Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, hogy véletlenül...

Van olyan, hogy véletlenül teherbeesni?

Figyelt kérdés

Szerintem nincs.

Tapasztalatom szerint mindig olyasmi van mögötte, hogy mégse védekeztek igazán. Én évekig szedtem tablettát, ha kimaradt, vagy beteg voltam, akkor mellette óvszert használtunk. Aztán mikor nem akartam tabit szedni, számoltunk, de akkor is óvszert használtunk középidőben. Mikor gyereket akartunk, akkor sikerült, tehát nem azért nem lettem terhes a védekezés alatt, mert meddő vagyok.

Ezt csak azért írtam le, mert úgy gondolom, így nem lehet véletlenül teherbeesni. Ha megesett valakivel mégis így, írjatok! Szeretném átlátni, hol van a hiba az elgondolásomban.


2011. febr. 15. 10:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
A legtöbb védekezési mód 98-99 %-os.
2011. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, tudom.
2011. febr. 15. 11:06
 3/30 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, egyszerűen ennyi.
2011. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Miért, veletek megesett rendes védekezés mellett?
2011. febr. 15. 11:11
 5/30 anonim ***** válasza:

5 évnyi rendszeres tabi szedés mellett maradtam terhes. Ha beteg voltam/kihánytam/ment a hasam akkor kiegészítő védekezést alkalmaztunk (óvszer).


Dokim szerint:

1.telítődött a szervezetem

2.beleestem a hibaszázalékba (mert ugye egyik fog.gátló módszer sem 100%-os)


Természetesen a babát megtartottuk, mert amúgy is nyárra terveztük a baba-projektet.

2011. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. febr. 15. 11:12
 7/30 anonim ***** válasza:
62%

Tudod,nem mindenki ennyire elővigyázatos,mint te! Dicséretet érdemelsz, hogy mindenre gondolsz! Az én példám a következő: Beteg voltam, de nem szedtem semmiféle antibiotikumot, ami esetleg csökkentette volna az akkor már 10 éve szedett fog. gátló hatását. Hasmenésem nem volt, nem hánytam... Mégis terhes maradtam, sőt csak a 9. héten derült ki egy rutin vizsgálaton a dolog. Ugyanis SEMMIFÉLE tünetem nem volt, csupán állandó fáradtság... de tél végén ki nem fáradtabb? Én is a tavaszi fáradtságra fogtam, főleg, hogy az első 2 hónapban a vérzésem is megvolt, időre jött, tejesen a szokott színű, állagú és erősségű volt. Szóval azért az az 1-2% ott van ám... A dokim szerint is van rá esély még tabletta mellett is, még ha valóban kicsi...

Emellett meg: írod, hogy ha nem szedtél tablettát, számoltatok... Ugye tudod, hogy ez nem védekezés! Lehetsz olyan szerencsés (vagy szerencsétlen, ki hogy áll a dologhoz), hogy épp nem középidőben van peteérésed vagy épp valamiért 2x is van 1 hónapban... Szóval, ez tényleg szerencse kérdése...

2011. febr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Amikor már számoltunk és óvszert használtunk, megtartottuk volna ha besikerül, mert tudtuk, hogy nem kizárt. De mivel szerencsés módon középidőben van ovum, nálunk ez működött.
2011. febr. 15. 11:21
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
15 év alatt soha nem csúszott be a baba, sokféle módon védekeztünk: tabletta, óvszer, hüvelytabletta, naptár módszer. Mikor babát szerettünk volna mindkét alkalommal első hónapban sikerült. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsés:) Biztos sokan esnek a hibaszázalékba is, de szerintem sokaknak az ismeretük hiányos a védekezési lehetőségek közül, sőt azt sem tudják hogyan "lesz" a picibaba...
2011. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%

Megszakitásos módszerrel 2-szer, de sajna egyik baba sem maradt meg.

Most már van 3 úgy hogy nem bizom a férjemre. Persze a 3 kivánt terhesség volt.

Amúgy 100 százalékos védekezés nincs, ezt az orvos is megmondja, még az elkötésnél is előfordulhat baki.

2011. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!