Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves Lányok! Hogyan lehet...

Kedves Lányok! Hogyan lehet nem gondolni, "görcsölni" a a babatervezésnél arra, hogy összejön-e a babó vagy sem?

Figyelt kérdés

Minden hónap egy kudarc! Még nem foglalkoznának velem az orvosok, mert "csak" 5 hónapja nem jön össze...27 éves vagyok és elvileg egészséges...

Igazságtalan, hogy sokan vannak, akik nem szeretnének babót és véletlenül összejön, és kb ugyanennyien, akik küzdenek, remegve várva a ciklus végét reménykedve a 2 csíkban. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok nő elvetél, vagy hosszú hónapokat vár a babára.

Ti hogy éltétek meg a kudarcot? Ki mennyi időt várt?


2009. jan. 19. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne keseredj el! Mi is kb fél éve próbálkozunk!Egy barátnőmnek 2 gyereke is van, úgy, hogy nem tervezték, bár utólag örültek neki, de mondta, neki legalább nem kellett görcsölnie azon a kérdésen, hogy "megjön?nem jön meg?"

Mi nagyon szeretnénk babát, minden nap olvasom a netet és a babatervezés előnye, hogy sokat tanulok, mire érdemes odafigyelni, mi mire jó, stb.

És valóban igazad van, sokszor oda érkezik baba, ahol nem is várják. Aki igazán akarja, az meg küzd érte! Én bízom abban, hogy a babák tudják, mi a jó időpont, mikor kell hozzánk érkeznie.

A lelkizésen túl, vannak módszerek, amiket használtok?

2009. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos, nincs olyan, hogy nem gondolsz rá. Mi három évig próbálkoztunk, mindenféle tea, vitamin, ágynemű, pozíció, wellnes-hétvége, gyertyafényes vacsora, meddőségi kezelés.. hiába. Szép lassan tönkrement a házasságunk. Amikor azzal voltunk elfoglalva, hogyan rendezzük az életünket, szinte "égből pottyant" baba jött. Sőt, a férjem már kijelentette, hogy nem akar gyereket. Két nap múlva lett pozitív a teszt. Szerintem a legjobb recept: lemondani róla. De azért én megint megtenném, hogy minden követ megmozgassak érte. Sajnos a fájdalom vele jár. De egyvalami fontos: ne azt nézd, hogy aki nem akar, annak lesz, ez téged nem visz előrébb, más ember gyereke meg a más dolga. Az én rokonom azért nem áll velem szóba, mert nekem összejött, neki nem. Ez rosszul esik a másiknak!

Sok sikert és türelmet!

egy 25 hetes kismama

2009. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez butaság hogy még 5 hó után nem foglalkoznának veled az orvosok. Mi 4 hó után fordultunk a nődokimhoz és készséggel állt rendelkezésünkre. Mára már túlvagyok 2 gyógyszeres hónapon és holnap megyek ismét dokihoz. Eddig nekem is minden hónap egy kész tragégia volt és kicsit depis is lettem, de bízok a dokimban és azt mondta hogy fog segíteni. Adtam magamnak még 1 évet a teherbeesésre és megpróbálok nem csak a babára gondolni, igaz nagyon nehéz!!! Ennyi csalódás és fájdalom után talán rám is rámmosolyog a "szerencse" és végre boldogan várhatom majd az első gyermekemet! Sok szerencsét neked is!!!! És a fő hogy gondolkozz mindíg pozitívan és minnél előbb keresd fel a nőgyógyászod!!!

2009. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is minden hónapban ez jut eszembe, hogy milyen igazságtalan az élet. Annak aki nem is akarja még rendszertelen mensivel is egyből összejön, annak aki úgy bánik a gyerekével mint más a kutyájával se, annak lehet gyereke, nekem pedig aki mindent megtennék érte nem jön. Én sem tudom, hogy hogyan lehet nem gondolni rá, mert nekem szinte mindennap eszembe jut, hogy de jó lenne ha összejönne. De már nem is igazán tudok reménykedni. Valahogy azt érzem, hogy nekem soha nem fog sikerülni. Egyébként a rágörcsölés szerintem, mint olyan főleg mint késleltető tényező nem létezik. Csak ha nagyon akarod akkor folyton ezen jár az eszed, figyeled magad, és minden nap egy örökkévalóságnak tűnik. Ha pedig nem gondolsz rá csak annyit segít hogy gyorsabban megy az idő addig, pedig a baba ugyanakkor jön, mintha gondoltál volna rá.
2009. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyébként az is igaz, hogy nekem is csak 6 hónap elteltével írta fel a clostit a doki, addig csak mérnem kellett a hőmet.
2009. jan. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Lányok a biztatást, aranyosak vagytok.

Már sajnos volt egy vetélésem és emiatt 2x annyira félek, hogy megtörténik megint. Az első babánk lenne és minden körülmény adott már, még hitelünk sincs hál!Istennek.

Már megint orvost keresek, mert az utolsó is nagyon szemét volt. Nincs szerencsém velük...Kivizsgáltatom magam.

A 2. válaszolónak boldog babavárást és könnyü szülést kívánok és kedves sorstársaim nektek sok sikert, hogy hamarosan babások legyetek! :-)

2009. jan. 19. 12:44
 7/9 anonim válasza:
100%
4éve próbálkozunk mindennel de semmi nem sikerül mégsem.Minden hónap egy padlóra kerülés egy kudarc és az örökös Miértek.Nem lehet nem gondolni rá mikor körülöttem négy hónap alatt 12 kisbaba született és legalább 5 kis mama van gömbölyödő pocakkal.Nekik miért lehet és nekem miért nem.Ez egy borzalom!Ne tudja meg senki milyen érzés!!!
2009. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is volt egy vetélésem, és állandóan ezen a honlapon csüngök, mint aki bekattant. Néha kezdek magamtól megijedni. Pedig mi még nem is próbálkozhatunk, még várnunk kell pár hónapot. Próbáltam magam mással lekötni, például tanultam az egyetemi vizsgáimra, erre fel nem engedett be a tanár vizsgázni, mert munka mellett nem jártam eleget az órákra! Ez volt ma reggel. Azóta eltört a mécses, hogy még akkor sem sikerül mással foglalkoznom, ha akarok! Ja, amúgy a napokban azt álmondtam, hogy megint elvetéltem. Bőgve ébredtem éjszaka. Ez a helyzet kezd egyre idegesítőbb lenni. És már egy hónapja volt a vetélés! Szóval, ha valaki tudja, hogy kell nem rágörcsölni a babára, az nekem is mondja el!
2009. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lányok!

Három kulcsszó: TÜRELEM, ELFOGADÁS, ELENGEDÉS.

38 éves vagyok, három éve mentem férjhez, azóta szeretnénk babát. Az első kettő hamar (3-3 hómap alatt) megfogant, de 6-7 hetesen elhaltak. Semmi problémát nem találtak nálam.

A második után teljesen elkeseredtem, sokat sírtam, türelmetlen voltam, az életet hibáztattam. És persze az ismerőseim, rokonaim (nálam jóval fiatalabbak) babásodtak. Egy évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy ráébredjek, hogy nagyon, de nagyon rosszul állok a dolgokhoz. Ajánlok minden olyan könyvet, ami az ITT és MOST-tal foglalkozik. Depis időszakomban úgy éreztem, hogy az ITT és MOST is ellenem van, hiszen itt és most már lehetne gyerekem, ha megszülettek volna, de nincsenek..... De miután elolvastam néhány könyvet, ami technikákat, gyakorlatokat is adott, rájöttem, hogy nagyon rosszul gondolkodtam. Tehát: tényleg a MOST-tal foglalkozzatok, és ezt gyakoroljátok is. Pl. reggel, amikor fogat mosol, érezd a fogkrém ízét, az illatát, goldolj arra, milyen szép tiszták lesznek a fogaid, stb. Ha süt a nap, amikor az utcára lépsz, arra gondolj; ahogy mész munkába, figyeld a lépteidet, ahogy a talpad alatt csikorog a hó, vagy görögnek a kavicsok; figyeld a természet hangjait; stb. És az élet minden helyzetében tedd meg ezt. Egy idő után rá fogsz jönni, hogy valójában mit is jelent az ITT és MOST, ill. nem azt jelenti, amit most érzel: a baba hiányát. Ezáltal tudod ELENGEDNI a vágyadat (tehát nem lemondani kell róla!), és ezáltal tudsz TÜRELMES lenni, ill. tudod ELFOGADNI azt a helyzetet, amiben éppen vagy. Másfél évvel a második vetélésem után, ilyen "elengedett" állapotban, szinte hihetetlen módon ismét megfogantam. Igaz, megint elhalt az embrió. És tudjátok, mi az érdekes? Néhány hónappal később egyik kedves kolléganőm mondta, hogy nagyon féltett a harmadik vetélés után, azt hitte, hogy teljesen ki leszek borulva, de meglepődve és örömmel látta, hogy nem voltam. Tehát nekem nagyon segített az, hogy megismertem a valódi ITT és MOST-ot, és tudtam/tudom alkalmazni. Ezek mellett még nagyon segített az, hogy spa-méregtelenítés kapcsán csak úgy mellékesen sokat beszélgettem egy természetgyógyásszal, aki a lelkemre, élettel kapcsolatos hozzáállásomra nagy hatással volt.

Mostmár nem fordul elő az, hogy görcsbe rándul a gyomrom, vagy elbőgöm magamat, ha megkérdezik, hogy velem mi újság, mikor lesz baba, vagy ha pocakos kismamát, pici babát látok, vagy róluk hallok. Pedig most is babásodnak ismerőseim, kollégáim feleségei.

Ajánlom, hogy próbáljatok meg ezen az úton elindulni.

Remélem, hogy tudtam segíteni, és mindenkinek nagyon-nagyon sok sikert kívánok.

2009. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!