Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyedülállóként vállalhatom a...

Egyedülállóként vállalhatom a babámat?

Figyelt kérdés

80%-ra biztos hogy babát várok. A ciklusom 33-dik napjába vagyok és nekem mindig 25 napos szokott lenni. Csináltam egy tesztet amin a kontroll csík tökéletesen látszódott, de a 2. csík csak halványan. Sokan mondták hogy ha ott van a 2. csík az is pozitívat jelent.Ez biztos????

A párommal nem élünk együtt neki van egy 10 hónapos kisfia és nem egy normál kapcsolatról a miénk, ha értitek hogy mire gondolok.Nem akarom elítéljetek, tanácsot szeretnék kérni.Tegnap szó volt hogy megint csinálok egy tesztet.Végül kinyögte az abortuszt. Nagyon félek az abortusztól mert én azt hallottam, hogy az első abortusz után fennáll a lehetősége, hogy többet nem lehet babám. Azt pedig nem szeretném. Anyagilag nem vagyok milliomos, de tudom, hogy ha tényleg igaz, akkor a babámért mindenre képes vagyok, hogy megadjam neki amire szüksége van. Ettől nem félek. Nem akarom a páromat se elveszíteni, de az abortusztól tartok.Boldog vagyok, de félek is, mert egyikőjüket se szeretném elveszíteni.Az a halvány csík tuti terhességet jelent??? Szerintetek hogyan mondjam el neki, hogy ne féljen még egy babától és hogy én mindkettőjüket akarom szeretni, cirógatni, és mindkettőjükről akarok gondoskodni.


2009. jan. 2. 11:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Ha én lennék a Te helyedben, nem vetetném el. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de ha képesnek érzed magad arra, hogy egyedül is meg tudd adni a babádnak, ami kell, akkor tartsd meg. Bárhogy döntesz, szerintem a pároddal már nem lesz olyan, mint előtte volt. Ha megtartod, az ő részéről változik meg a dolog, viszont ha elveteted, akkor mindig is őt fogod okolni érte... Nem biztos, hogy én ezt fel tudnám dolgozni. Egy kapcsolatnak (bocsi, ha ezt írom, de főleg a "titkosaknak") bármikor vége lehet, de a gyermeked mindig veled marad... És egy pici mellett is meg tudod találni a boldogságot.

De a döntésnél CSAK arra gondolj, hogy EGYEDÜL csinálod végig, mert ha mégis együtt maradtok, akkor csak pozitív csalódás érhet, ellenkező esetben meg abba "őrülsz" bele....

Remélem, hogy olyan döntést hozol, ami NEKED és a PICINEK a legjobb!

Bocsi, hogy hosszú voltam!

2009. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Én csak rövid választ írok, nem olvastam el a többi választ, csak a kérdésed, a körülményeket bizony te ismered, hogy mi miért van , ti mit éreztek, hogy vagytok együtt, de én megtartanám a babát, ha az anyagiak is megengedik. Meg esetleg a családod is olyan, hogy mellétek állnak, mert az én szüleim olyanok, akik mellém álltak volna, ha így járok. Egyébként az első baba nekem is úgy jött, hogy a párom abortuszra küldött volna, de én nem mentem és azóta is együtt vagyunk, összeházasodtunk, imádjuk egymást és most már kistesó is van és tervben van a harmadik baba is. Szóval nálatok is kívánom, hogy legyen happy end.
2009. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

én mást olvasok ki a válaszokból, mint te. szerintem itt a többség nem azt sugallja, hogy vetesd el a babát, hanem azt, hogy ne éld bele magadat, hogy a párod a továbbiakban is kitart melletted. ha én lennék a te helyedben (bár még nem voltam hasonló helyzetben, férjnél vagyok, gyermekkel), én azt mérlegelném:

-akarom-e én ezt a babát

-anyagilag megengedhetem-e

-lesz-e, aki mellettem áll (család, barátok).


ha ezekre a kérdésekre igen a válasz, mindenképpen tartsd meg a babádat, mert ő úgy fog szeretni, és te őt úgy fogod szeretni, mint más(t) senki(t) a világon.

2009. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A válaszok: igen akarom, de félek is. Nem vagyok milliomos és albiba lakom, de érte bármire képes vagyok, hogy mindent megadjak neki és a szüleimhez bármikor haza mehetek. Az utolsó válasz: A szüleimmel nagyon jó kapcsolatom van, és ők mellettem vannak.
2009. jan. 2. 13:09
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Ahol a gyerek, ott a kötelesség, a könnyedség, a kötelességmentes, laza és szerelem, fellángolás élménye jobban megvalósítható/megélhető egy olyan nőnél, ahol nincs a férfinak kötelességérzete (házasság, gyerek). A férfinak egy nem BIZTONSÁGban érzett jövendő gyerek egyből azt a gondolatot indítja meg, hogy nem érzi: "veled akarom leélni az életem", akkor viszont a gyerek azt jelenti, hogy el vagyok kötelezve, sőt mi több, ha megszakítom a kapcsolatot, még egy gyerektartást kell fizetnem...

Ha nem alázom meg a másikat, akármennyire szeret téged, akkor nem alázza meg a már meglevő gyermekének anyját, vagy nem aláz meg téged mellékszereplőként és löki el a lehetőséget = szerelmetek gyümölcsét... A felnőtt céltudatos ember lezár egy kapcsolatot és úgy kezd egy másikba. Emberségből! Még ha fájdalmas is egy pici gyereket otthagyni, vagy több évet letöltött kapcsolatot ott hagyni. Nem hagyja ott a gyermekének anyját, ne kelljen gyerektartást fizetni? NE LEGYÉL MELLÉKSZEREPLŐ! Nem akarunk rosszat és óhatatlanul is a lelki háttérre térünk ki itt mindannyian, amire valószínű pont nem voltál kíváncsi! De igen! Neked kell mérlegelni! Tudnod kell, hogy az élet sokkal kacifántosabb mintsem leragadni érzelmeknél, eseményeknél. Tartsd meg a babát, de számolj a "következményekkel"! Valami/valaki veszteséggel biztos hogy járni fog!

2009. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Visszaírtam!
2009. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%
Bocsáss meg,hogy a kapcsolatodról írok,de már a kommentedben írtál róla magad is.Ha valóban Téged szeret ez a férfi,ha veled tölti az éjszakáit,a karácsonyt,a szilvesztert,akkor mit keres Ő egy másik nő oldalán???Mert a kisfia csak kifogás azt gondolom Te is tudod.Ez tisztességtelen tőle a másik nővel szemben,a kisfiával szemben,veled szemben,és végül a születendő gyereketekkel szemben is.Ezt nem lehet megmagyarázni,így nem lehet normálisan élni.Ebben a helyzetben mindannyian szenvedtek,és ezt csak Ő oldhatja meg.Gondoskodni valóban tudna a gyerekéről akkor is,ha Téged,Titeket választ,de valami mégis a másik nő mellett tartja.Ha Ő teljesen biztos lenne a szerelmetekben,akkor már melletted lenne,és nem a fia anyjával élne.Valami itt nem stimm a részéről.Akkor nem abortuszt javasolna neked,hanem azt mondaná,hogy rendezi a dolgait a másik nőve is,veled is,és eldönti kivel akar élni.Az egyik gyerekről mindenképp csak vasárnapi apukaként tud gondoskodni.Nem lehet,hogy Te jobban szereted Őt mint Ő téged?Sajnos van ilyen.Feltetted már a kérdést magadban,hogy mit tennél a helyében?Gondolom igen.Szerintem ne álltasd magad.Ha szeretnéd a a babát tartsd meg,de úgy,hogy felkészülsz rá csak magadra meg a szüleidre számíthatsz.Az apukával meg tisztázd a dolgokat,hogy hogyan szeretne részt venni az életetekben,döntse el már mit akar,mert sokatok életét keseríti így meg.
2009. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kérdéseket végigolvasod rájöhetsz, hogy mennyiünknek nem sikerül teherbe esni, pedig van párunk, akikre számíthatunk. Ez is kereszt és a tied is. De az a férfi, aki azt mondja, hogy "abortusz", nem érdemli meg a gyereket. Igaz, a gyermekem apja is így kezdte, ki is sírtam, hogy megtarthassam a babát. Most van egy csoda kisfiam. Viszont az élet megmutatta, hogy ez a férfi nem érdemli meg a családunkat. Elváltam. S betegsége miatt lehet, hogy csak ez az egy gyermeke lesz életében...

Elváltam, viszont most azzal a párommal, aki Istenadta szeretettel vesz engem/minket körül, nem sikerül teherbe esnem.

Ha úgy érzed, persze, tartsd meg!!! Az élet úgyis kiossza a ránk váró lapokat!

2009. jan. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nem vagy könnyű helyzetben, de a kicsi nem tehet semmiről, és ahogy aszavaidból veszem ki te szeretnéd a babát, és mindent megtennél érte, elég nagy az esély arra, hogy egyedül maradsz ,de azt mondom egy gyermek akkora boldogságot, erőt tud neked adni, hogy végig tudod csinálni. Én teljesen abortusz ellenes vagyok. DE itt amúgy is lehet érezni, hogy szeretnéd a babát. Persze, hogy félsz, még azok a nők is félnek, ahol a párjukkal közösen tervezett babát várnak. Mindenki megijed ilyenkor, de aztán minden jön magától. Ha van kedved írj privátban ,vagy valahogy. ha van kedved beszélgetni! Kitartást és sok arőt kívánok!

2009. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!