Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ennyire ritka a...

Tényleg ennyire ritka a "könnyen teherbe esés"?

Figyelt kérdés

Bocs a bugyuta kérdésért...de komolyan érdekel.

"Teherbe esni nem olyan egyszerű" - ezer felől visszaköszön.

Mi még meg sem fogalmaztuk teljesen miért engedtük egymásnak, hogy kétszer megtörténjen megszakítás nélkül..máris baba nőtt a pocakomba...tudtam, hogy az egyik ilyen alkalom időben történhetett...így teszteltünk,bár a pozitív teszt az első pár pillanatban nagyon ambivalens érzéseket váltott ki belőlem...mégis emlékszem a teszt előtt tudtam, ha negatív azt fogom gondolni valami nincs rendben velem...mert ugye "megtörtént" a ciklus közepén...

Soha életemben előtte nem érdekeltek kismamás dolgok (érthetően) és ahogy egyre több infóval gazdagodom most mégis úgy érzem magam, hogy ami velem történt manapság nagyon ritka...előtte meggyőződésem volt, hogy legtöbbször úgy mennek a dolgok, ahogy velem is megesett...


2011. jan. 11. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ritka, csak akinek nincs problémája, arról nem tudunk, mert nem teszik fel a kérdést, hogy "hogyhogy rögtön teherbe estem?" :D Én is elsőre teherbe estem, sok év tabletta után.
2011. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van,egy havi 1 szexből=>távkapcsolat miatt,a kis tesója napi 534 szoptatás mellet,első hóba,rögtön,havi 2 szexből.

3. első hóba,de elvetéltem :-(

2011. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igen, én is így gondolkodom, ahogy te. Elsőre jött a kisfiam és előtte egy elvetélt terhesség is. Múlt hónapban erős fizikai-érzelmi hatások értek minket, tudtam, hogy ha ebből is terhesség lesz, akkor mi tényleg olyanok vagyunk, akik csak egymásra néznek és máris jön a gólya. Pé napján voltunk együtt, mégsem lettem terhes. A fejem tudta, hogy logikus, de nagyon letört a dolog, néha még most is válaszokat keresek. Ebben a ciklusban minden negatívumot kiiktatunk magunk körül, remélem, most sikerülni fog.
2011. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ritkának számít, de nálam is megtörtént.


Mindig gumival védekezünk a párommal. Egyetlen olyan alkalom volt eddig, hogy a gumi kiszakadt. (Egyébként ráadásul a "spermaölős" fajta.)


A kis balesetünk "eredménye" márciusban lesz három éves, és jelenleg édesdeden durmol. :)


(Még csak annyit tennék hozzá, hogy bár nem volt teljesen tervezett baba, de az nem véletlen, hogy a balesetünk után nem szaladtunk esemény utáni tablettáért. Úgy voltunk vele, hogy ha jönni akar, jöjjön, és nem bántuk meg! :) Csak anyagi okokból késleltettük volna még.)

2011. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel, mint te. Abbahagytam a fogigátlót, mert már nagyon elnyomott, és idővel amúgy is terveztük a babát. Aztán a 2. hónapban egy alkalommal nem védekeztünk, másnap reggel már éreztem a peteérés jeleit...2 hét múlva ott volt a kezünkben a pozitív teszt. Akkor ezt teljesen természetesnek vettem, ha nem estem volna teherbe, lehet én is elgondolkodom, hogy lehet valami nincs rendben velünk. Aztán a terhességem alatt megtaláltam ezt az oldalt, és szembesültem azzal, hogy milyen sokan próbálkoznak már hosszúú ideje, és sokan úgy, hogy minden rendben van velük. Furcsálltam, mert én ahhoz szoktam hozzá, hogy amiatt kell görcsölni, hogy ne legyek terhes, nem azért, hogy legyek. Viszont igazat adok az egyik előttem írónak, azért ez nem oylan ritka jelenség, csak nyílván nem írogatnak ebbe a kategóriába azok, akiknek elsőre sikerült, esetleg a válaszok között vannak ilyenek. Pl. mikor volt egy olyan kérdés, hogy a tabi letétele után kinek mennyi idő után sikerült teherbe esni, a válaszolók többségének rögtön vagy 2. hónapban összejött. Úgyhogy azért nem olyan ritka, csak annak tűnik, főleg, ha ezt az oldalt olvasgatod.
2011. jan. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi csak egyszer nem vedekeztunk es terhes is lettem. Mar 18 honapos a fiunk :)))
2011. jan. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért tűnik így, mert az emberek csak a problémás dolgokról beszélnek - nyilván, hiszen azok vetnek fel kérdéseket. Olyan kérdés, téma, cikk nem igen lesz, hogy "azonnal teherbe estem! Normális ez?"
2011. jan. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg igen.A sok sz.r fogamzásgátló,meg a kifejtett hatásaik,meg a sok stressz,az a rengeteg szemét,amit megeszünk,az ivóviz,ami tele van hormonnal.A tv-ben hallottam,hogy orvos mondta,hogy nagyon sok pár úgymond meddő.De van,hogy ki sem derül,vajon miért nincs baba,mert minden rendben velük.Valakinél csak az a "baj",hogy nagyon ráfekszik a témára,rágörcsöl.Nálam sajnos még nem jött össze.
2011. jan. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen nyilván akinek nincs panasza, azt nem beszél annyit erről, engem az döbbentett le mégis mennyien vannak akiknek van. Nem csak erre a fórumra gondolok, mert mióta terhes vagyok beszélgetek más kismamákkal, érdeklődve hallgatom család/ismerősök/barátok történeteit...és sehol sem ritka a gond sajnos. Mindig azt gondoltam az én húgom sokkal előbb szül majd, mint én...ő mindig nagyon család centrikus volt, én a független. Még nem próbálkozott, egyenlőre nem szeretne, de most már nem is lesz olyan egyszerű neki, amiért nagyon sajnálom. 7 éves kapcsolata ért véget nemrég, a párjával tablettával védekeztek, a tabival tartott néha-néha pihit. Most mégis kiderült, a sok éves tablettaszedés miatt nem fog tudni spontán teherbe esni, ha majd szeretne, mert gyógyszer nélkül már nem érik meg rendesen a petesejtje (nem akarok hülyeséget írni, majd rákérdezek pontosan, mert van neve a problémájának) így gyógyszeresen kell kezelni őt, baba tervezése előtt. Hogyha nekem terveznem kellett volna, valószínű sosem lennék anyuka...persze ez egyéni probléma. Én mindig utáltam a gyógyszert, és azt, hogy beleavatkozom a szervezetem biológiai működésébe, ráadásul hormonokkal (ha kevés, akkor is van) 3 hónapon keresztül szedtem életemben, a 22 napos ciklusom 30 napossá vált, mi ez ha nem "megerőszakolása" a természetnek..és ez csak egy példa, a hangulatom is ingadozóbb volt, jóval többet görcsöltem, és több vérrel is járt a dolog...szóval én úgy voltam vele (19 évesen) hogy majd egyszer szeretnék babát, és addig semmivel nem befolyásolom ott a "dolgokat". Ez mondogattam mindig a húgomnak is.

Szóval korszerű, alacsony hormontartalmú tabletta ide vagy oda...szerintem vigyázni kell vele is. Fiatal, gyerektelen nőknek én nem engedném, de védekezni pedig kell, és a gumi drága, kényelmetlen a pasik hisztisek tőle, tudom.

2011. jan. 12. 11:11
 10/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező: nem nagyon tudom hogy van-e statisztika a fogamzásgátló szedése és a késleltetett teherbeesés között, de a véleményeddel teljesen egybehangzóan én sem szedtem tablettát 4. terhességem és 3. gyerekem utánig (mostanáig.) mindig azonnal teherbeestem, tervezett és nem tervezett vegyesen.
2011. jan. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!