Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha például egy 14-15 éves...

Ha például egy 14-15 éves lány teherbe esik és nem akarja elvetetni a babát, de a szülei azt mondják el kell vetetnie, akkor muszáj elvetetnie?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
nem, nem kell neki ha ő nem akarja s beszámítható
2009. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell elvetetnie. Ez nyilván az ő saját döntése. Ha ő úgy érzi, hogy szeretne anya lenni, akkor hajrá. Tanulni és karriert építeni utána is tud. Egyébként is egy emberi életről van szó. Különben is az éremnek mindig két oldala van. Lehet, hogy ha elvetetné egy életen át elkísérné a gondolat, hogy mit a gyermekével. A szülés teljesen természetes a női nemhez tartozó dolog. Régen már ebben a korban férjnél voltak a lányok. A mai napig vannak olyan kultúrák ahol ez számít természetesnek. Szerintem még mindig egészségesebb dolog mint amikor valaki negyven éves kora után vállalja az első gyerekét. Mindennek megvan az ideje. Hajrá!!!
2009. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Pfúúú ez nagyon nehéz kérdés. Mármint,h. mi legyen a babával. Nem hinném,h. egy 14-15 éves lány fel tud nevelni egy gyereket hiszen még ő is gyerek! Miből fogja eltartani?? Hol fognak lakni?? Gondolom a szülőknél és ők is fogják eltartani mindkettőjüket. Szerintem nem a nagyszülőknek a dolga felnevelni az unokájukat. Úgyhogy ilyenformán joguk van beleszólni. Én most 27 éves vagyok és 34 hetes terhes, szóval rossz ezt mondanom mert mi már nagyon várjuk a babát de sztem ilyen esetben nem jó ötlet megtartani. Gondold át mégegyszer, hallgasd meg a szüleidet és mérlegelj, ők mindig a legjobbat akarják neked. Vagyis mondd ezt az illetőnek akiről szó van. :-/
2009. jan. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 18 éves koráig egy gyerek nem dönthet önnálóan,főleg egy ilyen helyzetben.Ez nagyon komoly dolog,a szüleinek nagyon is van beleszólásuk illetve döntési joguk.
2009. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem akkor ha szülei nem egyeznek bele a babába akkor igenis elvetethetik,mert még nincs 18 éves!!!És a szülőké a döntés,mivel azt is nekik kell felnevelni.....
2009. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Az én unoka nővérem 15 évesen lett terhes.

Persze ilyenkor még van a szülőnek is beleszólása a dologba, de nem lehet kényszeríteni!nem kötözhetik le, és erőszakkal megszakítani a terhességet!ez csak a lány döntése!

2009. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vetetném el. Soha, semmiképpen. Igaz, az én helyzetem olyan, hogy (ha sok spórolással is, de) megtarthatnám. Mert el tudnánk itthon tartani. De én nem tudnák azzal a tudattal élni, hogy megöltem a gyerekem.


L/14

2010. nov. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!