Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elhalt már másnak is a babája...

Elhalt már másnak is a babája 12 hetesen?

Figyelt kérdés

Ma voltam ultrahangon és már nincs meg a babám, semmi jele nem volt csak annyi, hogy nem éreztem a tüneteket kb másfél hete. A dokihoz holnap kell megint mennem, de csak talán a jövő héten csinálja meg az abortuszt, mivel nem vérzek.

Másnak is volt mát ilyen?Miért kell ennyit várni?

Nem fertőződhet el?

Mitől halhatott el?Van egy másfél éves lányom és előtte volt két méhen kívülim.

Valaki járt már így?


2009. jan. 19. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia.nekem 17 hetesen halt el.én sem vettem észre semmit,sőt a 16 hetes ultrahangon sem vették még észre,csak kicsit rosszul voltam,ezért mentem dokihoz.akkor derült ki.nekem azonnal megcsinálták a műtétet.sajnos az hogy mi történhetett a mai napíg nem derült ki.azt mondták elöregedett.nagyon sajnálom ami veled történt.én 7 éve vártam arra a babára,ez több mint egy éve volt.még nem sikerült újra a baba.

szerintem sok várni vele még egy hetet.nekem is azt mondták hogy azonnal műteni kell,hogy elkerüljük a hullafertőzést.

2009. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtudom mért ijen a dokid hogy miért várat ennyit!ezzel azért figyázni kell mivel simán fertőzést is kaphatsz.De egyik imerősömnek 14 hetese halt el a baba és a doki aztmondta nem volt egészséges!
2009. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos én is igy jártam. Nálam a 12 hetes UH még volt szivhang, minden rendben volt, majd a 14.héten mentem genetikai vizsgálat miatt Uh ra, de ekkor már nem volt szivhang, sőt ödémás volt már a baba, azt mondták, kb 2 hete nem él. Nekem másnap meg is csinálták a műtétet. Kérd te is minnél hamarabb, bármelyik kórházba ügyeleten is meg kell hogy csinálják a műtétet, nem vagy köteles 1 hetet várni, mivel csúnya fertőzést kaphatsz.
2009. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a www.orvosudakozo.hu-n Dr. Hamvas Ferencet.

Ha ma este már nem is, de reggel biztosan válaszol.

Írsz Neki, és nagyon gyorsan vissza szokott írni.

Nem is értem hogy csinálja...

Sok erőt kívánok most Neked.:(,

2009. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd, hogy a jovo hetig varjon az orvos a mutettel, nagyon felelotlen ez az orvos!!! Holnap ha bemesz, legy erejes, es mondd, ha nem er ra, beszeljen mas orvossal, de azonnal kerjed a mutetet!!!!
2009. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A barátnömnek 21hetesen fertőződött meg a baba.Neki meg kellett szülnie az élő babát,még rákérdeztek,hogy meg e nézné.Szóval borzalom.Nekem 7 hetesen halt el,azonnal műtét,én véreztem ezerrel.Szerintem minnél idősebb a terhesség,annál nehezebb feldolgozni!

Az első válaszolót igazán sajnálom,remélem mielöbb lesz egy egészséges kis csemetéje!!!

Neked is kedves kérdező minden jót,mielöbbi babásodást kivánok!!!!

Ne keseredj el sajna sok nővel megtörténik ez a szörnyű dolog!:-(

2009. jan. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szomorúan olvaslak Benneteket és mielőbbi, egészséges babákat kívánok mindannyiotoknak! Ezzel együtt a "szerencse" (de hüjjje szó ez erre) az, hogy a természet szelektálja a nem életképes, károsodott magzatokat. Létezik egy ritka, rosszindulatú daganatos betegség is- aki érzékeny, ne figyeljen most- a terhesség a legelején voltaképp (leegyszerűsítve) "rákká" fajul...

De a terhességek elején amúgy is a mindent vagy semmit elve érvényesül: a nem egészségesen "induló" kis sejtcsomó felszívódik, vagy korai vetéléssel ad esélyt egy következő fogantatásból egészséges életnek.

A nagyon korai, vetélésgyanús terhességekért ezért nem küzdenek túlságosan az orvosok sem: könnyen lehet, hogy biológiai kontraszelekciót végeznének így.

Semmi nincs értelmetlenül, a vetélés sem.

Kitartást Nektek!

2009. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon sajnálom. Mi 5 év után kezdtünk el próbálkozni, elsőre összejött, majd a 12. heti UH-n látta az orvos, hogy 9 hetesen elhalt. Nem volt semmi jele. Szombaton látta az orvos, hétfőn reggel már a korházban voltam, és elvégezte a beavatkozást. Én sem véreztem, de az volt a legszörnyűbb, hogy tudod, hogy már ne mél, mégsem szedik ki belőled. Szerencsére ez csak két nap volt, annyit kibírtam sírással valahogy. Szerintem menj el még egy orvoshoz, lássuk, ő mit mond. Amúgy én is kérdeztem a beavatkozás előtt adokitól, hogy amgától nem jött volna ki? Azt modnta, előbb-utóbb egy jó kis vérzéssel meg erős görccsel távozott volna. Csak nem tudom mikor, így is 3 hétig volt bennem élettelenül. Anyósomnak is volt egy elhalt terhessége, azt mondta, mikor kezdett belőle kijönni, már büdös is volt. Szóval ne várj egy napot se, konzultálj más orvossal is!
2009. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom én is ami Veletek történt és köszönöm a válaszokat.

Megpróbálom ma a dokival megbeszélni, hogy mielőbb csinálják meg, de ebben nem ő dönt, mivel nem akut eset, mert nem vérzek és a kórház be van táblázva. Eszméletlen...

Hát nem tudom mi lesz, de ez nagyon rossz. Akinek volt már ilyen fájt a dereka?

2009. jan. 20. 08:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én egy új hozzászóló vagyok. Nekem most friss sajnos a dolog, múlt héten szerdán kezdtem el vérezni. Előtte a derekam majdnem leszakadt. És végig még tartott az egész tortúra a derekam fájt, de nagyon. Nem voltak hasi görcseim se. Az én történetem ( remélem nem leszek bonyolult és hosszú) szóval, hogy tervezgettük a babót, decemberben úgy láttuk it az ideje próbálkozzunk. Novemberben éppen ezért elmentem nőgyógyászhoz, megnézettem, hogy minden rendben van e, csináltatam rákszűrést. Rákérdeztem a dokimnál, hogy nem e gond, hogy nekem minden mensi előt már egy héttel barnás folyásom van. Mert hogy hallottam erről a sárgatest elégtelenségről, ami miatt el lehet vetélni is. Azt mondta hogy ez normális. Gondoltam én rendben, ő az orvos. December végén megint elkezdtem barnázni, azt hittem mensi lesz, aztán január 4 -én nemhogy nem jött a barnázásom is elmúlt. Másnap a teszt poz. let. Kérdeztem az orvost normális e, hogy megint barnáztam, azt mondta, hogy beágyazódástól. Semmi gond, nem kell gyógyszer, majd 8 hetesen keressem fel, előbb nem lát semmit. Egy héttel kséőbb, múlt hétfőn megint elkezdtem barnázni, bementem a kórház nőgyógyászatára, ahol megvizsgáltak, közölték, hogy méhszájseb, megnéztek uh-on, minden rendben volt, méhem nagyobbnak irták. Azt mondták ismét semmilyen gyógyszerre nincs szükségem. Szerdán délután elkezdtem vérezni, de akor már piros volt. A leleteimmel bementem ismét a nőgyógyra, ahol meg se vizsgáltak azt mondták, hogy menjek haza, csináljak egy tesztet, azal reggel menjek vissza és megnéznek uh-on. Mire hazaértem már erősen véreztem, ezért visszamentem. Akor megvizsgáltak, adtak injekciókat, de hiába, mert regelre üres volt a méh. Műszeresen befejezték és haza is jöhettem. Az a barnás folyás nála is jelentett valamit, az orvosnak is tudnai kellett volna, lehet, hogy nem genetikai baja volt a babának, csak nekem van sárgatesthormon hiányom, de még az esélyt se adték meg, ha estleg az lenne a baj, akor legalább azt a gyógyszert kapjam. Sajnálom, ami veled is történt, szörnyű, hogy mi van az egészségügyben. Mert nem vérzel, nem vagy sürgős eset, engem hazaküldenek egy méhszájsebbel és két nappal később elvetélek. Ráadásul úgy jöttem el a kórházból, hogy anyit se mondtak, hogy pá. Nekem van két kislányom, akik most erőt adnak! Reméljük hamar túl leszel ezen a dolgon, megcsinálják a műtétet és hamarosan újra babás leszel. Egyébként még eszembe jutott egy történte, az unokatesóm volt igy, hogy a 8 hetes uh-n még volt szívhang, a 12 hetesen meg már nem és tőle is elvették a babát, utána kapott hullamérgezés miatt egy gyógyszert, nem tudom a nevét, de amig azt szedte nem lehetet próbálkozni, azt hiszem 6 hónapig, most viszont két kis manó boldog anyukája már.
2009. jan. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!