Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a nagymamámnak (anyai...

Ha a nagymamámnak (anyai ágról) volt ikertestvére akkor nekem lehet iketerhességeM?

Figyelt kérdés
vagy ez honnan öröklődik?
2010. okt. 30. 19:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a leszavazást a rendkívül tájékozott és intelligens emberkéktől akik itt vannak és mindenkinél okosabbnak képzelik magukat.

Azt hiszem az utolsó két válasz is nekem adott igazat. Nekik köszönöm. Jó látni, hogy valaki gondolkodni is tud.

2010. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nincs olyan, hogy "általában nemhez kötött". Valami vagy nemhez kötött vagy nem. Váltogatni nem fogja.
2010. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Elnézést kérek minden itt jelenlévő "genetikus"-tól. Az orvosnak, aki elmagyarázta nekem, hogy miért öröklődik a kétpetéjű ikerterhességre való hajlam anyai ágon, majd javaslom, hogy adja vissza diplomáját.
2010. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Na tudod melyik orvos mondta ezt neked.... Nem kéne ekkorát kamuzni. Vagy tényleg adja vissza a diplomáját, mert bármilyen orvost megkérdezel (orvos családban nőttem fel) nem ezt fogja mondani.

Bár én találkoztam olyan orvossal is aki szerint a Turner szindróma fiú betegség volt... Mindegy... Van ilyen. Tévedni emberi dolog.

2010. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Az ikerterhességre való hajlam csakis anyai ágon örökölhető, és az ikerpárok egyedeinek ötször nagyobb esélyük van arra, hogy maguk is ikrek szüleivé váljanak, mint a nem ikerterhességből születetteknek."

Forrás: [link]

2010. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A kérdés megválaszolásához azt is tudni kéne, hogy milyen idősen szült a dédnagymamád ikreket. Mert vannak bizonyos tényezők amik hajlamosítanak az ikerszülésre és ez mégsem öröklődik.
2010. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is köszönöm szépen a sok genetikusnak a lepontozást. Tök jó, hogy alapokkal sem vagyunk tisztába, de ahhoz ért mindenki, hogy a piros kezet nyomkodja. Nem hogy örülnénk, hogy tanulunk valamit....

Csak gratulálni tudok.

2010. okt. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Valóban igaz, hogy nem mindegy mikor szül valaki ikreket. Dédnagyanyám ikrei születésekor több volt, mint negyven éves és azt mondják 30 felett nő az esély. Nekem is ikreim lesznek és 34 múltam. Így aztán lehet felesleges nyomozni, hogy kitől örököltem, mert lehet, hogy csupán véletlen egybeesés és csak a koromnak köszönhető.

Egyébként tényleg nem kéne lepontozni egymást. Érdekes dolgokat olvastam a témában ennek a kérdésnek köszönhetően. Örülök, hogy ez alkalommal is tanulhattam Tőletek.

2010. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!