Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, hogy véletlenül...

Van olyan, hogy véletlenül teherbeesni?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs.

Tapasztalatom szerint mindig olyasmi van mögötte, hogy mégse védekeztek igazán. Én évekig szedtem tablettát, ha kimaradt, vagy beteg voltam, akkor mellette óvszert használtunk. Aztán mikor nem akartam tabit szedni, számoltunk, de akkor is óvszert használtunk középidőben. Mikor gyereket akartunk, akkor sikerült, tehát nem azért nem lettem terhes a védekezés alatt, mert meddő vagyok.

Ezt csak azért írtam le, mert úgy gondolom, így nem lehet véletlenül teherbeesni. Ha megesett valakivel mégis így, írjatok! Szeretném átlátni, hol van a hiba az elgondolásomban.


2011. febr. 15. 10:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nálam sem volt vérvétel. A mai napig emlékszem. Mondtam, hogy fog.gátlót szeretnék. Rámnézett a doki, és azt mondta: A Meliane jó lesz.
2011. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Na akkor ez is lehet az oka, hogy nem megfelelő tabit írnak bizonyos alkati típusokhoz...
2011. febr. 15. 15:33
 23/30 anonim ***** válasza:

"Nálunk felelőtlenségből pottyant be a baba, nem véletlenül. Csak így szokás mondani, hiszen mások éveken keresztül küzdenek egy babáért, én egyetlen egyszer nem védekeztem."


Kiknek szokás így mondani?

2011. febr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Gondolom azoknak, akiknek felelőtlenségből pottyant be.
2011. febr. 16. 18:33
 25/30 anonim ***** válasza:

Az oké,de itt nem ez volt a kérdés.A 99%,az nem 100 %,tehát 100-ból egy esetben igenis megtörténhet,így lett még egy öcsém.

Miért kell mindenkiről azt feltételezni,hogy hazudik.

2011. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Aki egyszer se védekezik és terhes lesz, az miért gondolja, hogy más is ugyanígy jár el? Mivel egyik védekezési mód sem biztosít 100%-os védelmet, így megesik, hogy valaki beleseik a hibahatárba... Az egyetlen 100%-os védekezés a teljes önmegtartóztatás... Gondolom, ez alatt senki sem esett teherbe..
2011. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
El kéne ám olvasni akkor, hogy mi volt a kérdés. Valahogy nem találok benne olyasmit, hogy mindenki hazudna...és ha már itt tartunk, nekem meg az a kérdésem, hogy miért kell mindenkiről rosszindulatot feltételezni? Pláne ha nem egyezik a véleménye a tiéddel. Senki nem írta, hogy bárki hazudna. Olyan is van, hogy nem pótolja időben a tabit és el is felejti, sőt, teljesen biztos benne, hogy mindent megtett. Csakhogy én nem ezt kérdeztem.
2011. febr. 17. 07:55
 28/30 anonim ***** válasza:

Igazad van, csak az előzőleg bemásolt válaszra OFF-oltam... Nem a te kérdésedben volt, az igaz,de ahogy látom,te is egyetértettél vele...

A kérdésben épp az szerepel, hogy védekezés mellett hogyan lehet "véletlenül" teherbe esni... Aki pedig válaszolt, az épp azt írta, hogy " Nálunk felelőtlenségből pottyant be a baba, nem véletlenül. Csak így szokás mondani, hiszen mások éveken keresztül küzdenek egy babáért, én egyetlen egyszer nem védekeztem."

Értelmezni nem nehéz... Igen, ha nem védekezik, az valóban felelőtlenség. Viszont, ha szed gyógyszert vagy használ más fog. gátló eszközt/módszert, akkor bizony azoknak is van hibahatára... Egyik se tökéletes...

Amikor CVS-en voltam, a nyitott ajtón keresztül több nő uh-s vizsgálatát hallgattam végig... Az alatt a fél óra alatt +! is jött úgy, hogy spirálja van, de terhes...

2011. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sokkal több a becsúszott baba és az abortusz, mint az a bizonyos hibaszázalék.

én úgy gondolom, azért, mert sokan nem megfelelő módon védekeznek.

Pl. sokan csak akkor húzzák fel az óvszert, amikor már közel a "cél", aztán teli szájjal fújják, hogy már pedig védekeztek....

Aztán itt volt az az anyuka akinek gyakori hasmenése volt és tablettát szedett. Semmit nem ér úgy.

Egyesek a megszakytást is védekezésnek tartják....amíg rá nem fáznak. ("PEDIG előtte kihúzta"....pfff....)

Tehát a védekezés nem mindenkinek jelenti ugyanazt.


Biztosan megesik, hogy spirál vagy tabletta mellett teherbeesik valaki,úgy, hogy megfelelően használja, de ez ritka mint a fehér holló, nem annyi, mint amennyien hivatkoznak rá.

Persze jobban hangzik a véletlen, mint a hülye voltam....

2011. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
A hibahatáron belüli teherbeesésre én is azt mondom, hogy véletlen. Velem nem fordult elő, de elfogadom, hogy van ilyen is. Csakhogy szerintem sokkal ritkább, mint ahogy gondoljuk, ezért írtam az elején a példát a kiegészítő védekezésre. Mert úgy vettem észre, hogy amikor "véletlenül" beszúszik tabi mellett, nem használnak kiegészítést, sokszor ez a baj. És szerintem a bizonyos válaszoló is erre célzott, azért mertem őszintének nevezni, mert sokan nem ismerik el, hogy hibáztak.
2011. febr. 17. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!