Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Utrogestan hüvelykapszulát...

Utrogestan hüvelykapszulát szájon át is lehet szedni?

Figyelt kérdés
Nekem 3x2-t kell hüvelyen keresztül és utána 1-1,5 óra fekvés. A reggeli és az esti simán megoldható így, de napközben nem tudok mindig feküdni. Azt már hallottam hogy valaki esetleg szájon át bekapható, de tud valaki erről többet? Használta már valaki így?
2011. jan. 20. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Én használtam,és ha jól tudom,akkor ez a lomikprogramkor való,ugye?én sem tudtam lefekudni utána mindig,mert dolgoztam,de nem volt semmi gond.nekem azt mondták,hogy azt csak huvelybe való,de kaptam mellé még egy tablettát,amit szájon át kelett szedni,de már nem emlékszem annak a nevére,mert már elég régen volt.
2011. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Dehogy lehet :-)


Van erre külön utrogestan oral 100 mg nevű készitmény.

az szájon át szedhető.

Be ne vedd a hüvelytabit!!! :-)

2011. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Jajjjjjjjjjjj!Hüvelytabit be ne vedd!!!!!!!Van szájon át szedhető utrogesztán tabletta,azt kérj a dokidtól!
2011. jan. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, lombik beültim lesz néhány nap múlva!

Na, jó akkor utána nézek! Vagy megpróbálom felhívni a dokit.

Köszi

2011. jan. 20. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg be lehet venni. A kolléganőmnek kellett szednie amikor klimaxolt és ugyan olyan golyócskák voltak a szájon át szedhetők is. Viszont, ha így szeded, lehet, hogy gyomor panaszokat okoz.
2011. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem!

Az Utrogestan hüvelytabit LEHET szájon is alkalmazni, viszont az Utrogestan Oral-t NEM szabad hüvelyen keresztül.

A lényeg hogy a hüvelytabi olyan anyaggal van bevonva ami oldódig a gyomorban is, esetleg egy kis gyomor égést idéz elő, és lassabban szívódik fel. (tehát jobb a hüvelyben használni)

Az Oral viszont olyan anyaggal van bevonva ami nem, oldódik hüvelyben.

2011. jan. 20. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom figyelmedbe az első kérdést-választ.


Egy másik oldalon azt olvastam, hogy csak a bevonata különbözik a két golyónak. A hüvelykapszula bevonata könnyebben oldódik, így azt bevehetnéd szájon át is, viszont fordítva már nem lehet.


Én is 3x2-t használtam eddig, de csak este tudtam feküdni. Szerintem annyi így is felszívódik amennyi kell.

2011. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a hüvelykapszulát úgy kellett a beültetés után szedni,hogy 2 hüvelybe,1 szájon át.Úgyhogy lehet szájon át is szedni,de ebben a formában nálam nagy álmosságot okozott.De beszéld meg a dokiddal.
2011. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet is-is...ahogy neked kedved tartja. sokan azert nem szertik szajon at venni mert egy kicsit tobb a mellekhatasa igy (hanyinger, fejfajas) de az eredmeny ugyan az
2011. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet szedni de az eredmény nem ugyan az.A hüvely nyálkahártyája sokkal jobban elszívja a hatóanyagokat. A szájon át bevett bogyó nem hasznosul annyira. Én 11 hetes km vagyok és 3x1-et használok hüvelybe. Nem baj ha nem fekszel utána, én sose szoktam, és csak minimális ami kifolyik.
2011. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!