Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik 2011-ben akarnak hozzákezdeni a babaprojekthez?

Figyelt kérdés
34 leszek, első baba és eléggé félek (valami baja/bajom lesz, szülés stb.) és tájékozatlan is vagyok. Hasonló gondokkal küzdőkkel leveleznék, de ha valaki itt írna valami bíztatót, annak is örülnék.
2010. dec. 8. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi is 2011-ben akarunk nekiállni!:) Én 28 leszek! Ne görcsölj! Nálad sokkal "idősebb" nőknek is összejön a baba! Barátnőm nemrég szült 38 évesen. Makk egézsséges a pici. Bár ők nem tervezték, becsúszott. Lehet,hogy ezért is jött össze. Mert nem görcsöltek rá! A 34 év egyáltalán nem sok! Nem hiszem hogy sokkal nagyobb rizikója van, mintha 28 évesen szülnél!
2010. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mi is jövő tavasszal kezdjük el a babaprojektet, én 25 eszek. Hasonló kérdések kavarognak bennem is, örülök, hogy feltetted ezt a kérdést!
2010. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia! Azt hiszem te irtál vissza a kórházas kérdésemre, hogy te is olyan félős vagy mint én, vagy legalább is nagyon ismerősek a paraméterek... :P

Örülök hogy végül rászánod magad! Én is nagyon félek mint te, de már jön a baba úgyhogy muszáj lesz megküzdenem magammal! A tajékozatlanságon könnyen segithetsz, olvasgass itt is a neten máshol, tényleg nincs olyan kérdés amire a kismamáknak ne lenne válasza...

Remélem van türelmes, kedves dokid aki szintén rengeteget tud tenni azért hogy jobban érezd magad lelkileg. Én magánklinikára járok, igaz drága, de szép környezet és ápolják a lelkemet, rengeteget segit. :)

Babavállalás előtt úgyis kell komplex szűrővizsgálat, menj el, nézz körül, ha van ideális hely és doki akihez járhatsz nyugodtabb leszel.

Hajrá hajrá! :)

2010. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31 evesen szultem a kisfiamat es a tesot 34-35 eves korom korul tervezzuk. 2011 vegen kezdunk neki probalkozasnak akkor leszek 33 eves. Harmadikat mar nem tervezunk. :)
2010. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

10:17


"Babavállalás előtt úgyis kell komplex szűrővizsgálat, menj el, nézz körül, ha van ideális hely és doki akihez járhatsz nyugodtabb leszel. "


Ilyet ki csinál? Nődoki?

2010. dec. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a kedves válaszokat!

Igen, én voltam, aki válaszolt a félős kismama kérdésére. :) Melyik magánklinikára jársz? Nekem van egy jó dokim, de a férjem a magánklinikát is nézegeti (én nem ragaszkodnék hozzá, de nem is zárkózóm el, lényeg, hogy jó hely legyen). Mikorra várod a babát?


Hol végeznek komplex szűrővizsgálatot és miből áll?


Igazából nem az életkorom miatt aggódom, elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam. Azt csak leírtam mint paramétert. A terhességtől és a szüléstől félek. Meg attól, hogy olvastam, hogy lelki okai is lehetnek a meddőségnek, és ha már eleve parázok...

2010. dec. 8. 10:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Láthatóvá teszem az e-mailcímemet, ha a kérdéseimre (kórház és vizsgálat) nem lehet nyilvánosan válaszolni, mert esetleg reklámnak minősül, kérlek Bennetek, küldjétek el e-mailben. Nagyon köszönöm!
2010. dec. 8. 10:37
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, nődoki, manuális vizsgálat, kenetvétel méhnyakrákszűréshez (citológia) és bakteriális fertőzések kizárása van benne, emelett egy ultrahang, megnézi méh petefészkek méretét, helyzetét, látja ha van peteérés, meg te is látod, és megnyugtató hallani h minden ok. :) Én külön ilyen komplex szűrővizsgálat csomagot fizettem, de tuti megcsinálják ezeket sztk-ban is ha amúgy oda jársz.
2010. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azt hittem, a komplex vizsgálat mást is takar, nekem ezeket évente megcsinálja a dokim. Olyasmire gondoltam pl., hogy genetikai tanácsadás, ahol nem azt mondják, hogy "hmmm, kedves kismama, 35 felett már nagyobb az esély rendellenességre" (ezt magamtól is tudom...), hanem esetleg vérből meg tudják mondani, hogy veszélyeztetett lehet-e a gyerek? Örököl-e valamit? Vagy ilyen vizsgálat nincs?
2010. dec. 8. 10:40
 10/18 anonim ***** válasza:

De igen, ilyen vizsgálatra is van lehetőség ott ahová én járok gondolom máshol is. Én ilyet nem akartam. Úgy tudom ezeket teherbeesés után szokták végezni, de majd megkérdezem. 16-án megyek, mert még csak 5 hetes vagyok és szeretnénk hogy legyen szivhang addigra már valószinű lesz.

Ja és ami nekem nagyon fontos: Férjemmel mindent együtt csinálunk, mindenhová jön velem, minden vizsgálatnál, szülésnél is ott lesz, felkészitő tanfolyam együtt, kismamajóga együtt (van ilyen hely ahol lehet) - ez is sokat segit a félelmeimen.

Megirom privibe én hová járok, még nem döntöttem végleg hogy ott fogok-e szülni, de 99% mert ez a legolcsóbb magánklinika és nagyon közel is van a lakásunkhoz. Amúgy meg eddig mindennel elégedett is vagyok, de nem volt sok minden eddig. :D

2010. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!