Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekvállalás előtt oltások...

Gyermekvállalás előtt oltások (Bárányhimlő, rubeola)?

Figyelt kérdés

Milyen oltásokat ajánlott beadatni bárányhimlő és rubeolán kívül terhesség előtt?


Ezeket az oltásokat be lehet egyszerre adatni?


Illetve mennyi időt kell várni ezen oltásokat követően a teherbeeséssel?


szept. 16. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézetni, hogy védett vagy-e, valószínűleg az vagy. És akkor nem szükséges oltatni. Ha nem vagy védett, akkor igen, ajánlott.
szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy oltatták a mostani szülőképes nőket. 26 vagyok, egy éve szültem kb. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem hogy mi ezt még nem kaptuk meg gyerekként. Én átestem rajta oviban.
szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Èn 40 vagyok, az egyik első èvjàrat, akik rubeola ellen kaptak oltàst. Emlèkszem, volt olyan gyerek a tàrsashàzunkban, aki àtesett rajta, az volt a legnagyobb baja, hogy nem jöhetett le jàtszani. Ùgyhogy jobb lett volna mindenkit hagyni àtesni rajta, mert így sokan nem lesznek vèdettek, mire gyereket vàllalnak.
szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A bárányhímlőt, ha nem voltál még, szerintem érdemes.

Én 33 évesen kaptam el, a fiam hozta haza az oviból. Addigra már volt egy másfél éves kishúga is, nálunk úgy jött ki, hogy a nagynak még nem volt a kötelező oltások között, a kicsinek meg már igen, így neki a világon semmi baja nem lett... de belegondoltam, hogy ennyi erővel akár a terhességem alatt is hazahozhatta volna, és akkor is elkaphattam volna tőle, és ki tudja, mi lett volna a kicsivel. Így utólag felelőtlenség volt, hogy nem adattam be, ráadásul tudtam is, hogy nem voltam hímlős gyerekkoromban.

Nyilván ahol nincs nagyobb gyerek, vagy van, de már azután született hogy kötelezővé tették az oltást, ott elenyésző az esélye, hogy elkapja a kismama, de ha másért nem is, már csak amiatt sem hülyeség beadatni, mert felnőttként elkapni sokkal gázabb mint gyerekként, tapasztalatból mondhatom.

szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem boztos h nem voltal baranyhimlos

A fiam es a lanyon anno 1 het eltolassal kapta el az oviban.

A fiam vegig jart mert osszesen 3 pottye volt egy kupacban. Es egy nagyon szetvakart a hatan. A doki sem volt biztos benne h az. Mert a hatan ami volt annyira sebes volt h mar nem lehetett megallapitani. Az ami 3 volt egybe az meg olyan volt mint egy csipes. Mikor a lanyom elkapta rajta volt talan 5-6 db? Na akkor mondta h akkor a fiam is baranyhimlos volt.


Szoval potty nelkul is at lehet veszelni a baranyhimlor.


Rubelola ellenar en is vedve vagyok pesig nwm vagyok 20on eves 🤣


Szoval ha parazol akkor elsore kered meg a oltasi konyved. Kerd el anyutol. Majd menj el ellenanyagazintet nezni.

szept. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha most vagy fogamzóképes korú nő és Mo-n voltál gyerek, akkor benne volt az oltási sorodban a rubeola, szóval megkaptad hacsak nem voltál allergiás rá. Azért ellenanyagot nézethetsz ha biztosra akarsz menni.


A bárányhimlő oltás valószínűleg nem volt kötelező, sőt lehet hogy nem is létezett még, de akkor szinte biztos hogy elkaptad. De arra is lehet nézetni egy ellenanyagot.

szept. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!