Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a nagymamámnak (anyai...

Ha a nagymamámnak (anyai ágról) volt ikertestvére akkor nekem lehet iketerhességeM?

Figyelt kérdés
vagy ez honnan öröklődik?
2010. okt. 30. 19:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Lhete.De attól is lehet,ha sokáig szedsz fogamzásgátlót.
2010. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
igen lehet, anyai ágon öröklődik.
2010. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Nekem apai ágon öröklődött.
2010. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem nemhez kötve öröklődik okoskáim :)

Igen, lehet ikerterhességed, mint mindenki másnak is. Csak neked valamivel több esélyed van rá mint másoknak.

2010. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem anyai és apai ágon is ikrek,nálunk nem öröklődött....eddig....
2010. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem anyai nagyapám volt iker (kétpetéjűek voltak). És most nekem is kétpetéjű ikreim lesznek. Állítólag elsősorban a kétpetéjű ikerterhesség örökölhető, az egypetéjű sokkal ritkábban.

Egyébként 30 év fölött is gyakoribb az ikerterhesség előfordulása.

2010. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 19:53!

Bizony, hogy nemhez kötött az ikerterhesség örökölhetősége. Általában! Mivel azt, hogy két vagy több petesejt "érlelésére" legyen hajlamos egy nő, azt az apák nem igazán tudják tovább adni.

2010. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
csak a kétpetéjű ikerterhesség öröklődik genetikailag, mielőtt tévedésbe esnél. És anyai ágon.
2010. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 19.57!

"Mivel azt, hogy két vagy több petesejt "érlelésére" legyen hajlamos egy nő, azt az apák nem igazán tudják tovább adni."


Ugye azért tisztában vagy vele, hogy az apától is X kromoszómát kap a gyerek? Vagyis ez a hajlam örökölhető, akár apától is. Ha apuka anyukája pl. hajlamos volt sok petesejt termelésére, akkor ez a génjeiben van. Abból meg kap 50%-ot a fiúgyereke is (X kromoszóma). És bármilyen meglepő, mivel a lánybabák X kromoszómát kapnak az apukájuktól is, így apuka is örökítheti a hajlamot.

Ha viszont apuka apja volt iker, akkor nem örökítheti, hiszen apuka nem X, hanem Y kromoszómát kap a hajlamot örökíteni tudó apjától.

Így a hajlam ugyanolyan eséllyel öröklődik apai és anyai ágon is.

2010. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%

És akkor nekem hogy lettek 2petéjű ikreim apai ágról, ha csak anyai ágról öröklődik?

Itt mindenki olyan okos, de senki nem tudja a pontos választ!

2010. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!