Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szenved valamelyikőtök menstru...

Szenved valamelyikőtök menstruációkor végbél fájdalommal? Volt orvosnál vele? Mit mondtak neki? (Ez az endometrózis)

Figyelt kérdés

Állítólag ez meddőséghez vezethet mi a véleményetek?

Mit tudtok róla?


2011. jan. 10. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem régen ismeretlen eredetű fájdalmaim voltak. Úgy éreztem magam, mint akit felnyársaltak. Ha mentem, leültem, vagy ha a fenekemet töröltem (már bocs), úgy éreztem, mintha felszúrtak volna valamit. Mivel az orvos nem látott semmit, ezért javasolta a laparoszkopiát. Akkor derült ki, hogy endometriózisom van. Ez volt 2007 tavaszán. A műtét után 3 hónapig kaptam a GnRh injekciót. Na, ez totál taccsra vágott. Klimaxos tüneteket produkáltam. Ami visszamaradt belőle, az az, hogy alacsonyabb lett a libidóm, és nem is nedvesedek úgy, ahogy régen. Akkor kérdezte az orvos, hogy akarok-e gyereket, de akkor még egyedülálló voltam. Utána folyamatosan fogamzásgátló tablettát kellett szednem, hogy azok a szigetecskék ne alakuljanak vissza. De nem tudtam sokáig szedni, mert iszonyúan fájtak tőle a melleim.

A párommal igaz, hogy konkrétan még nem tervezzük a babát, de nem is védekezünk. Az egyik orvos azt mondja, hogy természetes úton nem eshetek teherbe, a másik orvos csak annyit mondott, hogy látott már csodát.

Remélem segítettem valamennyire.

2011. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az kimaradt, hogy szerintem nekem anno nem menstruációkor voltak azok a fájdalmaim.
2011. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2011. jan. 10. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanezek a tüneteim voltak, kiderült, hogy endometriózis. Nekem is fájt a fenekem, még ülni sem tudtam a mensim alatt. Laparaszkópia alatt derült ki, hogy az endo már mindenféle összenövést csinált a hasüregemben. Ez elég komoly betegség, ha fennáll nálad az esélye, orvosolni kell, mert tényleg meddőséghez vezet
2011. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10 hónapja szültem. Hónapok óta időközönként nagyon fáj nekem is ott lennt a végbelem körül.Azt mondjuk nem vettem észre, hogy a menzivel összefügg-e.

Én nem szúrást, nyilallást érzek, nanem folyamatos, tompa fájdalmat a végbelem körül. Brutális. Készülök is orvoshoz menni.

2011. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki szült annak is lehet ilyenje?mert én néha menstruációnál érzek olyat székletürítésnél,hogy fáj a császár hegem, és néha a végbelem.Szerintetek ez hasonlít rá?vizsgáljam ki? mert szeretnék majd még kistesót a lányomnak!
2011. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aki szült már annak is kialakulhat szerintem, de te is menj orvoshoz inkább.
2011. jan. 13. 09:31
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni, hogy ezek a tünetek fogamzásgátló(Lindynette 20) szedése mellett is előfordulhatnak? Néhány hónapja ugyanezek a tünetek kínoznak. :/
2014. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!