Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Reális a félelmem, vagy csak...

Reális a félelmem, vagy csak túl aggodalmas vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 éves lány vagyok, és a párommal(30) lassan családtervezésen törjük a fejünket. Még nem vagyunk házasok, sőt idén szeretnénk a házhoz is hozzá építeni.

A környezetem egyre többször hozza fel a gyerekvállalás témakörét.

Az az igazság, hogy vmiért rettenetesen félek a terhességtől, a rosszullétektől, a kihordás nehézségeitől nem beszélve a szülésről, és félek attól is, hogy megijedek majd a felelősségtől is. Sajnos természetemnél fogva elég aggodalmas vagyok, sokszor bestresszelek apró dolgokon is amiken más csak nevet egy jót. Pedig van munkahelyem semmi problémám nincsen, és mégis tele vagyok félelmekkel. A párom azt mondta bízzak benne, ő segíteni fog mindenben, de félek attól hogy az emberek ezt hogyan fogják majd lereagálni, tudom , hogy ez valahol nem egészséges. Lehet, hogy emiatt sosem lehetek majd anya? Pedig olyan sokat álmodtam már egy kisbabáról és annyira jó érzés volt, hogy ő az enyém. Mit lehet ezzel kezdeni? Orvoshoz kell fordulnom?...voltam már nem egynél, de nem segített.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 5. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem keress fel egy pszichológust elsősorban.

másrészt ha majd terhes leszel akkor hatalmas változásokon megy át a szervezeted majd az oxitocin megoldja.

2011. febr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez pánikbetegség? nem értem én annyira akarom a másodikat, hogy nem érdekel hogy az elsővel végig rosszul voltam!!

akkor vállalj, ha majd tényleg akarsz babát.

2011. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt olyan boldogság fog majd átjárni, ami a szülés után, maikkor a karjaidban tartod a picidet csak hatványozódni fog. Az én fiam most 2 éves, de folyamatos örömforrás. Fantasztikusan klassz élmény anyának lenni. A gyermekek olyan tiszták, szépek és vidámak. Annyit tudnak adni az embernek!


Úgyhogy a szorongásaidat biztosan überelni fogja az a boldogság, amit átélsz majd, ha terhes leszel.

2011. febr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szeretnék babát, már most is bevállalnám, ha nem lennének szorongásaim. Nem voltam mindig ilyen, és szeretnék olyan lenni mint régen.

2011. febr. 7. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!