Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért félek ennyire a szülsétő...

Miért félek ennyire a szülsétől? Még nem vagyok kismama, de hamarosan az leszek. Ti mennyire befolyásoltátok a babátok nemét, bármiféle naptárral?

Figyelt kérdés

Már csak megszakitással védekezünk 3 hónapja. Babát tervezzük, de csak jövőre ha meg házasodtunk. Nem tudom miért érzem ezt az érzést, de én nagyon félek a szüléstől.

A fájdalomtól félek és hogy minden rendben menjen végig, amig a hosszú utat megteszi, a fogantatástól amig a kezembe nem ér :)

Kisfiut szeretnénk elsőre....

Valaki van hasonló helyzetben aki még ezek előtt áll? Szivesen beszélgetnék vele :) 24 éves vagyok.


2010. nov. 7. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok. 5 hónapig megszakítással védekeztünk, a napokban ment csak élesben már...:)

Én nem félek, igyekszem pozitívan gondolkodni, de tény, hogy hatalmas felelősség. Én az miatt izgulok kicsit, hogy sikerül-e teherbe esnem.

Én örülni fogok, bármilyen nemű is lesz a babám, pláne elsőre....

Nem szeretnék a természet felett uralkodni, beleszólni, mert könnyen a visszájára fordulhat...lesz amilyen lesz...

Mindegy csak egészséges legyen.

2010. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia. Köszönöm hogy irtál. Persze ez egyértelmű hogy először is sikerüljön teherbe esnünk. Egyik félelmem ez, hogy vajon sikerülni fog e...

Sok sikert a babához :)

Bár kétszer már ugy csináltuk hogy mensi előtt pár nappal bennem ment el a párom, mennyi ennek igy az esélye??? Elvileg igy nagyon kicsi, hisz eddig megjött nekem is. Bár az lenne a legszebb ha mégse jönne meg legközelebb :) De jobb szeretném normálisan és nem "tesztelni" hogy vajon igy össze fog jönni vagy sem ?!!!

2010. nov. 7. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, így sem esélytelen, de természetesen akkor adnátok meg a maximális esélyt, ha egész ciklus alatt éleben lennétek együtt.
2010. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
persze tudom, de szeretnénk várni legalább 2-3 hónapot, addig meg igy fog el telni...:)
2010. nov. 7. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Még egy éved van. Ne foglalkozz ennyivel előtte ennyire ezzel a témával!

Sajnos én is meg voltam róla győződve, hogy hamarosan kismamam leszek, miután egyáltalán nem védekeztünk. Nekem is hasonló gondolataim, terveim voltak. Szerettem volna tavaszi babát (nem volt mindegy az évszak, amikor megszületik), hogy lány legyen, ne örökölje ezt meg azt... Persze első helyen állt az egészsége, de azért ezeket is fontosnak tartottam.

Mindennek már 4 éve és még mindig semmi.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nálatok ez még annyira sem aktuális téma, mint nálunk volt az elején. Ne görcsölj, agyalj ezeken a dolgokon. A természetet nem tudod megváltoztatni. Élj egészségesen, használd ki ezt az évet: sportolj, tereld el a gondolataidat másfelé. A szülést pedig majd áldásnak fogod gondolni, mikor már valóban terhes lesz az állapotod és már a karodban tartanád a babád.

Tudom, könnyű mondani, hogy ne ezzel legyél elfoglalva, nekem sem könnyen megy.

2010. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi neked is. szeretnék nem erre gondolni,de párommal is annyit beszélünk ezeken. Már neveket is beszéltünk, folyamatos téma nálunk. És hiába nem akarok erre gondolni, nem megy, mert neten is nézegetem a holmikat (olyan enni valóak) :) és nem tudom a gondolataimat más fele vinni, csak várom azt a napot és hogy teljen el az idő és hogy minél hamarabb teherbe essem :S :)

remélem minél hamarabb neked is ott lesz a picuri. szoritok értetek.

2010. nov. 7. 18:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is így álmodoztam, mint Te! A férjem aki még 2 éve nem volt az , hallani sem akart a babáról, de megbeszéltük, hogy megszakítással védekezünk és ha véletlenül becsúszik, hát semmi baj, a jó Isten is így akarta. Persze én minden hónapban reménykedtem, hogy hátha becsúszott, de semmi. Ez év áprilisban azt mondta a férjem, hogy most már mindent bele, indulhat a babaprojekt. Nagyon boldog voltam. Májusba összeházasodtunk. És azóta is nagyon próbálkozunk, de még mindig semmi. én nem is gondolok a nemére, csak arra az egyre, hogy végre teljesüljön az álmom. És mindenkinek ezt kívánom!
2010. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nagyon megértelek, de nem szabad ennyire rákattanni a témára:)

Tényleg találj ki valamit amivel eltereled a gondolataidat....

2010. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En mar szultem, es most legalabb annyira felek 2. gyerek elott (meg nem vagyok terhes), mint 1. szules elott. :( Most mar azert ,mert tudom mire szamithatok.


De hat ez olyan valami, amin tul kell esni. Jo annak, akinek jo elmeny a szules. Az enyem rovid volt es nagyon fajdalmas, DE nem lett terhessegi csikom, nem repedtem (egy pici belso repedes volt de semmiseg), nem volt gatmetszes, sem varras! Es nem lett aranyerem (azt hiszem). :)

2010. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!