Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy érzik magukat lelkileg...

Hogy érzik magukat lelkileg akiknek volt vetélésük és most ujra terhesek?

Figyelt kérdés
3 hónapja volt missed ab.-om és tegnap pozitív lett a tesztem. Még felsem fogtam azthiszem,próbálok pozitívan gondolkodni de azért félek. Ki hogy élte ezt meg,és ilyenkor mindenkinek kell szedni valamilyen gyógyszert hogy nehogy baj legyen? Terhesvitaminon kivül értem.
2009. jan. 6. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Gratulálok, hogy sikerült! :)) Igen, dokinak mindenképp tudnia kell az előzményekről, mert nagyobb odafigyelést igényel a terhességed most. Lehet, hogy fog adni terhességmegtartó gyógyszert, Utrogestant, vagy Duphastont, azt majd ő eldönti.

Az, hogy félsz, hogy újra elveszítesz egy babát, egy teljesen természetes érzés, de kérlek, próbáld meg legyőzni magadban. Ritkán ismétlődnek meg az ilyen tragédiák. Minden kismama izgul mindig, hogy minden rendben legyen a kis csöppségével, azok is, akik rossz híreket sosem kapnak. Ez már az anyai aggódás részei. De ne szabad sosem, hogy a félelem elhatalmasodjon rajtunk, annál is inkább, mert a kisbabánk is megérzi ezt.

Vigyázz nagyon magatokra és fel a fejjel, ezúttal minden szépen alakul! :)

2009. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2év utá a teszt pozitív lett,hát mit ne mondjak majd kiugrottam a börömből úgy örültem,igen ám de a dokim szerint nem élt és hát eliskezdtem vérezni,müvi.befejezése lett a vége.Utánna nagyon nehéz volt, főleg mert nagyon akartuk,rá 1 évre lettem megint terhes<9hos a babám>Azt tudom mondani fel a fejjel összefog jönni.Terhes vitamint csak akkor szedtem amikor megtudtam hogy babás vagyok,inkább a streszes életmódomon változtattam a mütét után.
2009. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem egy hónapja sincs, hogy missed ab.-om volt. Szerencsére (többnyire) pozitívan állok hozzá, úgy gondolom, ez még egyszer nem történhet meg, de sosem felejtem el, mikor megláttam az UH képernyőjén, hogy meg van halva. Most úgy érzem, hogy attól a pillanattól fogok a legjobban félni, amikor első és második alkalommal UH-ra fogok menni, attól, hogy megint azt látom majd a képernyőn, hogy meg van halva. Remélem, ez a rossz rögeszme idővel majd elmúlik, van rá jópár hónapom, hogy összeszedjem magam a következő terhesség előtt.
2009. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem pont egy hete volt vetélésem, szerencsére nem volt szükség műtétre, habár 8 hetes voltam. Amik távoztak belőlem, kicsit rémisztők voltak, de nekem annyival könnyebb a helyzetem, hogy van egy 14 hónapos kicsi fiam, aki nem enged nagyon mélyre süllyedni, meg az apukája is nagyon kedves, figyelmes, megértő!

Most épp méhösszehúzó hatású cseppeket szedek, hogy még jobban kitisztuljak, kell várnunk egy vérzésnyi időt és mehet a próbálkozás! Úgy vagyok vele, hogy kétszer ugyanoda nem csap a villám, bizakodóak vagyunk.

Fel a fejjel, biztos össze fog jönni! De egy javaslat! Ezt az oldalt akkor ne olvasgasd, max a kérdésedre a választ! Ez nem cikizés, csak annyi nagyon szomorú eset van, nem kell sokkolja magát egy kismama sem. Nem akartam ezzel senkit megbántani, félreértés ne legyen, csak amíg most terhes voltam, itt rémüldöztem a gép előtt.. Ha megint az leszek, maradok a kismamakönyveknél és újságoknál :)

Remélem mielőbb összejön a baba és boldog babavárásod, könnyű szülésed lesz! :)

2009. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem júniusabn volt miss. ab-om. December elején újra pozitív lett a teszt szerencsére. Nagyon örültünk. Én azt hittem végig fogom izgulni az egészet, de egyelőre jobban megy mint gondoltam:) amikro dokihoz megyek ultrahangra akkor nagyon izgulok, de talán ez teljesen normális. Szerintem is fő a pozitív gondolkodás. MEg valahogy úgy érzem hogy minden oké lesz. Ezt szeretnénk:)

Fel a fejjel, jönni fog a baba:)

szia

2009. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! Próbálok én is arra gondolni hogy mégegyszer nem lehet baj. Meg már van egy 5 éves lányom akivel olyan klassz terhességem volt. Csak tegnap kissé rámtörtek az érzések amikor megláttam a két csíkot:-)
2009. jan. 6. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!