Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kép alapján tegnap és ma...

Kép alapján tegnap és ma között lehetett a peteeresem, Ovulációs teszt??

Figyelt kérdés
[link]
ma 12:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Ugy latom ma halványabb a csík
ma 12:13
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem látom, hogy bármelyik is ugyanolyan erős lenne mint a kontroll csík. Vagy nem volt még LH csúcs, vagy más érzékenységű tesztre van szükséged.
ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még nem volt egyáltalán ovulációd. Kicsit félreérted az ovulációs tesztet, nem így működik. Semmi gond, senki sem ezzel a tudassa születik, leírom részletesen.


Ez nagyon fontos, a legfontosabb: az ovulációs tesztnél igazából UTÓLAG tudod meg, hogy tegnap volt a legerősebb, mert a mai már halványabb.


Második legfontosabb: az ovulációs teszt az LH hormon csúcsa méri. Amikor a legerősebb a második csík (ami mindenkinek más erősségű), azaz pozitív az ovulációs teszted, onnantól 24-36 óra a repedés, a petesejt kiszabadulása.

Azaz maga az ovuláció.


A teszt tehát nem az ovulációd pontos napját jelzi. Hanem azt sejteti, hogy mindjárt bekövetkezik, kb. 1-1, 5 nap múlva.


Ha a mai lenne a legerősebb, holnapi már halványabb, akkor holnap valamikor/holnapután reggel reped a tüsződ és van ovulációd.


Ha mondjuk szerdán lesz a legerősebb, értelemszerűen csütörtökön lesz az ovulációd, legkésőbb pénteken reggel.


Nagyon fontos, hogy nem mindenkinek erősödik egyenletesen, nem mindenkinek egyenletes az LH hormon emelkedés, valakinek hullámzó. Azaz erősödik, elhalványul, megint erősödik. Ne ijedj meg tőle, ha nálad is ez lenne.


Amikor úgy látod, hogy "tegnap erős volt, ma halványabb", szuper, tegnap volt pozitív, ma lehetett ovulációm. Na sokan itt esnek bele a hibába, és azonnal abbahagyják a tesztelést az első halványabbnál. Ne hagyd abba. Előfordulhat, hogy nem tud megrepedni a tüsző, azt nem mutatja az ovulációs teszt. Csak jelzi az LH csúcsot, ovulációt nem igazol. Valakinek többször pozitív egy hónapban, mert többször próbálkozik a szervezet, hogy megrepedjen, és csak másodjára, harmadjára sikerül. Mindig teszteld végig a teljes ciklust, egészen a menstruációig. Meglepődhetsz, hogy többször is pozitív lesz...


Kivéve, ha mellette hőmérőzöl. Az utólag igazolja az ovulációt (kb. 3-4 nappal utána, tartós hőnövekedéssel), akkor nem kell tovább ovulációs tesztet használni.


És végül a paradoxon: hiába pozitív az ovulációs teszt, nem biztos hogy egyáltalán van is ovulációd. Vagy hogy minőségi az ovulációd.


Ha pedig sosem pozitív, azaz sosem lesz erős a második csík, attól még lehet ovulációd. Például nem kapod el a 12 óráig tartó LH hormon csúcsát.

Vagy rossz érzékenységű tesztet használsz. 20-assal érdemes kezdeni. Ha az nem jó, mindig halvány, akkor jöhet a 15 vagy 10.

ma 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

*Második legfontosabb: az ovulációs teszt az LH hormon csúcsa méri. Amikor a legerősebb a második csík (ami mindenkinek más erősségű)


Ide még elfelejtettem, bocsi, hogy akkor erős a Második legfontosabb: az ovulációs teszt az LH hormon csúcsa méri. Amikor a legerősebb a második csík (ami mindenkinek más erősségű csík, ha minimum olyam erős, mint a kontroll, vagy még erősebb.


Ha sosem lesz olyan erős, próbálj ki más érzékenységűt.


Szóval neked azért nem volt még ovulációd, mert túl halvány a teszt. Ha mégis a tegnapi lenne av legerősebb, amit kétlek, akkor sem tegnap volt ovulációd, hanem ma, esetleg holnap reggel 😊


Hasznos az ovulációs teszt, de főleg abban, hogy magadat idegesíted vele, na. A fenti paradoxonnal miatt. Ha negatív, az nem jelent semmit, ha pozitív, az sem igazol igazából semmit.

Mondom ezt úgy, hogy közel egy évig használtam.


Ha biztosra akarsz menni, legyetek együtt 2 naponta, vagy akár naponta a férjeddel. Akkor biztosan nem késitek le az ovulációd. A tesztet pedig csak megnyugtatásnak használd. Pszichológustól hallottam, hogy ez a teszt amúgy mire is jó igazából: hogy a kontroll érzete a kezünkben legyen.

ma 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a reszletes válaszokat. Tegnap tegnapelőtt mar fajogatott a jobb oldalam, tetnap délután erőteljesen es szurt is , még direkt meg is nyomkodtam a jobb oldalamnal a hasamat, és egyértelműen szúrt és fájt. Probaltam mar tobb különböző tesztet, de nekem sosem volt ugyanolyan erős, mint a kontroll csík, megis megfogant a fiam :D ezzel tenyleg csak magamat idegesitem :D
ma 13:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez 30-as érzékenységű
ma 13:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a 30as érzékenység miatt nálam a pozitív csak annyira pozitív, amennyire a képen latszik? Mert a tegnapi/tegnapelőttihez képest egyértelműen halvanyabb a mai teszt.
ma 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy neked a 25-ös teszt kell és a 30-as nem tud pozi lenni, amúgy is ritka akinek ilyen magas az lh-ja. Nekem pl csak a 20-as mutatja jól.


Jelenleg vagy nem volt még lh csúcsod, vagy érzékenyebb teszt kell.

ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!