 havonta volt meg. Így mindenképp várni akartunk amíg nem rendeződik a helyzet. A doki 3 hónap szünetet javasolt, mi végülis 6-ot tartottunk. Addig megszakítással védekeztünk, de csak hébe-hóba volt peteérésem. Amikor élesbe ment, a következő peteéréskor össze is jött.

Amúgy nem azért javasolják az orvosok a szünetet, mert bármi maradandó baja lehet a babának, hanem mert a fogamzásgátlók egyik hatása, hogy elvékonyítja a méhnyálkahártyát, ezért annak kell egy kis idő a regenerálódáshoz, hogy a baba biztosan meg tudjon tapadni. A másik, hogy nagyon fontos hogy helyrebillenjen, rendesen beinduljon az anyuka saját hormonháztartása, ez szükséges ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű hormont tudjon termelni a már megfogant magzat számára a terhesség megtartásához.

Szerintem ez teljesen érthető. Gondoljatok bele, mennyi sajnálatos vetélés van ill. mennyi anyukának kell szedni az utrót és egyebeket a terhesség megtartásához.

Én is bizonytalan voltam, ezért kértem ki az orvosom tanácsát.

Persze ez nem azt jelenti, hogy szünet nélkül mindenképp gond lesz, de a statisztika azt mutatja, hogy nagyobb a vetélések száma közvetlenül fogamzásgátló után.

Az pedig butaság hogy a babának maradandó károsodást okoz.

2011. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mi is most tervezzük a második babánkat. Nagyon utána olvastam a dolgoknak és a ma forgalomban lévő fogamzásgátlóknál nem muszáj szünetet tartani, mivel ha abbahagyod a tablettát, rá egy hétre már nagyon nyomai sem találhatók a szervezetben. Sőt, meddő pároknak szoktak javasolni fogitabit, mert állítólag abbahagyása után hirtelen meglódul a szervet és könnyebb teherbe esni. Amúgy az én fogitabim papírjára az van írva, - hogy exrém esetekben, amire nagyon kicsi az esély, - hogy ha a tabletta szedése alatt megtörténne a teherbe esés, akkor az nincs hatással a magzatra. Azért kell abba hagyni, mivel a teherbe esés létrejöttekor már nincs szükség fogamzásgátlóra. Remélem megnyugtattalak! :)

Sok sikert!

2011. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Lombik előtt állunk, a dokim első megmozdulása volt, hogy szedjek 2 hétig fogamzásgátlót, hogy kiüssék a saját hormonháztartásomat, nehogy bekavarjon a stimulációba...

Biztosan nem kell a fogamzásgátló miatt aggódni, vagy szünetet tartani. :-)

2011. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

meg mindig 2.valaszolo vagyok.


Meddoseg miatt mivel sehogy sem sikerult a dokim 6honapig szedette velem a fogamzasgatlot(elotte sohasem szedtem) majd abba kellet hagyni es rogton probalkozni.4ev utan igy sikerult es egeszseges kisbabam szuletett.

Ferjem 32eves fogamzasgatlo szedese mellet fogant ugy hogy anyosom folytatta a szedeset meg 2honapig(nem tudta hogy terhes)ferjem egeszseges a mai napig,pedig regen nem ilyen gyenge hormontartalmu gyogyszerek voltak.

szoval azt mondom merlegelj es donts es ha veletlen a szunetben terhes maradsz egy percig se aggodj.

2011. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezt jó hallani. Akkor nem fogok aggódni. :)
2011. márc. 21. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!