2 éve volt egy terhességem, amikor sajnos elvetéltem. (elhalt terhesség) és azóta nem esek teherbe! Most rászántam magam a HSG-re,2 hét múlva műtenek. Szerintetek utána sikerülhet a baba?
Nekem is megcsinálták ezt a műtét. Utána a 4. hónapban terhes lettem.
Nem volt kellemes, de megérte. Ha legközelebb is ezen múlna, gondolkodás nélkül bevállalnám.
De ezt a hsg-t altatásban csinálják.vagy neked nem??
Nagyon örülök hogy nektek sikerült!!
Tegnapi 16:56-os vagyok. Nekem is altatásban csinálták a Hsg-t, nem is hiszem, hogy anélkül lehetne. Egyik nap korán reggel kellett bemennem, aznap délelőtt volt a műtét. Másnap délután mehettem haza. 1 hétig pihentem utána otthon.
Azért javasolják ezt a műtétet, mert közben találhatnak olyan rendellenességet is, amit a műtét során meg tudnak oldani. Nekem pl. endometrózist vett észre az orvosom (amikor méhnyálkahártya darabok vannak a hasüregbe letapadva). Ez önmagában is okozhat meddőséget.
Ezen nagyon meglepődtem,hogy nem altattak el hisz ahogy mondta egy másik válaszoló is,ezt altatásban kell csinálni.
Nekem is azt mondta a dokim,hogy altatásban lesz minden.
Még csak nem is kábítottak el??
Tegnap 11:40-es vagyok!A HSG nem egy műtét,hanem egy vizsgálat!Felvezetnek egy katétert,amibe kontrasztanyagot nyomnak és mikor nyomják be az anyagot egy monitoron figyelik,hogy átjárható-e ,majd mikor végig megy az anyag lefilmezik (röntgenezik)!Ez nem műtét!!!!!Nem laporoszkópiás műtéted lesz HSG-vel????
HSG (Hiszteroszalpingográfia)
A méh és a petevezetékek kontrasztanyagos röntgenvizsgálata. A beavatkozást rögtön a menstruáció után, de a tüszőrepedés előtt, vagyis a ciklus 6. és 12. napja között végzik.
Radiológiai intézetben vagy kórház radiológiai osztályán végzik. A nőgyógyászati vizsgálaton szokásos helyzetben egy állathító asztalra kell feküdnie. A hüvelyi tükör elhelyezése után az orvos egy szondát vagy katétert vezet a méhnyak nyílásához és azon át lassan feltölti az üreget egy jódos folyadékkal, amely kitölti a méh üregét, majd a petevezetékeket. A feltöltődést és a petevezeték átjárhatóságát monitor segítségével követik és röntgenfelvételeket is készítenek. Ha a petevezetékek teljesen átjárhatók, a folyadék a szabad végükön kifolyik és szétoszlik a hasüregben. A folyadék+visszatartás ellenőrzésére később - mintegy 20 perc múlva - készítenek még 1 utolsó felvételt. A vizsgálat ált. 10 percig, sőt néha ennél is rövidebb ideig tart. A felvételeken nem a méh látható, hanem belső ürege jelenik meg, az azt körbefogó izomzat nem látszik. A vizsgálat tájékoztat a méh, a méhnyak és a petevezetékek méretéről és formájáról. Lehetővé teszi egy méhűri mióma vagy esetleg egy nagyobb polip, méhfali összetapadás és a petevezeték rendellenességeinek kimutatását.
Megjegyzés: az eljárás többnyire fájdalmas, hangsúlyosabban, ha a petevezeték elzáródott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!