Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyira szeretnék már babát,...

Annyira szeretnék már babát, de félek! Hogyan lehet feldolgozni egy vetélést?

Figyelt kérdés
2éve volt egy abortuszom, ami nagyon megviselt! Lelkileg padlón voltam és elég nehezen akartam újra terhes lenni. A picihez nagyon kötődtem de nem volt más választásom sajnos. kicsit több mint egy vre rá terhes lettem megint és örültünk neki, a párom imádta. Én is szerettem, beszéltem hozzá simogattam, de lelkifurdalásom volt a tesója miatt. Néha azt éreztem nem kötődöm hozzá. Nem igazán éreztem azt amit a testvérénél, mindig azon járt az agyam hogy valami baja van/lesz. És a 8.héten elvetéltem. Teljesen kiborultam! Ennek már több mint fél éve. A párom szinte minden nap könyörög egy babáért, de én rettegek, hogy a harmadik babánk is meghal. Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy nincsenek. Nem tudom, hogyan juthatnék túl ezen. Nem akarok úgy állapotos lenni, hogy minden nap sík ideg vagyok, hogy lesz e valami baja a bébinek. Ti hogy dolgoztátok fel a vetélést??? Mit kéne tennem, hogy rend legyen a fejemben???
2009. febr. 1. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most volt missed ab-om 2 napja, mert elhalt a babám. Igaz van egy pici lányom már, de akkor is nehéz feldolgozni. Előtte én is már nagyon szerettem volna babát, de 2 szer is méhen kívüli lett. Hát az sem jobb.

Nagyon nehéz volt feldolgozni és elég sokáig stresszes voltam a terhességem alatt. A melóm is az volt és még suliba is jártam... Szóval, nem is tudom, hogy bírtam ki. Állandóan attól féltem, hogy koraszülött lesz.

DE! Túlhordtam, úgy látszik neki jó volt bent és egészséges.

Most meg már alig várom, hogy újra próbálkozhassunk a babával, de az még legalább 2 mensi...

Ha a helyedben lennék én megpróbálnám, de, ha nagyon nem vagy felkészülve lelkileg akkor várj, vagy menj el egy kineziológushoz vagy pszichiáterhez, aki segíthet feldolgozni a problémát. Én is lehet elmegyek, mert most megfogadtam magamnak, hogy rendbe teszem a lelkem és a testem is!

Örülj neki, hogy a párod ennyire melletted van és támogat, ez is adjon erőt.

Én szedek homós bogyót, a Sedatif PC-t, bevált. próbáld ki, és ezt babásan is lehet szedni.

Az a lényeg, hogy testileg is készen állj, ha lelkileg sikerült. Ne legyél se kövér, se sovány(én sajna az vagyok).Kezdjél el vitamint szedni, folsavat, esetleg, és kapcsolj ki néha.

Aztán úgyis jön a tavasz, napsütés, sokkal szebbnek látod majd a dolgokat hidd el. Én is ezen vagyok!

2009. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írtam már egy elég hosszú választ hasonló kérdésre, a 01-19 21:11 válaszolóként; itt találod, remélem, hasznodra válik: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Persze, olvasd el az ott lévő többi választ is.

S ezen kívül javaslom, hogy mivel két vetélésed volt, vizsgáltasd ki magadat. Lehet, hogy találnak valamit, ami kezelhető, és akkor te is megnyugszol, nem fogsz már félni a következőtől. De mindenképpen tedd magadat rendbe lelki téren is, amihez valószínűleg segítség is kell.

Sok sikert!

Nekem még mindig nem sikerült, de nem adom fel, és bizakodom!

2009. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!