Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Még szoptatok, de még nem...

Még szoptatok, de még nem menstruálok, akkor lehetek terhes? Van akkor peteérés, hogy veszem észre?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kérdeztem ezt már én is. Nekem ketten válaszoltak, mindketten azt írták hogy lehet, vagyis hallottak már ilyet. Én is szoptatok, de nekem azóta megjött, úgyhogy én egy pozitív példa vagyok ha nem akarsz újra terhes lenni most. A doki is azt mondta, hogy nem nagy a valószinűsége. Igaz én akkor négy-öt héttel voltam szülés után. Nem tudom, ezt számít e valamit.
2009. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem ahogy megjött a menszeszem, onnantól kezdve nem akartak szoni a babáim. 4 hónapra volt meg először. Onnantól tápszereztünk. Ezt már sokmindenkitől hallottam, de persze mi vagyunk kevesebben. Hogy mitő lehetett, még azóta sem jöttem rá.

Mostmár 4 és 3 évesek a gerkőceim.

2009. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,


Attól hogy nincs mensi, még peteérés van.

De állítólag a szoptatás, ha az rendszeres, és csak szopizik a baba, az valamilyen szinten véd a teherbe eséssel szemben. Ez szerintem max. 5-6 hónapig van, utána tuti nem ad védettséget már.

Nekem 11 hónapra jött meg. Volt 2 mensim, és a köv már nem jött meg. Most vagyok 17 hete, és a csajszim pedig 17 hónapos..és még szopizik...:)))

2009. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Természetesen teherbeeshetsz.
2009. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A szülés utáni első menstruációt megelőzi egy peteérés. Ebből következik, hogy bizony, teherbe eshetsz.
2009. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Még most nem szeretnénk a köv.babót úgyhogy vigyázunk.
2009. jan. 7. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van nem tudhatod előre, hogy mikor lesz a peteérés.

Nekema dokim a 6. hónap után írt fel egy olyan fogamzásgátlót, amit szopizás mellett is lehet szedni.(Cerazatte)

Ez a gyógyszer kimondottan a peteérést szünteti meg.

Semmilyen hatása nincs a babára.

Én 2 éves koráig szopiztattam, és akkor is csak azért hagytuk abba, mert úgy olvastam, hogy ilyen idős korában ha még szopik az mentális zavarokat okoz a nemiség kifejlődésében.

Most 4 éves a gyerek és a szinte minden betegség elkerüli(Hála az égnek)!

Úgyhogy nem kell tőle tartani.

2009. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!