Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lányom 2 éves és még szopizik....

Lányom 2 éves és még szopizik. Bár a szülés óta még csak 5 hónapja tért vissza a mensesem de normlisan megjön azóta. Jó lenne tesó de nem jön:- (Létezik, hogy a menses ellenére nincsen peteérésem?

Figyelt kérdés
Létezik,hogy hiába van menstruációm de még sincsen peteérésem???Vagy lehet,hogy amig szoptatok nem leszek terhes????Nagyon könnyen teherbe estem a kislnyommal szinte elsőre,most is erre számitottam de tévedtem.Volt valaki hasonló cipőben???Köszönök minden választ.
2009. jan. 22. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Én mikor picike voltam 1,5éves koromig szopizhattam, utána a hugom miatt nem tehettem, beköltözött anyu pocijába:) ennek 21éve. Teherbe lehet esni szoptatás alatt, kolléganőm még nem menstruált a szülés után újra, szoptatott, 4hós baba mellett csak a gyakori hányinger miatt ment dokihoz, aki gratulált, Terhes!


Ami a menses ellenére nincs peteérést illeti, sajnos lehet. De ezt kérdezd meg egy dokitól, lehet csak lassabb egy picit a szervezeted a lányzó után, és még nem akar újra terhes lenni. Kitartást.

(5hó nem a világ, és ott a lányod, a tesó majd jön:))

Boldog babázást

17hetes kismama

2009. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is két éves, még Ő is szopizik. Ősszel várandós lettem védekezés mellett a kistesóval. Nem számítottunk rá, de az első meglepi után, nagyon örültünk. Sajnos elveszítettük a 9. héten. A nőgyógyász, gyerekorvos, védőnő mind a szoptatásra vezeti vissza az elvesztését. Persze nem zárható ki a genetikai rendellenesség sem.

A lényeg, hogy teherbe lehet esni szoptatás alatt is, van peteérés is.

De én biztosan megvárnám a szopi végét és így egy vetélési lehetőséget kizárnék. mert az igaz, hogy sokan simán kihordják a terhességet szoptatás mellett és és manapság mindenhol azt hallani, hogy nem gond a kettő együtt. De mi van ha pont az én szervezetem érzékenyebb és nem képes egyszerre ellátni ezt a két feladatot? Mind a kettő állapot igénybe veszi a szervezetet.

2009. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát, én csak azon lepődtem meg, hogy még szoptatod a kétéves lányodat. Szerintem ez már nem igazán jó ilyenkor. A te szervezeted is lemerül és ő pedig lassan ovis lesz és illenék önállóbb életet élnie. Ne kösd magadhoz ennyire.


Szerintem nőgyógyászt kellene inkább felkeresned ez ügyben. Ha van menzeszed, még nem biztos, hogy van peteérésed. Szoptatás alatt is teherbe lehet esni simán, ilyen értelemben az nem gond.

2009. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok. Lehet egyébként, hogy a szoptatást illetően tévedek. Nem vagyok szakértő, csak ez volt az első benyomásom. Nekem már egy kétéves kislány nagynak tűnik, de te vagy az édesanyja, te tudod a legjobban, mi a jó neki.
2009. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolónak:

A gyereket nem mi kötjük magunkhoz a szoptatással. Csupán hagyjuk, hogy önmagát válassza le akkor, amikor Neki jól esik, a saját ütemében és nem erőszakkal. Az én fiam 25 hónapos egész pontosan. Két éves korában még naponta 3x szopizott, most már csak 1x, este. De már vannak olyan napok, mikor már nem kér.

A másik gyerekem 13 hónapos korában választotta el saját magát. Van aki hamarabb megérett rá, van aki később. De általában 3 éves korig abbahagyják maguktól.

A lényeg, hogy se a mama, se a baba ne érezze rosszul magát a szopi miatt/közben.

Második v.

2009. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm szépen a válaszokat:-)

Az utolsó válaszolóhoz szólnék.valóban itt lenne az ideje az elválasztásnak,hiszen egy 2 éves gyermeknek ez már korántsem a táplálkozásról szól csak a testközelségről.Az a problémám,hogy nem tudom mit tehetnék,hogy elválasszam mert annyira kell neki még a cicizés mint egy falat kenyér.Olyannyira van ez igy,hogy éjszaka is felébred szopni.Ha nem adom neki keservessen sir érte.Úgyhogy részben egyet kell,hogy értsünk az elválasztás szükségességéről csak a módjában van problémám.Köszönöm a válaszodat:-)

2009. jan. 22. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Gondolom ez a lelki kötődésről szól már inkább, és lehet, hogy akkor ez így jó. Tényleg nem tudom, ti látjátok.

2009. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
17 hetes kismama vagyok, a kislányom most 18 hónapos és kb. 3 hete szokott le a cicizésről teljesen magától. Tehát nem akadálya a szoptatás a teherbeesésnek. Én mindenképpen megvárnám a helyedben, hogy a gyerkőc magától elhagyja a cicizést (én is így tettem), hiszen ahogy látom ez nálatok is inkább már lelki kötődés, nem pedig táplálkozás, vagyis ez neki még nagyon fontos, lehet, hogy neked már néha teher, de nézd az ő szemszögét. Egyébként csak óvatosan a leválasztással, ha ennyire kötődik még a cicihez, mert hallottam olyat, h. elvette az anyuka a cicit a gyerektől, aki ennek hatására olyan lelki traumán ment keresztül, hogy dadogni kezdett. Tehát csak okosan. A kistesó nekünk is többedszeri próbálkozásra jött össze, így a szopi mellett, de ne add fel, ha a szervezeted készen áll, jönni fog a kistesó. Sok sikert hozzá!
2009. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!