Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalhatom már szerintetek...

Bevállalhatom már szerintetek a gyermeket?

Figyelt kérdés

18 éves nő vagyok. A párom 21 éves és nagyon szeretjük egymást. 3 éve vagyunk együtt. 1 évig távkapcsolatban éltünk egymással. Az elmúlt 2 évben pedig minden napunkat együtt töltjük.:)

Iszonyatosan szeretem már 3 éve.:)

Ha valakinek valami gondja, baja van, akkor elmeséljük egymásnak, és ha tudunk, akkor segítünk is.:)

Már 2-3 hónapja felhoztam neki a gyermek vállalást. És szívesen bele egyezett.:)

Úgy érzem hogy ezzel a Férfival letudnám élni az életemet.:) Mondom éjjel nappal együtt vagyunk. Együtt megyünk vásárolni, együtt takarítunk, együtt alszunk, mint egy házaspár.:)

Nagyon szeretnék Tőle egy kis lurkót már.:)

18 éves vagyok, de a szüléstől még félek egy kicsit.

Még tanuló vagyok. 4.8 átlaggal.:)

Nem hiszem, hogy a gyermek a pocakomba lerontaná, mert nagyon szeretnék kimenni majd külföldre munkát keresni.:)

Szerintetek szedjem még a fogamzásgátló tablettát?:)

Nagyon szeretem Őt! És úgy érzem, hogy ő életem szerelme!:)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!:)


2010. okt. 30. 02:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

és hogy akarsz 0 élettapasztalattal, 0 munkatapasztalattal és egy gyerekkel kimenni külföldre? nem mellesleg mi a szarból akarsz megélni, ha nem dolgozol szülés előtt, akkor nincs tgyás és gyed, a gyes meg édeskevés


+ Magyarországon a munkatapasztalattal rendelkező idősebb anyukák sem kapnak munkát, akkor szerinted te fogsz?

2010. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Körülményeiteket kifejthetnéd bővebben! Hol laktok? Párod tanul vagy dolgozik? Amúgy szerintem ha baba lesz, a külföldi munkát elfelejtheted.....

Ez a baba utáni vágy szerintem csak fellángolás, nekem is volt ilyen többször is....:)

Tanulj, dolgozz, alapozd meg a biztonságotokat és csak utána szülj! Nem késtek le semmiről! Ha biztosnak érzed a kapcsolatod, ő évek múlva is ott lesz veled!!!

2010. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még ne! Nem bántani akarlak, de kb. 10-szer leírod,hogy mennyire szereted a párod. Ez eddig oké is, de a gyermekvállaláshoz ez nem elég!

Az elsőnek igaza van. Kis babával külföldön munkát? Hát ezt felejtsd el!

2010. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Annyira fiatal vagy még! Inkább tanulj, dolgozz. Szerezz tapasztalatokat! Ne rontsd el az életed! Ebben a korban, még csak rontol, rá érsz még 25 évesen is szülni. Bőven.
2010. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek :) de hidd el, jobban jársz ha befejezed a sulit, legyen egy szakma vagy egy érettségi a kezedbe, menj el dolgozni, vegyetek egy külön kis lakást, ha még nem laktok eggyütt....(persze ne a szülő nyakán legyetek) és utána jöhet a pcaklakó....tudom ez igy nagyon sok idő ahogy leirom és bellegondolsz, de nagyon hamar elmegy....22-22 éves korodba ráérsz szülni :) sok boldogságot :)
2010. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

De ez a gyerek dolog már régebb óta érlelődik bennem.


Körülményeim:

Papám mezőgazdasággal foglalkozik és ő a "főnök", szóval az anyagi gondok nem okoznának akadályokat.

Anyukámmal, Mamámmal, Papámmal élek együtt, de apámmal is rendszeresen tartom a kapcsolatot.

Meg mondjuk a külföldi munka nem annyira fontos, de azért jó lenne.

Remélem elég bőválaszú voltam.

2010. okt. 30. 11:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján még kicsit gyerek vagy :) Ami nem baj, nem bántásból írom, mert nagyon aranyos, meg minden, de nem érett gondolkodásra vall. Pl. az hogy fő érvként azt hozod fel hogy nagyon szerelmes vagy, még nem elég.

Plusz az hogy ki akarsz menni külföldre, hát ezt még gyerek előtt kellene megejteni ha pénzt akarsz keresni külföldön mert az eleve stresszes, beilleszkedni és munkába kezdeni egy idegen országban, ez sem terhesen, sem pici babával nem ajánlott.

Még nagyon fiatalok vagytok a gyermekvállaláshoz, én azt olvasom ki a soraid között hogy előbb még inkább ki kéne élvezzétek a "rózsaszín szerelem" időszakát, esetleg egy kalandot külföldön, gyűjtötök kis pénzt, tapasztalatot az iskolás kor utáni való világból, és ha mindez megvan, megkomolyodva jöhet a baba :)


Persze van sok 18-20 év körüli anyuka és apuka, de neked kifejezetten az írásodon látszik hogy még csak érzelmileg vagy kész a dologra mármint a babázásra, de a gyermekvállalás sokkal de sokkal többről szól!


3 hónapos kisfiú anyukája

2010. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok:

ezek is tipikus gyermekkörülmények még, hogy szülőkkel élsz, és hogy a tanulmányi átlagodat is kiírtad (ami abszolút nem lényeges ha valaki babát szeretne).

Még kicsit érned kell, tapasztalnod, és a nagy szerelem mellett szeretetteljes, harmonikus együttélés a pároddal.

2010. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Én még vagy 2 évet várnék.


Előző válaszolók:Hol fair az,hogy ha valaki itt abortuszra készül akkor gyilkosnak nevezitek,de ha valaki gyereket akar fiatalon,akkor felelőtlen?Miért ne lehetne jó anya hm?


Ennek ellenére,én azt mondom,a sulit mindenképp fejezd be,ez a legfontosabb,sőt én még egy kicsit melóznék is.Kell az a tapasztalat hidd el.Mi 16 évesen jöttünk össze,most 23 évesen várok babát.Sokak még így is túl fiatalnak tartanak.Nekünk most jött el az ideje,suli befejezve,dolgoztam,lesz gyedem,párom is dolgozik.Gondolj abba is bele,hogy nem apukádnak kellene eltartani azt a babát,hanem neked a gyededből,illetve a párod fizetéséből kell megoldani.Szedd még a tablettát.Hidd el,el fog jönni majd az az idő,mikor meg sem fordul majd a fejedben ide kiírni egy ilyen kérdést mert tudni fogod,hogy igen akarod a babát,és semmi más,és senki véleménye nem számít.

2010. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pont amiatt vagy még éretlen a gyermekvállalásra, mert ilyen körülmények közé akarod szülni: szülőkkel élsz, nincs munkád, nincs háttered hogy mindent biztosíts neki (ne a nagyszülők biztosítsanak, hanem te és a párod!), gyakorlatilag semmid nincs meg egy babához még csak egy szerelmed. Ez még kevés, bármennyire is szeretnél babázni!
2010. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!