Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valakinek 28 napos a...

Ha valakinek 28 napos a ciklusa akkor hogy van ez a dpo nap? A többi lent!

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdésért, de már teljesen bele vagyok zavarodva, hogy lehet valakinek 15-17 dpo napja is. Peteérés után nem pontosan 14 napra jön meg a menstruáció? Akkor hogy lehet 14-nél több a dpo-nap úgy, hogy nem terhes valaki.


Tehát ha nekem nov. 27-én jött meg, 11-én volt peteérésem és dec. 25-én kell, hogy megjöjjön, akkor nekem csak 14 dpo napom lehet, nemigaz?


Kérek mindenkit aki tisztában van ezzel írja le, hogy végre én is képben legyek.


köszönöm


2010. dec. 23. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Valakinek azért 17. dpo mert meg nem jött de esetleg a teszt még nem mutatja ki hogy terhes. Az ovulációtól nem mindenkinél 14 nap, van akinek csak 11 de lehet 16-17 is. ezért.
2010. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ. De az hogy lehet, hogy peteérés után nem 14 nap? Én azt hittem ez mindenkinél így van, ezért akinek hosszabb a ciklusa, annak nem félidőben van a peteérése.
2010. dec. 23. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ilyen a természet. Nekem pl. 12 nap, de sosem okozott problémát:-)

11 nap alatt nem annyira jó mert nem tud normálisan megtapadni a petesejt mert vékony a nyálkahártya, bár igy is esnek teherbe a nők.

2010. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha valakinek hosszabb a ciklusa lehet hogy a 25. napon van ovulációja és pl. 12 nap a dpo akkor 37 napra jön meg. De ha 16 napos a dpo-ja akkor meg 41 napra.

De attól még igy is teherbe lehet esni.

2010. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Grófházy ***** válasza:

nekem 30- 31 napos ciklusaim vannak,ovum pedig 17 vagy 18.napon van.

lehet,hogy valakinek több a dpo-ja mint 14 nap.

A 14 nap az aminimum,mert ennyi idő kell,hogy megvastagodjon a méhnyálkahártya,és felkészüljön az új jövevény beágyazódására.Mindez a felépülés akkor is folytatódik,ha nem következik be megtermékenyülés,és ebből lesz a menses.

Megtermékenyülés után 1 hétig csak " van " a méhben,utána kezd beágyazódni.

Ha nincs meg a min.14 nap,akkor lehet,hogy a rövid luteális fázis miatt nem tud beágyazódni a baba.tehát semmi kórós nincs benn,ha nem óramű pontosan pé-től 14 napra jön meg.Nekünk anno így tanította a szülészet nőgyógyászat tanárunk.Doki volt,úgyhogy gondolom nagy marhaságot nem mondott...

Vagy az is lehet,hogy még nem mutatja ki a teszt a babucit.

A HCG mindenki szervezetében más ütemben termelődik.Van akinek már a nemvárt napja előtt kimutatja a teszt,van akinek csak 1 hétre a nemvárt után.Tehát ez is elég relatív.

Ez a biológia lányok

2010. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 14 nap csak általában annyi.

Mondjuk a nők 90%-ának a peteérés utáni 14. napon válik le a nyálkahártya, de van ettől eltérő is.


Plusz van, aki csak úgy gondolja, hogy ekkor és ekkor volt peteérése, mert 100% biztonsággal uh követéssel lehet megállapítani. Még a pozitív lh teszt után is lehet akár egy nap különbség is két nőnél:)

2010. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen lányok, mostmár egy kicsit világosabb van a fejemben. :) Akkor még nekem is van remény, igaz még van két napom a nemvártig. Csak kicsit elkenődtem, mert teszteltem ma egy negát, olyan sokan írták, hogy nekik kimutatta, hát nekem nem, pedig 10-es érzékenységű acon-os volt, amire azt mondják peteérést követő 10. napon kimutatja. Akkor én elvileg a 12. dpo-n vagyok és még lehet korai volt, attól függetlenül, hogy nekem 28 naposak a ciklusaim (általában) és nekem 14 dpo napom van. Az előző terhességemnél nem emlékszem mikor teszteltem, nem is most volt majdcsak 5 éve, nem tervezett baba volt, így erre egyáltalán nem figyeltem akkoriban. Lehet olyan is, hogy első terhességnél pl. hamarabb mutatja, a másodiknál meg csak a nemvárt után pár nappal?
2010. dec. 23. 20:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Én írtam a napokban ilyen sok dpo-s kommenteket. Nekem teljesen rendszertelen a mensim (3-4 havonta jött meg fogigátló abbahagyása óta) Ma 16.dpo-n vagyok. Még nem teszteltem, mert nem szeretnék kétséges tesztet. Legyen negatív vagy pozitív, de az egyértelmű legyen. Tehát a helyzetemben szerintem semmit nem jelent, hogy túlléptük a 14 napot. Holnap reggel kiderül...
2010. dec. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!