Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek? ( Lent)

Mi a véleményetek? ( Lent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és gyereket szeretnék. Viszont tisztába vagyok azzal, vagyis hát épp ez az, hogy nem vagyok tisztába azzal, hogy miből tartanám el.Párom elmenne dolgozni de nem szeretném ha abbahagyná a szakmáját.Mivel senki nem lehetne a gyámom így össze kéne házasodni és hát azt se tudjuk, hogy hol laknánk. Tudom, hogy őrültség mivel a háttér nem felel meg de nagyon szeretnék picit és tudom, hogy jó anya lennék mivel ha azt vesszük hugomat is én neveltem. Az anyja a nevelésből csak a szoptatást vette ki szerepként.Anyának is engem hív.Vélemények??Az igaz, hogy GYES-t csak akkor kapok ha 1éven keresztül igazoltan dolgoztam?
2011. febr. 22. 16:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van az anyaság utáni vágy, és vannak a lehetőségek.

Biztos vagy a párodban? Ő is úgy érez, mint te? Van szakmája? Állása? Vagy ő is tanul még?

Mindazonáltal válaszolok a kérdésedre is:

Házasodni 16 éves kortól lehet, de 18 alatt külön (azt hiszem jegyzői) engedély kell hozzá. A gyes (kb. 25 ezer)alanyi jogon jár, 1 éves munkaviszony a gyedhez kell. Plusz van egyszeri anyasági támogatás, valami 60 ezer, de az csak egyszer jár. Talán mondanom sem kell, hogy ez édeskevés.

Én azt mondanám, feltétlenül tanulj ki egy szakmát te is, és próbálj meg még egy pár évet várni. Átérzem a vágyadat, bár én idősebb vagyok (26), de várni kell, hogy ne nyomorban éljetek.

2011. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


16 évesen még ne szülj!

Én most vagyok 25, utolsó éves egyetemista, 23 hetes kismama...nekem is csak gyes+csp jár majd, viszont a férjem már évek óta dolgozik, valamint a nászajándékot (~1 millió körül) teljes egészében félreraktuk akkor a baba születésére. Valamint most költözünk nagyobb lakásba, hogy elférjen..de én még így is aggódok...egy babához rengeteg pénz kell...és mivel én veszélyeztett voltam az elején, ez havi +8000 ft gyógyszerköltséget is eredményezett a vitaminon felül!!(az 6000 ft), plusz a kismamaruhák(és itt csak a nadrágokról beszélek, mert az feltétlenül muszáj), babakocsi, kiságy, pelus, ruhácskák, speciális mosószer....nagyon-nagyon-nagyon költséges dolog, én sem hittem az elején...

2011. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mi történt veled kedves kérdező?
2016. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!