Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A tojásfehérjeszerű nyákra...

A tojásfehérjeszerű nyákra miért mondjátok hogy ovu előtt van? A doki szerint ez nagy tévedés.

Figyelt kérdés
A nyúlós nyák azért alakul ki, hogy megakadályozza további spermiumok behatolását, ha az optimális idő elmúlt, vagy terhesség jött létre. Semmi mást nem kell és nem szabad pluszban a dologba beleképzelni. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc
2010. okt. 21. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

amikor ovu van akkor igenis tojásfehérje állagú a nyák. ez nem ugyanaz mint a sűrű, fehér, ragadós nyák. a tojásfehérjés állagú átengedi könnyebben a spermákat mint a sűrű fajta.

de ez logikus is. a tojásfehérjés átlátszó, vékony és akkor kell együtt lenni.

mi így csináltuk és jókor mert van 2 gyönyörű kisfiunk :)

nekünk ezt tanácsolta a nőgyógyászom :)

2010. okt. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Billings módszer


A menstuációs ciklus alatt a méhnyak nyák összetétele, mennyisége és minősége az ösztrogén hatására változik, folyamatos vizsgálatával nagyjából megállapítható, melyek a termékeny napok.


Az ovulációt megelőző időben a cervixnyák nagy mennyiségben termelődik, áttetszővé válik, két ujjunk közé fogva fonal húzható belőle. A nyák mennyisége az ovulációt követő napokban csökken, az áttetszőség megszűnik, ragadóssá válik. Ezen időszak, valamint a menstruációt követő napok biztosak a fogamzásgátlás szempontjából."

2010. okt. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A menstruáció utáni napokon nyák általában nem észlelhető, majd kevés, sűrű, fehéres vagy sárgás, nem nyúlékony nyák jelenik meg. A nagyon termékeny napokon a nyák híggá, átlátszóvá, nagyon nyúlékonnyá válik, mint a nyers tojásfehérje. A peteérés után ismét besűrűsödik, majd egészen eltűnik. Bármilyen minőségű nyák jelenléte alapvető termékenységi jelnek számít!



első voltam :)

2010. okt. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát jó mert én is így tudtam de akkor meg magamat nem értem


Szombaton volt pozi az ovu tesztem szerintem vasárnap volt tüszőrepedésem.És nagyon sűrű eddig szokatlan fehér krémes testépoló szerű,de sűrű folyásom volt.Hétfő óta minden reggel 36,9-37 az ébredési hőm.Viszont ma reggel ilyen átlátszó váladékot töröltem magamból..akkor most hogy van ez?Nem értem....:(((

Ez az első clostys hónapom...

2010. okt. 21. 07:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát énse nagyon értem...

Nekem amikor csak "próbálkozott" a szervezetem a tüszőrepedéssel, akkor volt a nyákom nyúlós kicsit átlátszó vékony. De mégse repedt meg akkor a tüsző csak kb. 10 nap múlva, ami előtt pár nappal meg sűrűbb nyúlós volt a nyák... Tegnap volt eddig a legmagasabb a hőm: 36,8 és semmilyen folyásom nincs, elég régóta vizes vagyok inkább, de nincs folyás szinte egész ciklusom alatt.

2010. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!