Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan jelentsem be a terhessé...

Hogyan jelentsem be a terhességemet a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Kevesen dolgozunk itt, mindössze 18-an. Főnököm tavaly már egyszer rákérdezett, hogy igaz-e a hír, h terhes vagyok. Akkor még csak nagy szemeket meresztgettem rá, de mára már tényleg ez a helyzet. Félek attól hogy fogadják. Szinte úgy érzem mintha vmi elítélendőt készülnék mondani, pedig a világ legszebb dolga.
2009. febr. 14. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Gratulálok! Szerintem ne törd a fejed semmilyen hatásos körmondaton, ezt pár egyszerű mondattal le lehet intézni. A főnöködnek jelentsd be először és azután már a kollégáknak is el lehet mondani.
2009. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Szia!Én munkába menet rosszul lettem,küldtem a főnökömnek sms-t,hogy megyek orvoshoz,majd hívom.Persze nőgyógyihoz mentem mert tudtam mi a helyzet.Később telefonáltam neki,hogy felvettek veszélyeztetett terhesként táppénzre a vérnyomásom miatt,és mert nehéz fizikai munkát végzek.Jobban szerettem volna szemtől szembe megmondani neki,nem így terveztem.
2009. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Én először a két főnökömet hívtam össze és mondtam el nekik, hogy 3 hónapos terhes vagyok. Azzal kezdtem rögtön, hogy meddig szeretnék maradni, és hogy beszéljük meg, hogy ki lenne alkalmas a helyemre, vagy esetleg kell valakit fölvenni. (vezető pozícióban vagyok, ráadásul nem sokkal korábban neveztek ki, úgyhogy elég kellemetlen volt) Így az első sokk után jó volt, hogy beszéltettem őket, nem csak a döbbent arcokat kellett nézni :))

Ezután mondtam csak el a kollégáknak, hogy a főnökök ne mástól hallják vissza.

2009. febr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Az elsö terhességemnél megvártam (az orvos tanácsára) a 11. hetet, ekkor kaptam meg a kismama könyvet. S aztán bejelentettem a két fönöknek illetve az osztályvezetömnek is. Örömmel fogadták a hírt, de sajnálták is egyben, hogy megyek, mert egy személyes irodám volt, helyettes és egyebek nélkül.

A második terhességem pedig én is csak akkor tudtam meg, mikor újra el kezdtem dolgozni. Egy hét munka után a szóltam a fönökömnek (8 hetes sem voltam, de így tartottam fair-nek), hát ez egy kissé kényelmetlen helyzet volt, de ö meglepö jól fogadta az egészet. Természetesen mindenki nagyon sajnálta, hogy újra gyes-re megyek, de velem együtt örültek. Tegnap volt a búcsúztatásom , hatalmas virágot, s jó kívánságot kaptam útravalónak.

Csak bátran jelentsd be, hidd el, jobb ha töled tudják meg elöször!

2009. febr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!