Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 éves vagyok, nem tudom...

16 éves vagyok, nem tudom eldönteni hogy esetleg terhesség lehet e, vagy más lehet e a probléma?

Figyelt kérdés
Mint írtam, 16 éves vagyok, van barátom és élünk szexuális kapcsolatot. 12 napja késik a menstruációm. Az aktus elején egy egy nagyon kis ideig óvszer nélkül, majd utána óvszerrel védekezünk. Mindig is figyeltük, hogy sose szakadt e ki, és sosem történt az se hogy elment volna bennem. Viszont 12 napja késik, amikor meg kellett volna jönnie elkaphattam valami vírust, mert lázas lettem és brutális égett a gyomrom, de közben valami fertőzést is össze szedhettem az iskolából, mert fura folyásom volt és irritált voltam lent. Arra használtam egy krémet, az már el is múlt, de ugye megjönni még mindig nem jött meg. Ma suli közben vettem észre, hogy a tisztasági betétemen ilyen barnás szerűségű folyásom lett, de azóta meg már semmi ilyesmi nem lett. Szerintetek? Barátom és anyukám tud róla hogy késik, nőgyógyászati időpontom csak november közepére tudott lenni, és igazából nagyon félek, hogy esetleg terhes lettem e. Terhességi tesztet nagyon félek venni(nem magától a megvevéstől, hanem az eredmény miatt) pedig tudom, az lenne a legegyszerűbb de én semmi féleképpen se szeretnék gyereket! Megköszönöm ha érkezik normális hozzászólás, és mielőtt valaki leírná, tudjuk hogy felelőtlen döntés volt ez tőlünk, de fél évig semmi probléma nem volt eddig. Tüneteket egyáltalán nem érzek, semmi rosszullét, mellfájás nincs, egyedül puffadásom és székrekedésem van egy 3-4 napja. A mensim első egyik jele a mellérzékenység/ fájdalom volt, de most egyáltalán nem érzem.

tegnap 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Tud róla a párod is és anyád is.

És hármótok közül nincs egyikőtöknek se annyi esze, hogy elbattyogjom a patikába, vegyen egy tesztet, te meg ha akkora nagy lány vagy, hogy a lábaid széttedd, akkor már egy pisilést ne tudj végrehajtani...

tegnap 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ha az anyád tényleg tudná az első dolga lett volna tesztet venni...nem várna az orvosra.

Üdv egy 2 lánygyerekes anyuka

tegnap 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Ha megcsinálsz egy tesztet vagy megnyugszol, mert negatív, vagy ha mégis pozitív lenne, akkor legalább minél előbb elkezdhetsz gondolkodni hogyan tovább. Az időhúzás most a legrosszabb döntés, amit hozhatsz.
tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem akarnál gyereket semmiképpen akkor nem csináltad volna védekezés nélkül...

anyád dehogy tud róla..ha tudna akkor már ott ülnél az orvosnál.

tegnap 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az nem megoldás, hogy nem tesztelsz. Megértem, hogy félsz az eredménytől, de ha terhes vagy, akkor akkor is terhes vagy, ha nem tesztelsz. Ess túl rajta, ha nem vagy terhes, legalább megnyugszol, ha meg igen, akkor tudsz cselekedni mielőbb.


Aki felnőttet játszik, annak felnőttként kell tudnia felelősséget vállalni a tetteiért. Ha anyud és a párod tud a dologról, kérd a támogatásukat. Ne egyedül tesztelj, hanem mikor mondjuk ők is veled vannak. Szedd össze magad és csináld meg, ha szexelni tudtok, akkor egy tesztet lepisilni se lehetetlen. Érzelmileg nem könnyű, az biztos, de a muszáj nagy úr. Jobb, ha a nőgyógyásznál derül ki? Szerintem nem.

Egyébként ilyen fiatalon a ciklus változhat, nekem az első két évben teljesen random volt. Amiket még leírtál - betegség stb. - mind tolhatnak rajta, illetve az is, hogy stresszelsz.

tegnap 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4es válaszoló! Igenis anyám tud róla. Sajnos magán szakrendelőhöz nincsen elég pénze, szóval azért elég túlzás az, hogy már ott ülnék az orvosnál:) Mint írtam, van időpontom orvoshoz, de majd csak november közepére. Kedves 2-es válaszoló, 2 lánygyermekes anyuka. Nem minden szülő ugyanolyan, az én anyám pl nem hozta fel nekem, hogy elmegy venni tesztet!
tegnap 17:31
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem szabad védekezés nélkül együtt lenni...ha berakta, akár 1 másodpercre is, akkor már nem zárható ki a terhesség sem.


Egyébként nem gondolnám, hogy terhes lennél. Egy tesztet vegyél meg, pisild le és, ha negatív, két nap után kb meg is fog jönni. Iyenkor a stressz miatt is késhet.


Nem para testtet csinálni, én is csináltam 17 évesen, mert tapasztalatlanok voltunk és bennem maradt a gumi...én is féltem, de két hét késésnél erőt vettem magamon és megcsináltam. Nekem az a ciklus mondjuk teljesen kimaradt. Ennyi idősen már a tudat, hogy szexel az ember okozhatja az össze vissza ciklust.


Most az első a teszt. Muszáj tudnod mi a helyzet, mivel az abortusz is időigényes és kicsúszhatsz az időből.


Nem kell ezen stresszelni, viszont most itt az ideje helyesen cselekedni. Bárkivel történhet ilyen, és kb mindenkivel volt már hasonló szitu.



Legyél bátor és felelőségteljes.

tegnap 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

edves 4es válaszoló! Igenis anyám tud róla. Sajnos magán szakrendelőhöz nincsen elég pénze, szóval azért elég túlzás az, hogy már ott ülnék az orvosnál:)

Nem, nem túlzás, mivel akkor anyád tudná, hogy ilyen helyzetben időpont nélkül is fogadnak, mint ahogy ezt minden felnőtt tudja :-)

tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom akkor, de ahol mi lakunk nincs ilyen lehetőség, pedig megkérdeztük! Az orvosnak annyira be van telve a naptára, hogy egyszerűen nem tud adni időpontot.. Ha lehetne, már rég ki vizsgáltattuk volna magamat..
tegnap 17:42
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező hol éltek ahol 200km-es körzetben nincs körzetes SZTK? Az Északi sarkon?
tegnap 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!